بانک پاسارگاد الگوی بانکداری اسلامی ایران

بانک پاسارگاد الگوی بانکداری اسلامی ایران حراج کن: طبق اعلام نشریه بنکر، بانک پاسارگاد بعد از گذشت شانزده سال از تأسیس خود برای هفتمین بار موفق به کسب عنوان بانک برتر اسلامی ایران در سال ۲۰۲۲ شد.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، این بانک در ادامه افتخار آفرینی های خود در عرصه های داخلی و بین المللی در موفقیتی دیگر عنوان بانک برتر اسلامی ایران در سال ۲۰۲۲ را بنا بر اعلام نشریه معتبر بنکر (The Banker) به دست آورد.
بانک های اسلامی جهان در ارزیابی سالیانه این نشریه بر مبنای شاخص هایی نظیر سرمایه‌ی لایه‌ی یک بانکها (Tier-۱ Capital) و تغییرات آن، میزان کل دارایی های منطبق بر شریعت، سود خالص از محل فعالیتهای بانکداری اسلامی، نرخ بازده حقوق صاحبان سهام، نسبت هزینه به درآمدها و درصد تسهیلات غیرجاری در رابطه با عقود اسلامی مورد بررسی قرار می گیرند. همینطور معیارهایی دیگری همچون محصولات و خدمات خاص بانکها در حوزه‌ی بانکداری اسلامی، تلاشهای بانک جهت توسعه خدمات بانکداری اسلامی برای کسب وکارهای نو، نوآوری ها و اقدامات بانک در زمینه‌ی فناوری های مالی و بانکی روز، ابتکارات بانک در حوزه های محیطی، اجتماعی و حاکمیتی و البته سرمایه گذاری های جدید برای توسعه دایره‌ی خدمات در ارزیابی ها مؤثر هستند. بر مبنای بررسی تمامی شاخصهای ذکر شده توسط نشریه‌ی بنکر، بانک پاسارگاد موفق شد برای هفتمین دوره عنوان «بانک اسلامی سال ایران» را به خود اختصاص دهد.
بانک پاسارگاد پیش از این ۶ مرتبه موفق به کسب عنوان بانک برتر اسلامی ایران طی سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ و همینطور سال ۲۰۲۱ شده بود.
گفتنی است مؤسسه بنکر (The Banker) متعلق به فایننشیال تایمز، از معتبرترین مؤسسات بین المللی در حوزه‌ی بانکداری به حساب می آید و فهرستی که این نشریه از بانکهای برتر دنیا منتشر می کند، بعنوان مرجع معتبر مورد استناد فعالان اقتصادی دنیا قرار می گیرد.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1401/03/12
10:40:16
0.0 / 5
345
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بانک پاسارگاد الگوی بانکداری اسلامی ایران
نظر شما در مورد بانک پاسارگاد الگوی بانکداری اسلامی ایران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱