اتکا به ظرفیت مردم خاصیت مکتب امام (ره) و سیره مدیریتی مقام معظم رهبری است

اتکا به ظرفیت مردم خاصیت مکتب امام (ره) و سیره مدیریتی مقام معظم رهبری است به گزارش حراج کن استاندار تهران اظهار داشت: در تبیین مکتب امام (ره) تا حالا تحلیل های فراوانی از چهره های سیاسی کشور ارائه شده اما جامع ترین و بهترین تحلیل درباب مکتب امام را مقام معظم رهبری بعنوان خلف صالح و شاگرد مکتب امام(ره) ارایه داده اند.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، محسن منصوری در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه شهرستان رباط کریم ضمن تسلیت ایام رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و سالروز قیام ۱۵ خرداد بعنوان نقطه عزیمت و مبدا انقلاب اسلامی اظهارکرد: تکیه بر ظرفیت مردم از خاصیت های بارز مکتب امام (ره) و سیره مدیریتی مقام معظم رهبری است.

وی اضافه کرد: در تبیین مکتب امام (ره) تا حالا تحلیل های فراوانی از چهره های سیاسی کشور ارائه شده اما جامع ترین و بهترین تحلیل درباب مکتب امام را مقام معظم رهبری بعنوان خلف صالح و شاگرد مکتب امام(ره) ارایه داده اند.

استاندار تهران در ادامه اظهارکرد: برای حفظ نظام موظف و مکلف به بازخوانی خاصیت های مکتب امام (ره) هستیم که نخستین خاصیت این مکتب اتکا به ظرفیت منحصر به فرد مردم است، در امتداد پیروزی نهضت اسلامی امام همیشه با اتکا به نیروی مردم حرکت کردند و در ادامه هم مقام معظم رهبری با اتکا به ظرفیت بی بدیل مردم، جامعه را زعامت می کنند.

منصوری سپس اظهار داشت: در مقاطعی که دولت ها از مسیر ولایت فقیه و مردم فاصله گرفتند، کشور گرفتار خسارت های فراوان شد و هرجا که به مردم تکیه کردیم با سربلندی، توطئه های دشمنان را خنثی کردیم.

وی افزود: دومین خاصیت مکتب امام (ره) اخلاص، ایمان و شجاعت ایشان در پیگیری مسائل کشور بود. ایشان در راه انقلاب با توکل به خدا و اتکا به ظرفیت مردم در مقابل زورگویی های کشورهای استکباری دنیا ایستادند.

منصوری داشتن روحیه امید در حل مشکلات کشور را کلیدی ترین خاصیت مدیریتی امام (ره) برشمرد و اضافه کرد: اساسا رمز پیروزی انقلاب اسلامی در مقابل قدرت پوشالی نظام ستمشاهی روحیه امید و امیدواری به پیشرفت کشور بود. یاس و ناامیدی در قاموس امام(ره) جایی نداشت.

وی اشاره کرد: امروز دشمنان ملت ایران در تمام اتفاقات کشور درصدد القای یاس و ناامیدی در میان مردم هستند ولی همیشه در مقابل عزم راسخ و هوشمندی مردم شکست خورده اند.

استاندار تهران اشاره کرد: به صفر رسیدن آمار فوت شدگان کشور طی روز گذشته، دستاورد بزرگی است که با همکاری مردم و دولت محقق شد و این در حالی بود که در کشورهای پیشرفته دنیا هنوز شاهد آمار مرگ و میر روزانه کرونا هستیم.

منصوری در ادامه اظهارکرد: راهبرد امنیتی دشمن، کشاندن درگیری به داخل کشور است که با هوشیاری تمامی ارکان امنیتی همچون همیشه محکوم به شکست خواهد بود.

بنا براعلام پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ وی ادامه داد: هجمه همه جانبه به طرح های دولت شامل فرهنگی، اقتصادی و عمرانی از دیگر برنامه های دشمن است و درصدد ناامید کردن مردم از نظام هستند. اساسا اگر نقشه و برنامه داشته باشیم همچون همیشه شکست دشمنان شکست قطعی خواهد بود.

استاندار تهران اشاره کرد: مراحلی که مقام معظم رهبری برای تحقق تمدن اسلامی تبیین کردند، ناشی از داشتن طرح و برنامه نظام برای اداره کشور است که در جهت تحقق آن بایستی همگی تلاش نماییم.

منصوری اظهار داشت: تکلیف و ماموریت امروز ما، شناخت مکتب، سیره و مشئ مدیریتی امام(ره) است و اگر پرتویی از زیست عالمانه حضرت امام (ره) را حرف و عمل خود جاری و ساری نماییم، بطور قطع در مدیریت موفق خواهیم بود.

وی با اشاره به این که زیست و سلوک ساده امام (ره) باید برای همه مدیران الگو باشد، اظهارکرد: حضرت امام به مسئولان آموختند که مدیریت فقط ساختار اجرائی و اداری ندارد بلکه مدیریت بر قلوب مردم مهم تر است و این که سیاست و دیانت یکی است و در حقیقت ایشان بعنوان دینی ترین چهره در عین حال سیاست مدار ترین هم بودند.
1401/03/15
21:51:19
0.0 / 5
324
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , طلا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اتکا به ظرفیت مردم خاصیت مکتب امام (ره) و سیره مدیریتی مقام معظم رهبری است
نظر شما در مورد اتکا به ظرفیت مردم خاصیت مکتب امام (ره) و سیره مدیریتی مقام معظم رهبری است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵