وام مسکن 600 میلیون تومان شد

وام مسکن 600 میلیون تومان شد به گزارش حراج کن مدیرعامل بانک مسکن اظهار داشت: سقف تسهیلات ساخت مسکن برای سازندگان حرفه ای در تهران و 11 شهر دیگر به 600 میلیون تومان افزایش پیدا کرد.به گزارش حراج کن به نقل از بانک مسکن، محمود شایان با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی سقف تسهیلات ساخت مسکن جزییات مهم ترین اقدام بانکی در شروع سال جاری برای ایجاد رونق در بخش مسکن و ساختمان را تشریح نمود.
به گفته وی بانک مسکن برای سال جدید یک بسته اعتباری جهت اعطای تسهیلات ساخت مسکن در ۱۲ سقف متفاوت با در نظر گرفتن شهر محل سکونت، استفاده از تکنولوژی های جدید و شرایط فنی سازنده تدوین کرده است.
مدیرعامل بانک اظهار داشت: در قالب سیاست های اعتباری سال جاری در بخش مسکن و ساختمان، سازندگان، انبوه سازان و شرکت های ساختمانی می توانند از تسهیلات در سقف های مختلف برای ساخت مسکن استفاده کنند.
شایان افزود: سقف این تسهیلات برحسب طبقه بندی جمعیتی شهرها به سه گروه تقسیم می شود که در هر گروه، بسته به این که سازنده متقاضی تسهیلات ساخت، از فناوری نوین ساختمانی در ساخت وساز استفاده نماید یا خیر و همین طور برحسب این که سازنده حرفه ای باشد یا معمولی (غیرحرفه ای)، سقف تسهیلات نیز متفاوت تعیین شده است.
وی بیان کرد: در بسته اعتباری سال جاری رونق تولید مسکن، برای ۱۲ شهر «تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، کرج، اهواز، بندرعباس، بوشهر، قم، ساری و رشت» سقف تسهیلات ساخت مسکن برای سازندگان حرفه ای که از فناوری نوین هم استفاده کنند، ۶۰۰ میلیون تومان به ازای هر واحد است.
مدیرعامل بانک مسکن اضافه کرد: همین طور به سازندگان غیرحرفه ای که از فناوری نوین ساخت در پروژه خود بهره بگیرند، ۵۵۰ میلیون تومان تسهیلات به ازای راه اندازی هر واحد مسکونی پرداخت می شود.
وی گفت: در شهرهای مذکور به سازندگان حرفه ای که از فناوری نوین ساختمانی استفاده نکنند، ۵۰۰ میلیون تومان و به سایر سازنده ها نیز ۴۵۰ میلیون تومان تسهیلات بدون سپرده ساخت پرداخت می شود.
شایان اشاره کرد: در سایر مراکز استانها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، سقف تسهیلات به ترتیبی که برای سازندگان گروه اول اعلام شد، با مبالغ ۵۰۰ میلیون تومان، ۴۵۰ میلیون تومان، ۴۰۰ میلیون تومان و ۳۵۰ میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی قابل پرداخت می باشد.
وی اضافه کرد: همین طور در شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، سقف تسهیلات در چهار حالت ذکرشده به ترتیب ۴۵۰ میلیون، ۴۰۰ میلیون، ۳۵۰ میلیون و ۳۰۰ میلیون تومان است.
شایان با اشاره به این که سقف تسهیلات بدون سپرده ساخت مسکن امسال بیش از ۳۰ درصد نسبت به سال قبل بالا رفته است، اظهار داشت: پیش بینی می شود برمبنای سیاست جدید تامین مالی ساخت و تولید مسکن، بخش قابل توجهی از هزینه های راه اندازی واحد مسکونی، با تسهیلات جدید بانک مسکن پوشش داده شود.
وی اضافه کرد: این بسته کمک خواهدنمود تا تولید مسکن علاوه بر سهمیه ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال، در شهرهای کشور رونق مضاعف پیدا کند و درنهایت، مشکل خانه دار شدن اقشار هدف در کشور برطرف شود.


منبع:

1401/02/08
14:05:20
0.0 / 5
773
تگهای خبر: بانك , پرداخت , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد وام مسکن 600 میلیون تومان شد
نظر شما در مورد وام مسکن 600 میلیون تومان شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳