گامی در جهت رونق تولید و اشتغال؛

حمایت بانکهای خصوصی از تولیدات دانش بنیان

حمایت بانکهای خصوصی از تولیدات دانش بنیان حراج کن: نقش تولیدات دانش بنیان در اقتصاد ملی خصوصاً در وضعیت فعلی مهمست و به تبع حمایت نظام بانکی از شرکت های دانش بنیان می تواند موجبات رونق تولید و اشتغال آفرینی پایدار را فراهم آورد.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، بدین جهت باتوجه به تأکیدات مقام معظم رهبری و تبیین شعار سال امسال مبنی بر" تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین"، این رهنمود وظیفه نظام بانکی را بیش از پیش پراهمیت می نماید.
با توجه به نقش و جایگاه ویژه بانکهای خصوصی در توسعه اقتصاد و رونق تولید کشور، جعفر قادری، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: بانکهای خصوصی ظرفیت های خوبی در رونق تولید دارند و در امتداد سیاست های کلی کشور توانستند نقش مؤثری در پشتیبانی از تولیدات دانش بنیان و اشتغال آفرینی ایفا کنند
جعفر قادری اشاره کرد: بعنوان نمونه در بین بانکهای خصوصی، بانک پارسیان در کنار حمایت مالی از پروژه های صنعتی بزرگ کشور، تلاش نموده است متناسب با ظرفیت و توان خود از تولیدات دانش بنیان و اشتغال آفرینی در کشور نیز حمایت کند.
گفتنی است؛ بانک پارسیان در امتداد توسعه اشتغال زایی و ایجاد فرصت های شغلی مولد، مبلغ ۲۵ هزارمیلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به حدود ۶۰ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور با همکاری بنیاد برکت در مناطق محروم مختص کرده است. همین طور بواسطه تسهیلاتی که بانک پارسیان در سالهای اخیر پرداخت کرده حدود ۱۷۲ هزار فرصت شغلی در بخش های مختلف تولید، خدمات و کشاورزی ایجادشده است.
همچنین در زمینه پشتیبانی از فعالیت ها و تولیدات دانش بنیان نیز این بانک اعتباری بیش از ۵۲ هزار میلیاردریال به شرکت های دانش بنیان در کشور تخصیص داده است. در این راستا قسمتی از اعتبار مذکور با بهره گیری از ظرفیت های صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق توسعه ملی تحقق یافته است.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1401/02/07
17:48:34
0.0 / 5
507
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , پرداخت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد حمایت بانکهای خصوصی از تولیدات دانش بنیان
نظر شما در مورد حمایت بانکهای خصوصی از تولیدات دانش بنیان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳