تاکید استاندار تهران بر استفاده از همه ظرفیت های استان به نفع تولید

تاکید استاندار تهران بر استفاده از همه ظرفیت های استان به نفع تولید حراج کن: استاندار تهران بر استفاده از همه ظرفیت های استان تهران به نفع تولید تاکید نمود.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، محسن منصوری در مراسم تقدیر از کشاورزان نمونه استان تهران ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع) با اشاره به شعارهای چند سال اخیر با محوریت تولید اظهار داشت: اصل تولید و تاکید بر اقتصاد در شعارهای چند سال اخیر از طرف مقام معظم رهبری مورد توجه قرار گرفته و راهبرد اصلی کشور می باشد.
وی ادامه داد: در سالهای مختلف از منظرهای متفاوتی به اقتصاد نگاه شده، گاهی از زاویه تورم و برنامه برای کنترل آن، گاهی از زاویه اشتغال و کارآفرینی، گاهی از دید زنجیره های تولید و تامین منابع سرمایه در گردش که هر کدام محاسن و معایبی داشتند، بر طبق این تجربیات و برمبنای تاکید مقام معظم رهبری، حالا تولید بعنوان محور اصلی مورد توجه قرار گرفته؛ چونکه پیشبرد اقتصاد در همه ابعاد مستلزم توجه به تولید است.
استاندار تهران افزود: در راه تولید، محدودیت ها و قواعد دست و پاگیر وجود دارد که سبب مشکلاتی برای تولیدکنندگان شده است. نگاه دولت مردمی، پشتیبانی از تولید و کوشش برای اصلاحات در حوزه قوانین و ساز و کارهای اجرائیست و همچون اصلاحات انجام شده می توان به مردمی سازی و عادلانه سازی یارانه ها اشاره نمود.
وی اشاره کرد: برخی موارد اصلاحات در زمینه اقتصاد اجرا شده و دراین زمینه از خانواده بزرگ تولید و مردم تشکر می نماییم، چونکه هم مردم و هم تولیدکنندگان همراهی کردند، هرچند دشمن برنامه ریزی کرده بود تا از فرصت اصلاح اقتصادی برای ایجاد تنش اجتماعی بهره برداری کند اما مردم با تمام سختی های این طرح، همراهی لازم را داشتند.
وی ادامه داد: زحمات تولیدکنندگان برتر بعنوان الگو در استان و کشور مورد بهره برداری قرار می گیرد، چونکه یکی از کارکردهای نظام اسلامی شناسایی، معرفی و تکثیر الگوهای موفق است، دراین زمینه تولیدکنندگان از ظرفیت ترویجی و آموزشی برای بالا بردن ظرفیت تولید استفاده کنند و دستگاهها و مدیران نهایت همراهی را با تولیدکنندگان داشته باشند.
منصوری افزود: استان تهران جایگاه اجتماعی و اقتصادی ویژه ای دارد و از حدود شش هزار شرکت دانش بنیان بیش از ۵۰ درصد آن در تهران مستقر هستند، ۷۰ درصد اقتصاد کشور در تهران قرار دارد و از سویی بازار بزرگ ۱۶ تا ۱۷ میلیونی، ظرفیت قابل توجهی است و از اینرو زیرساخت ها باید برمبنای اقدامات دانش بنیان و مبتنی بر تکنولوژی جلو برود تا ضمن الگوسازی، با نظر به واقعیت ها و محدودیت های موجود، گام های بلندی و موثری برداشته شود.
استاندار تهران با اشاره به محدودیت منابع آب اشاره کرد: باتوجه به محدودیت منابع آب، استفاده از کشت و تولیدی که پایین ترین میزان بهره مندی از آب را دارد، لازمست، چونکه اقلیم کشور خشک است و باید متناسب با شرایط و واقعیت های موجود اقتصاد را مدیریت نماییم، در این جهت روش های دانش بنیان همچون ترویج کشت گلخانه ای ضرورت دارد.
منبع:

1401/03/25
07:45:37
0.0 / 5
397
تگهای خبر: آموزشی , اقتصاد , بازار , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تاکید استاندار تهران بر استفاده از همه ظرفیت های استان به نفع تولید
نظر شما در مورد تاکید استاندار تهران بر استفاده از همه ظرفیت های استان به نفع تولید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱