جزئیات حمله سایبری به سامانه های شهرداری تهران از زبان زاکانی

جزئیات حمله سایبری به سامانه های شهرداری تهران از زبان زاکانی شهردار تهران جزئیات جدیدی از حمله سایبری به سامانه های شهرداری تهران را تشریح نمود.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی در حاشیه افتتاح ایستگاه هفدهم شهریور از خط ۷ متروی تهران، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پنجشنبه هفته گذشته در ساعت ۱۲ و ۳۸ دقیقه ظهر هجمه ای به سامانه های شهرداری تهران انجام شد و در ابتدا یک کار تبلیغاتی به ظن خودشان شروع کردند. طراحی شده بود که در پس از ظهر همان روز به دوربین ها دسترسی پیدا کنند و اقدام خودرا به سیستم های نرم افزاری و دسترسی به داده ها و اطلاعات توسعه دهند که به حمد الله از همان ابتدا همکاران ما وارد عمل شدند که بدین سان سایر اقدامات آنها ناکام ماند.
بگفته شهردار تهران، به همین دلیل جای تقدیر از پرسنل شهرداری تهران دارد که توانستند جلوی اقدامات بعدی دشمن را بگیرند. در ادامه برمبنای احتیاط سامانه ها پایین آورده شد تا ابعاد موضوع بررسی و پی جویی شود. این در حالیست که از روز دوشنبه و سه شنبه سامانه ها برای بهره برداری آماده بودند اما برای دریافت ضریب امنیتی و آمادگی با بدافزارهای احتمالی این سامانه ها از روز گذشته در دسترس مناطق، سازمان ها و شرکتها جهت استفاده قرار گرفت و از امروز بامداد نیز در اختیار عموم قرار داده شد.
وی اشاره کرد: بدخواهان به دنبال ایجاد یک نارضایتی عمومی بودند که در این امر ناکام ماندند و تلاش همکاران ما طراحی آنها را از حیض انتفاع انداخت و طراحی آنها ناکام ماند. در حقیقت در این توطئه تلاش نیروهای ما جز ناکامی برای آنها چیزی باقی نگذاشت.
شهردار تهران در ادامه به افتتاح ایستگاه ۱۷ شهریور از خط ۷ مترو تهران اشاره نمود و اضافه کرد: این ایستگاه که در مرز مناطق ۱۲ و ۱۴ تهران قرار گرفته است امروز در شرایطی به بهره برداری رسید که حدود ۳۷۵ میلیارد تومان برای راه اندازی آن هزینه شده و حدود ۷ سال کوشش برای آن انجام شده است و بعنوان الگوی جدیدی از معماری ایرانی و اسلامی در بین ایستگاههای مترو قلمداد می شود. ایستگاه تقاطعی که می تواند تاثیر بسیاری در تسهیل تردد محدوده داشته باشد.1401/03/21
22:04:42
0.0 / 5
704
تگهای خبر: تبلیغ , شركت , طلا , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد جزئیات حمله سایبری به سامانه های شهرداری تهران از زبان زاکانی
نظر شما در مورد جزئیات حمله سایبری به سامانه های شهرداری تهران از زبان زاکانی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳