کسب مقام سوم جهانی خلاقیت در سدسازی برای شرکت دانش بنیان ایرانی

کسب مقام سوم جهانی خلاقیت در سدسازی برای شرکت دانش بنیان ایرانی شرکت دانش بنیان مهاب قدس با 1500 نخبه مهندسی در دهمین سال صدور خدمات فنی و مهندسی خود گوی رقابت مسابقات خلاقیت و نوآوری در سدسازی را از شرکت های کانادایی و اروپایی ربود.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، در پی نشست کمیته ارزیابی جوایز نوآوری کمیسیون بین المللی سدهای بزرگ جهان در سال ۲۰۲۱، مدال برنز و عنوان سوم جهانی به جامعه مهندسی ایران و شرکت دانش بنیان مهاب قدس اعطا گردید.
این افتخار برای راه حل علمی ارائه شده در طرح نجات بخشی چشمه بل، اعطا به متخصصان شرکت مهاب قدس و جامعه مهندسی ایران اهدا گردیده است.
جایزه رسمی این مسابقات چند روز قبل در خلال برگزاری ۹۴ مین اجلاس سالانه کمیسیون بین المللی سدهای بزرگ جهان در کشور فرانسه به اعضای تیم دانش بنیان مهاب قدس اهدا شد.

طرح انتقال دهانه چشمه بل به تراز بالاتر بمنظور حفظ این گنجینه باارزش ملی توسط ناصر ترکش دوز، حسن شفاعت طلب و خشایار سلگی ارائه شد و توانست پس از کشور فرانسه و چین عنوان سوم طرح خلاقیت و نوآوری در صنعت سد سازی دنیا را کسب نماید.
احیا چشمه بل به سبب چشم انداز طبیعی منحصر به فرد و کارکردهای متنوع اجتماعی، فرهنگی و معنوی، اقتصادی، گردشگری و محیط زیستی از اهمیت زیادی برخوردار بوده و یکی از خواسته های مردم و دولت بوده است که پاسخگویی و مسئولیت پذیری مهاب قدس، آنرا محقق ساخته است. در وضعیت فعلی قسمتی از آب چشمه بل برای تامین آب آشامیدنی شهر نودشه و روستاهای ناو، دریبر، داریان، هجیج و سلین با جمعیتی بیش از ۷ هزار نفر مورد استفاده قرار گرفته است.

مطالعات احیاء و علاج بخشی چشمه بل نتیجه کوشش های ۹ ساله مهاب قدس بوده که علاوه بر کم نظیر بودن ابعاد فنی، به سبب توجه به ملاحظات اجتماعی، بعنوان نمادی از مسئولیت پذیری اجتماعی شرکت مهاب قدس نیز به شمار می آید.

1401/03/20
14:27:01
0.0 / 5
351
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , اهدا , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد کسب مقام سوم جهانی خلاقیت در سدسازی برای شرکت دانش بنیان ایرانی
نظر شما در مورد کسب مقام سوم جهانی خلاقیت در سدسازی برای شرکت دانش بنیان ایرانی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳