مقام مسئول در وزارت راه:

وام ودیعه مسکن فقط به قراردادهای اجاره از اول سال جاری داده می شود

وام ودیعه مسکن فقط به قراردادهای اجاره از اول سال جاری داده می شود مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: کد رهگیری هایی که از آغاز سال ۱۴۰۱ صادر شده می توانند برای وام ودیعه سال جاری ثبت نام کنند.به گزارش حراج کن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، پروانه اصلانی درباره وام ودیعه مسکن در سال ۱۴۰۱ تصریح کرد: وام ودیعه مسکن که سال جاری مطرح شده ارتباطی با مبالغ و منابعی که سال قبل برای وام مسکن تعیین شده بود نداشته و اعتبارات آن از محل منابع تسهیلات بانکی که بانک مرکزی باید به بخش مسکن بپردازد، دیده شده است.
وی اضافه کرد: مبلغ این وام به میزان ۴۰ هزار میلیارد تومان از منابعی تخصیص یافته که سیستم بانکی موظف است در سال ۱۴۰۱ به بخش مسکن بپردازد تا برای تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت گردد.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: کسانی که سال قبل این وام را دریافت کرده اند، سال جاری در اولویت دریافت وام قرار ندارند.
وی افزود: کد رهگیری هایی که از آغاز سال ۱۴۰۱ صادر شده می توانند برای وام ودیعه سال جاری ثبت نام کنند و حتی کسانی که اسفند ماه سال قبل کد رهگیری دریافت کرده اند، فقط در صورتیکه اسفند ماه سالجاری کد رهگیری جدید قرارداد برای آنها صادر شود امکان ثبت درخواست برای تسهیلات ودیعه مسکن را در سامانه دارند و در همان زمان امکان دریافت تسهیلات را خواهند داشت.
۱۷۰ هزار مستأجر درخواست وام ودیعه مسکن داده اند
اصلانی تعداد ثبت نام کنندگان وام ودیعه مسکن را بالغ بر ۱۷۰ هزار نفر تابحال اعلام نمود و اظهار داشت: سقف این ودیعه با عنایت به هر شهر و استانی متفاوت بوده و در رقم های ۱۰۰، ۷۰ و ۴۰ میلیون تومان تعیین شده است.
ارسال نشدن پیامک به متقاضیان نهضت ملی مسکن به معنای عدم تأیید نیست
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی درباره عدم ارسال پیامک به متقاضیان مسکن نهضت ملی مسکن اظهار نمود: اگر تا کنون پیامک برای متقاضیان و ثبت نام کنندگان نهضت ملی مسکن ارسال نشده به این معناست که هنوز زمین مسکن آنها تأمین نشده و تعداد متقاضیان در آن شهر و استان زیاد است و ظرف زمانی بیشتری را جهت بررسی نیاز دارند.
وی اضافه کرد: بنابراین بمحض این که زمین متقاضی تأمین شود، پیامک برای آنها صادر می شود و عدم ارسال پیامک برای متقاضیان صرفا به معنای عدم تأیید شرایط آنها نیست بلکه به معنای آن است که زمین مورد نظر هنوز برای آنها تخصیص نیافته است.
اصلانی تصریح کرد: ثبت نام کنندگان در طرح نهضت ملی مسکن می توانند با وارد کردن کد رهگیری و کد ملی خود در سامانه نهضت ملی مسکن وضعیت تأیید یا عدم تأیید شرایط خویش را مشاهده کنند.
اعطای مسکن به خانوارهای بالای ۳ فرزند به کجا رسید؟
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی همینطور درباره تسهیلات مسکن برای خانواده های دارای ۳ فرزند به بالا، اظهار داشت: جلسات آیین نامه اجرایی استفاده از تسهیلات مسکن برای سه فرزند به بالا در کمیسیون زیربنایی برگزار و کلیات آن تأیید شد که امیدواریم برخی موارد باقی مانده هم بزودی در کمیسیون های فرعی نهایی شود.

1401/03/23
08:25:10
0.0 / 5
388
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد وام ودیعه مسکن فقط به قراردادهای اجاره از اول سال جاری داده می شود
نظر شما در مورد وام ودیعه مسکن فقط به قراردادهای اجاره از اول سال جاری داده می شود
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴