معرفی انواع دستگاه تصفیه آب و روش های موجود

معرفی انواع دستگاه تصفیه آب و روش های موجود حراج کن: در ادامه به معرفی انواع دستگاه های آب شیرین کن و ذکر نکاتی در رابطه با آنها پرداخته ایم.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، امروزه عوامل بسیاری سبب شده که آب مصرفی در حوزه های مختلف همچون شهری و کشاورزی فاقد کیفیت مطلوب باشد که همچون آنها میتوان به لوله کشی های در ارتباط با آب شهری که سالها پیش انجام شده و به شدت فرسوده است اشاره نمود، البته این معضل در حوزه کشاورزی به علت برداشت بی رویه از سفره های آب زیر زمینی که سبب شده غلظت املاح در آب اندک یا خارج از حد استاندارد باشد نیز وجود دارد.
دلایل فوق سبب شده امروزه افراد بسیاری مبادرت به خرید دستگاه تصفیه آب یا به عبارت دیگر دستگاه آب شیرین کن نمایند. خرید دستگاه آب شیرین کن مستلزم دارا بودن دانش کافی در این حوزه می باشد برای اینکه دستگاههای تصفیه آب با عنایت به نوع کاربرد و میزان تولید آب تصفیه شده، دارای انواع مختلف و تعداد فیلترهای متفاوتی می باشند. در صورت انتخاب نادرست امکان دارد آب تصفیه شده فاقد کیفیت لازم بوده و خسارات مالی جبران ناپذیری را بخصوص در زمینه های صنعتی و کشاورزی در پی داشته باشد بنابراین با دریافت مشاوره از کارشناسان شرکتهای با سابقه ای همچون هایپرصنعت فامکو بعنوان معتبرترین ارائه دهنده دستگاه آب شیرین کن که دارای کارشناسانی خبره با دو دهه تجربه در این حوزه است، مبادرت به معرفی انواع دستگاههای آب شیرین کن و ذکر نکاتی در ارتباط با آنها پرداخته ایم.
اولین نکته حائز اهمیت در ارتباط با انواع دستگاه تصفیه آب، میزان تولید آب تصفیه شده است، دستگاههای تصفیه آب با عنایت به این مورد در سه رده خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی تقسیم می شوند، حجم آب تصفیه شده برای دستگاه تصفیه آب خانگی ۲۲۰ لیتر در شبانه روز و برای آب شیرین کن نیمه صنعتی ۷۸۰ الی ۷۶۰۰ لیتر در شبانه روز می باشد که آنرا برای کاربریهای اداری و کارگاهی مناسب کرده است. اما برای تصفیه آب صنعتی که با نام دستگاه آب شیرین کن صنعتی نیز شناخته می شود حجم تولید از حداقل ۵۰۰۰ لیتر در شبانه روز آغاز می شود بنابراین این نوع دستگاه تصفیه آب در کاربردهایی با وسعت بالا به کار برده می شود. در ادامه به معرفی انواع دستگاه تصفیه آب می پردازیم:
دستگاه تصفیه آب خانگی
دستگاه تصفیه آب خانگی که با نام دستگاه آب شیرین کن خانگی نیز شناخته می شود، بر مبنای تعداد فیلترها دارای انواع مختلفی است. ساده ترین نوع دستگاه تصفیه آب خانگی، سه مرحله ای بوده و بیشتر بر روی ظاهر آب تاثیر گذار است. این دستگاه مخزن و پمپ ندارد که همین موضوع سبب شده تابع فشار آب شهری باشد و کاهش فشار آب شهری سبب مختل شدن عملکرد آن شود.

نوع دیگری از دستگاههای تصفیه آب خانگی به علت دارا بودن فیلتر ممبران، با نام دستگاه تصفیه آب خانگیRo شناخته می شوند و قالبا متشکل از ۵ مرحله فیلتراسیون می باشند. با عنایت به تعبیه پمپ و مخزن، این دستگاه ها دارای فشار ثابت بوده و قادر به حذف ذرات تا ۰.۰۰۰۱ میکرون هستند. دستگاه تصفیه آب ۵ مرحله ای دارای دو خروجی یکی برای آب تصفیه شده و دیگری پساب می باشد که باید به ترتیب به مخزن و مجاری فاضلاب شهری هدایت شود. در ساختار تصفیه آب امکان دارد از فیلترهای الترا فیلتراسیون استفاده گردد که وجه تمایز آن این است که فاقد پساب بوده اما ذکر این نکته لازم است که این فیلتر قادر به حذف املاح مضری همچون نیترات و نیتریت نخواهد بود.
به طور کلی پروسه تصفیه در دستگاههای تصفیه آب خانگی در ۵ مرحله که قالبا شامل فیلتر الیافی، فیلتر کربن فعال، فیلتر کربن بلاک، فیلتر ممبران یا فیلتر التراسونیک می باشد، بطور کامل انجام می شود اما با عنایت به نوع آب منطقه امکان دارد از فیلترهایی جهت بهتر نمودن کیفیت آب استفاده گردد همچون آنها میتوان به فیلتر مینرال، فیلتر قلیایی، فیلتر اکسیژن ساز و غیره اشاره نمود.
دستگاه آب شیرین کن نیمه صنعتی
دستگاه های آب شیرین کن نیمه صنعتی دارای ساختاری مشابه تصفیه آب خانگی بوده اما دارای ظرفیت بالاتر می باشند که سبب شده در کاربردهایی همچون دانشگاه ها و کار گاه ها مورد استفاده قرار گیرند.
دستگاه آب شیرین کن صنعتی
دستگاه آب شیرین کن صنعتی به لحاظ ساختاری بسیار متفاوت تر از دو نمونه قبلی است برای اینکه از دو واحد پیش تصفیه و فیلتر ممبران تشکیل می شود. در واحد پیش تصفیه با عنایت به ابعاد بزرگ دستگاه آب شیرین کن صنعتی از پمپ های فشار قوی، فیلتر شنی، کربنی و میکرونی استفاده شده است و در مرحله اصلی که شامل فیلتر ممبران است پرشر وسل، تجهیزات ابزار دقیق و تابلو برق نیز به کار برده شده است.

از دستگاههای آب شیرین کن در کاربردهایی همچون شیرین سازی آب دریا، تامین آب برای سیستم های آبیاری کشاورزی و غیره استفاده می شود که سبب شده این دستگاه با نامهای مختلفی همچون دستگاه آب شیرین کن کشاورزی نیز شناخته شود. از نکات مهم در ارتباط با این دستگاه ها این است که ترتیب فیلترها و ظرفیت آنها با عنایت به نوع کاربرد توسط نرم افزارهایی همچون rosa طراحی می شود. این نوع از آب شیرین کن های صنعتی از متداول ترین انواع آب شیرین کن ها محسوب می شوند اما در بعضی موارد با عنایت به شرایط محیطی امکان دارد از آب شیرین کن های خورشیدی، هسته ای و غیره نیز استفاده گردد.
امروزه استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی از عاملهای مهم و تاثیر گذار در حفظ سلامی انسان به حساب می آید همین طور در حوزه های دیگری همچون کشاورزی نیز استفاده از آب شیرین کن های صنعتی تضمین کننده افزایش کیفیت محصولات کشاورزی خواهد بود.
توصیه می شود دستگاههای تصفیه آب را با دریافت مشاوره از کارشناسان این حوزه خریداری نمایید. هایپرصنعت فامکو قادر به تامین دستگاه تصفیه آب خانگی و طراحی آب شیرین کن های صنعتی با کاربردهای متفاوت می باشد و با ارائه مشاوره رایگان کاربر را در خرید محصولی مناسب و مقرون به صرفه، یاری می نماید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1401/02/22
11:40:44
0.0 / 5
461
تگهای خبر: ابزار , پرداخت , تجربه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد معرفی انواع دستگاه تصفیه آب و روش های موجود
نظر شما در مورد معرفی انواع دستگاه تصفیه آب و روش های موجود
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵