معاون برنامه ریزی و توسعه دانشگاه تهران:

عوامل شهرداری حریم موسسه لرزه نگاری دانشگاه تهران را اشغال کرده اند!

عوامل شهرداری حریم موسسه لرزه نگاری دانشگاه تهران را اشغال کرده اند! معاون برنامه ریزی و توسعه دانشگاه تهران با اشاره به اینکه عوامل شهرداری حریم موسسه لرزه نگاری را اشغال کرده و مانع عبور و مرور کارمندان ما می شوند، اظهار داشت: از مسؤلان منطقه 3 شهرداری تهران می خواهم که در اسرع وقت نسبت به ترک محدوده ژئوفیزیک اقدام نمایند در غیر این صورت دانشگاه تهران این حق را برای خود محفوظ می داند که از اموال و مستغلات خودش حراست کند و راه های قانونی برای پیگیری را دنبال کند.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، دکتر احمد نوحه گر در نشست خبری امروز با موضوع ادعاهایی در خصوص قطع درختان مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران، با تاکید بر این که دانشگاه تهران در اقصی نقاط کشور زمین و مستغلات زیادی دارد که در قالب موسسات و واحدهای مختلف فعالیت میکنند، اظهار داشت: حفظ و نگهداری این مستغلات وظیفه اصلی دانشگاه است ضمن این که اهمیت هیچ کدام از واحدهای دانشگاه در شهرهای کشور با زمینهای مرکز دانشگاه تفاوتی ندارد.
معاون برنامه ریزی و توسعه دانشگاه تهران اضافه کرد: ادعاهایی روزهای اخیر تحت عنوان قطع درختان در زمینهای مرکز لرزه نگاری کشور وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه مطرح می شود که این ادعاها حقیقت ندارد چونکه ما با شهرداری هیچ مشکل و دعوایی نداریم.
وی اشاره کرد: دانشگاه تهران یکی از دستگاه های اجرائی آموزشی است که بیشترین همکاری را با شهرداری تهران داشته است. ما در ارتباط با بزرگراه همت و چمران و در محدوده امیرآباد شمالی هم با شهرداری تهران همکاری خوبی داشتیم و حتی شهرداری برای توسعه معابر و مترو از زمینهای دانشگاه بهره برد بدین سبب ما با شهرداری مشکلی نداریم.
نوحه گر اظهار نمود: شمالی ترین زمین ها و مستغلات دانشگاه در شهر تهران در موسسه ژئوفیزیک قرار گرفته است و نمیدانیم چرا، به چه بهانه عوامل شهرداری منطقه ۳ تهران به این حریم ورود پیدا کردند.
معاون برنامه ریزی و توسعه دانشگاه تهران تصریح کرد: از شهرداری تهران و منطقه ۳ شهرداری تهران می خواهم که در اسرع وقت نسبت به ترک محدوده موسسه ژئوفیزیک اقدام نمایند در غیر این صورت دانشگاه تهران این حق را برای خود محفوظ می داند که از اموال و مستغلات خود حراست کند و راه های قانونی برای پیگیری این مساله را دنبال کند.
نوحه گر اشاره کرد: می خواهم که بجای این که وارد مراحل قضایی شویم عوامل شهرداری منطقه ۳ شهرداری در اسرع وقت مکان را ترک کنند و اجازه دهند دانشگاه تهران وظیفه ذاتی و اصلی خود که بحث مربوط به توسعه آموزش و زیرساخت های مربوط به ایستگاههای لرزه نگاری است را انجام دهد.
بگفته معاون دانشگاه تهران، این دانشگاه ۴۰۰ ایستگاه لرزه نگاری در سراسر کشور دارد اگر قرار باشد هر روز درگیر اینطور مسائل باشیم نمی توانیم وظیفه اصلی خودرا انجام دهیم.
نوحه گر درباره این که ضرب و شتم نیروهای شهرداری توسط عوامل دانشگاه صحت دارد، اضافه کرد: اصلاً چنین چیزی اتفاق نیفتاده است که شاید حتی عکس این قضیه هم اتفاق افتاده باشد. دانشگاه تهران وارد این عرصه ها نمی گردد. اینکه کارمندان دانشگاه تهران با عوامل شهرداری برخورد فیزیکی داشته باشند اصلا صحت نداشته و بر اساس گزارش هایی که ما داریم عکس این اتفاق افتاده است و متاسفانه همکاران ما در دانشگاه تهران در زمینه پشتیبانی و در زمینه های دیگر توسط عواملی که در آنجا بودند مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و اسناد آن هم موجود است.
وی اشاره کرد: دانشگاه تهران به دنبال دعوا و درگیری نیست؛ جای سوال دارد که چطور کارمندان دانشگاه تهران می توانند نیروهای شهرداری را ضرب و شتم کنند؟ این ماجرا فقط یک ادعا است که در رسانه ها مطرح گردیده است. دانشگاه حق خودش می داند که در املاک خود به توسعه فضاها بپردازد.
نوحه گر اشاره کرد: برای تقویت ایستگاه لرزه نگاری، بودجه ای به دانشگاه تعلق گرفته و به همین دلیل مبادرت به جا به جایی درختان برای توسعه ایستگاه های لرزه نگاری کردیم. هم اکنون ۱۳۰ ایستگاه لرزه نگاری داریم و به حدود ۲۷۰ ایستگاه دیگر نیاز داریم.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع دانشگاه تهران با اعلان اینکه شهردار تهران عضو هیات امنا دانشگاه تهران است و ما درگیری با این نهاد نداریم، اظهار داشت: هم اکنون عوامل شهرداری حریم موسسه لرزه نگاری را اشغال کرده و مانع عبور و مرور کارمندان ما می شوند. از شهرداری تهران خواهش می کنم در اسرع وقت نسبت یه ترک محدوده اقدام نمایند در غیر این صورت دانشگاه حق خودرا محفوظ می داند که از مستغلات خودش حفاظت کند. بجای این که دانشگاه وارد محاکم قضایی شود، بهتر است اعضای شورای شهر سفارش های لازم را در این زمینه داشته باشند.
وی با اعلان اینکه هیچ درختی در دانشگاه تهران قطع نشده است، اظهار داشت: ما اسناد و مدارکی داریم که عکس این قضیه اتفاق افتاده و عوامل شهرداری مبادرت به درگیری کرده اند. هیچ قطع درختی اتفاق نیفتاده است و فقط جابه جایی صورت گرفته است؛ ما در امتداد مصوبه دولت که باید نسبت به توسعه ایستگاه های لرزه نگاری اقدام گردد، اقدام کردیم. از طرف دیگر مطرح شده که جا به جایی درختان باید در زمستان صور می گرفت در صورتیکه این ها درختان کاج هستند و خواب ندارند و هر فصلی امکان جا به جایی دارند.1401/01/16
21:01:43
0.0 / 5
409
تگهای خبر: آموزشی , كشور , مدارك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد عوامل شهرداری حریم موسسه لرزه نگاری دانشگاه تهران را اشغال کرده اند!
نظر شما در مورد عوامل شهرداری حریم موسسه لرزه نگاری دانشگاه تهران را اشغال کرده اند!
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳