۴۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده، سند ندارند

۴۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده، سند ندارند معاون شهرسازی شهرداری تهران اعلام نمود که 40 هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده فاقد سند هستند.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، صارمی بعد از استماع نظرات اعضای شورای شهر به عرضه گزارشی از وضعیت مسکن تهران پرداخت و اظهار داشت: به علت ذی وقت از بیان برخی مسائل صرفه نظر کردم اما از من پرسیدید که در قرارگاه چه کاری مقرر است صورت گیرد که باید بگویم وقتی قرارگاه تشکیل می شود یعنی به مباحثی که مابقی خویش را ملزم به انجام آن نمی کنند وارد می شویم بگونه ای که باید اعلام کنم ۴۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده داریم که سند ندارند و وقتی آنها به سراغ شهرداری می آیند به آنها می گوییم سند ارائه نمایید و از زمانی که آنها برای سند اقدام می کنند تا صدور سند سه سال طول می کشد که ما با اداره ثبت جلسه داشتیم و به آنها گفتیم که کمک تان می نماییم تا این مسئله به یکسال کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه ما در تفاهمنامه ای که با وزارت شهرسازی داشتیم عنوان کردند که در چهار سال آینده به ما برای ۱۳۰ هزار واحد، وام می دهند و حتی اعلام نمودند که توانایی شان بیشتر است، اظهار نمود: ما در این زمان فرایند صدور پروانه را کم کردیم و خیلی از استعلامات واحد شد.

معاون شهرسازی شهرداری تهران ضمن اشاره به ضرورت عرضه مشوق برای ساخت وساز اظهار داشت: با همه مشوق هایی که بر بافت دادیم تنها ۳۰ درصد نقش در بالارفتن صدور پروانه داشتند اما مشوق طبقه سبب رشد ۷۰ درصدی شد و ما در کمیسیون ماده پنج برنامه هایی را عرضه کردیم که بند ۱۵ طرح تفصیلی که دو طبقه برپایه تجمیع را حذف کرده بودند بررسی نماییم که البته این مورد باید به صحن شورا بیاید.

صارمی افزود: ما به دنبال آن هستیم که در بافت های مسکونی اجازه دهند که ۲۰ درصد واحدها کوچک ساخته شوند و یک طرح به شورایعالی دادیم که بعضی از واحدهای مسکونی با مساحت کم ساخته شود و حتی اجازه دادیم که اجبار پارکینگ برای برخی واحدهای مسکونی برداشته شود.

وی با بیان اینکه در تهران سه میلیون واحد داریم که برای ۵۸ هزار واحد حکم اعاده و تخریب داریم اظهار نمود: بخش زیادی از این واحدها مسکونی بودند که تغییر کاربری اداری دادند.

معاون شهرسازی شهرداری تهران با بیان اینکه سرعت ساخت، تکنولوژی و معماری ایرانی – اسلامی جزو الزامات ما است، اظهار داشت: با صراحت اعلام می کنم که ما مجری سیاست های شورا هستیم و هر سه ماه یکبار در این خصوص به شما گزارش می دهیم.1401/02/06
23:48:05
0.0 / 5
294
تگهای خبر: پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ۴۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده، سند ندارند
نظر شما در مورد ۴۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده، سند ندارند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳