یك مقام مسئول:

بیشتر از ۸۰ درصد رضایتمندی از خدمات امدادی بهمن موتور در روزهای نوروز

بیشتر از ۸۰ درصد رضایتمندی از خدمات امدادی بهمن موتور در روزهای نوروز حراج کن: مدیر توسعه و خدمات و فروش گروه بهمن می گوید بر اساس نظرسنجی های انجام شده از مشتریان، بیشتر از ۸۰درصد مشتریان از خدمات امدادی نوروزی این مجموعه رضایت داشته اند.


به گزارش حراج کن به نقل از گروه خودروسازی بهمن، علیرضا توکلی طرقی خاطرنشان کرد: در این نظرسنجی طیف وسیعی از مقولات و نیازهای مشتریان مورد سوال قرار گرفته است که حضور بموقع نیروهای امدادی و نحوه برخورد با مشتریان از مهم ترین آنها بوده است. مدیر توسعه و خدمات و فروش گروه بهمن با تشریح نحوه خدمات رسانی امدادی گروه بهمن در روزهای نوروز ۱۴۰۱ اظهار داشت: مأموریت های امدادی بهمن موتور از ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ شروع شد و تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ادامه داشت. این خدمات با همکاری متقابل امداد خودروی ایران و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با بالاترین گستردگی و کمترین زمان انتظار ممکن انجام شد. همینطور بهمن موتور هم برای انجام هرچه بهتر خدمت رسانی از تمامی ظرفیت های خود استفاده نمود. توکلی با اشاره این که ارتقای کیفیت و توسعه خدمات در جهت تکمیل زنجیره خدمات سیار خودرویی پایه ریزی شده است اظهار داشت: در این راستا ۱۵ دستگاه کاپرا و ۱۳ دستگاه کامیونت شیلر با کاربری خودروبر به ناوگان امداد رسانی اضافه گردید تا با قرارگیری در محورهای مواصلاتی پرتردد بتوانند خدمات امدادی متمایز ارائه نمایند. وی در همین رابطه اضافه کرد: بهمن موتور در کشور ۷۶ نماینده دارد که در طرح امداد نوروزی به صورت کشیک حاضر شدند و خدمات عرضه کردند.
مدیر توسعه و خدمات و فروش گروه بهمن ادادمه داد: علاوه بر استفاده از ظرفیت نمایندگان دارای خودروی امدادی، شهرهایی که مقاصد مهم گردشگری و سفر بودند مثل نمک آبرود، نور، فیروزکوه، بوشهر و بندرعباس، گروههای امدادی از ستاد اعزام شد. توکلی طرقی در پاسخ به این سؤال که «آمار مأموریت های امدادی در روزهای نوروز چگونه بوده است؟» اظهار داشت: در این ایام در مجموع ۱۷۰ مورد مأموریت امدادی در مورد خودرو های تولیدی بهمن موتور انجام شد که ۶۰ درصد از آن توسط امدادگران بهمن موتور و مابقی توسط کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و امداد خودروی ایران امدادرسانی شد. او در آخر در مورد ارزیابی مشتریان از عملکرد خدمات امدادی گروه بهمن اظهار داشت: بیشتر از ۸۰درصد از مشتریان از نوع برخورد و حضور بموقع مشتریان راضی بوده اند. مدت انتظار برای حضور نیروهای امدادی به صورت میانگین ۳۷ دقیقه گزارش شده است.

1401/01/22
16:18:37
0.0 / 5
621
تگهای خبر: ارز , تولید , خدمات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بیشتر از ۸۰ درصد رضایتمندی از خدمات امدادی بهمن موتور در روزهای نوروز
نظر شما در مورد بیشتر از ۸۰ درصد رضایتمندی از خدمات امدادی بهمن موتور در روزهای نوروز
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳