افتتاح ایستگاه ۱۷ شهریور در خط ۷ مترو

افتتاح ایستگاه ۱۷ شهریور در خط ۷ مترو ایستگاه 17 شهریور در خط 7 متروی تهران امروز شنبه با حضور شهردار تهران به بهره برداری رسید.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، شفیعی در آیین بهره برداری از ایستگاه هفدهم شهریورماه خط ۷ متروی تهران ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) اظهار داشت: این ایستگاه در منطقه شرقی بازار تهران و در مرز دو منطقه ۱۲ و ۱۴ قرار دارد و اهمیت بسیار زیادی در زمینه تسهیل تردد شهروندان منطقه دارد.

وی بیان کرد: یکی از تاکیداتی که مورد نظر شهردار تهران قرار گرفته، توجه به روح شهر در کنار توجه به کالبد آن است؛ پس وضعیت معماری فضاهایی که شهرداری برای شهروندان راه اندازی می کند و باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در طراحی فضاها و نگاه به طراحی ایرانی و اسلامی مورد توجه مدیریت شهری قرار گرفته و در راه اندازی این ایستگاه به خوبی رعایت شده است.

شفیعی افزود: البته ممکنست هنوز به معماری اصیلی که باید وجود داشته باشد نرسیدیم و با آن فاصله داشته باشیم اما فاصله بسیاری در طراحی این ایستگاه با سایر ایستگاه های مترو قابل مشاهده می باشد. امیدواریم برای سایر ایستگاه ها و فضاهای شهر این ایستگاه بعنوان یک الگو قرار گیرد که اساسا این امر می تواند در روح شهر موثر باشد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران بیان کرد: امروز متروی تهران جزو متروهای پیش رو در دنیاست به گونه ای که از ۲۱۵ شهر دارای مترو، تهران از نظر هزینه بهره برداری و کرایه مسافر ارزان ترین مترو قلمداد می شود؛ اما از نظر طول شبکه و تعداد ایستگاه ها بین ۲۰ تا ۳۰ متروی اول قرار گرفته است و این امر با وجود همه مشکلاتی که بدخواهان برای کشور به وجود آورده اند محقق شده است.

وی افزود: امسال برای متروی تهران ۶۰۰۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده که از این رقم ۱۵۰۰ میلیارد تومان از محل اوراق مشارکت و ۲۵۰۰ میلیارد تومان از منابع بودجه ای شهرداری تهران تخصیص پیدا خواهدنمود. همین طور ۳۱ هزار میلیارد تومان نیز زمینه برای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در نظر گرفته شده است. بدین سان امیدواریم سرعت تکمیل خطوط مترو افزایش پیدا کند و تفاهم نامه ای نیز شهرداری با گروه مپنا برای ساخت کامل یکی از خطوط منعقد کرده که امیدواریم این وعده ها نیز به زودی محقق شود.

شفیعی افزود: افتتاح ۷ ایستگاه برای سال جاری و پایانه ها و ورودی های گوناگون و تکمیل نقصها گذشته همگی در دستور کار قرار گرفته و بر طبق تاکید شهردار تهران ایستگاه ها بصورت کامل و بدون هیچ نقصی به بهره برداری می رسد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع استانداردسازی آسانسورهای ایستگاه های مترو اشاره نمود و اضافه کرد: سازمان استاندارد باید همکاری داشته باشد تا فاکتورهای استاندارد ویژه آسانسورهای مترو را تدوین کند و بتوانیم از آنها استفاده نمائیم و امیدواریم این روند سرعت پیدا کند.

به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، در بخش دیگری از این مراسم درستی مدیرعامل متروی تهران نیز اظهار داشت: امروز صدوچهل وسومین ایستگاه متروی تهران راه اندازی شد. ایستگاه ۱۷ شهریور خط ۷ مترو در مرز مناطق ۱۲ و ۱۴ واقع شده و نوزدهمین ایستگاه خط ۷ مترو قلمداد می شود که با شروع به کار آن حد فاصل میدان بسیج تا میدان صنعت یکپارچه می شود. این ایستگاه هفدهمین ایستگاه در منطقه شهرداری است که بدین سان منطقه ۱۲ را غنی ترین منطقه شهرداری به لحاظ مترو می کند و در کلان کاهش فاصله شمال و جنوب شهر را محقق می کند.

وی اشاره کرد: این ایستگاه در عمق ۳۵ متری زمین راه اندازی شده و بعنوان ایستگاه تقاطعی خط ۶ و ۷ قلمداد می شود و می توان در افزایش کیفیت تردد نقش به سزایی داشته باشد در این ایستگاه ۱۱۲ هزار مترمکعب خاکبرداری و ۷۰۰۰ مترمربع عملیات سنگ کاری انجام شده و چیزی حدود ۳۷۵ میلیارد تومان هزینه داشته است با راه اندازی این ایستگاه در مناطق ۱۲ و ۱۴ شرایط بهینه ای برای جابه جایی مسافر و کاهش ترافیک رقم خواهد خورد.1401/03/22
09:40:38
0.0 / 5
292
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افتتاح ایستگاه ۱۷ شهریور در خط ۷ مترو
نظر شما در مورد افتتاح ایستگاه ۱۷ شهریور در خط ۷ مترو
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴