رتبه502 بین هزاربانک برتردنیا بخش کوچکی از افتخارات بانک پاسارگاد

رتبه502 بین هزاربانک برتردنیا بخش کوچکی از افتخارات بانک پاسارگاد حراج کن: بانک پاسارگاد در سالی که گذشت در خیلی از رتبه بندی ها و ارزیابی های بین المللی بعنوان تنها بانک ایرانی موفق به کسب رتبه ها و عناوین مهم و شایان توجهی شد.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، این بانک طی سال ۱۴۰۰ شمسی که با سالهای ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ میلادی مقارن بود موفق به کسب دستاوردها و عناوین بین المللی مهمی شد. اهمیت این مساله از این جهت مطرح است که به سبب وضع تحریم های ظالمانه مقابل کشورمان طی سالهای اخیر، بانکهای ایرانی در مبادلات خود با بانکهای خارجی با مشکلات زیادی مواجه بودند و از این روی غالباً در رتبه بندی های جهانی نقش پررنگی نداشتند. با وجود این شرایط، بانک پاسارگاد با تاکید بر توان مالی و سرمایه انسانی کم نظیر خود نه فقط موفق شد بعنوان تنها بانک ایرانی در این رتبه بندی ها بدرخشد، بلکه توانست در خیلی از شاخص ها از بانکهای بزرگ منطقه و بعضاً جهان پیشی گرفته و در رتبه بالاتری بایستد.
کلکسیون افتخارات جهانی بانک پاسارگاد در سال ۱۴۰۰ با کسب عنوان «بانک اسلامی سال ایران» شروع شد، در بررسی سالانه نشریه بنکر از بانکهای اسلامی سراسر جهان شاخص هایی نظیر سرمایه لایه یک بانکها (Tier-۱ Capital) و تغییرات آن، میزان کل دارایی های منطبق بر شریعت، سود خالص از محل کارهای بانکداری اسلامی، نرخ بازده حقوق صاحبان سهام، نسبت هزینه به درآمدها و درصد تسهیلات غیرجاری در رابطه با عقود اسلامی مورد بررسی قرار می گیرند. بانک پاسارگاد قبل تر طی ۵سال متوالی از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ نیز عنوان بالاترین بانک اسلامی ایران را کسب کرده بود.
در ادامه با بیان فهرست ۱۰۰۰ بانک برتر جهان توسط نشریه بنکر، برگ زرین دیگری در دفتر افتخارات بین المللی بانک پاسارگاد ورق خورد و بانک پاسارگاد موفق شد بعنوان تنها بانک ایرانی حاضر در این لیست، با ۸۹ پله صعود در جایگاه ۵۰۲ جهان قرار گیرد. در این رتبه بندی، نشریه بنکر فاکتورهای مالی نظیر سرمایه لایه یک و تغییرات آن، میزان کل دارایی ها، سود خالص، نرخ بازده حقوق صاحبان سهام، نسبت هزینه به درآمدها، توان بازپرداخت بدهی و درصد تسهیلات غیرجاری بانکهای جهان را تحلیل کرده و مورد مقایسه قرار می دهد. علاوه بر این، فاکتورهای غیرمالی مانند ابتکارات راهبردی بانکها در ایجاد مزیت رقابتی، محصولات نوآورانه و خدمات جدید در زمینه بانکداری، کوشش های بانکها برای توسعه کسب وکارهای نو، اقدامات انجام شده در حوزه فناوری های مالی و بانکی (فین تک) و درنهایت سرمایه گذاری های جدید برای بسط دایره خدمات بانک نیز به دقت ارزیابی می شوند.
در این راستا بانک پاسارگاد هم چنین از نظر نرخ بازده سرمایه (ROC) با بازده ۲۸.۹درصدی رتبه اول خاورمیانه و رتبه ۸ جهانی را کسب نمود و از نظر نرخ بازده دارایی ها (ROA) با بازده ۱.۶۴درصدی در رتبه ۵ خاورمیانه و و ۶۸ جهان ایستاد. بانک پاسارگاد از نظر رشد سرمایه لایه یک نیز در میان ۲۵ بانک پیشروی جهان بود و با ۴۷.۴۳درصد رشد در رتبه ۲۲ جای گرفت. براین اساس نشریه بنکر بعد از در نظر گرفتن تمامی فاکتورهای عملکردی، مالی و سایر فاکتورهای مربوط به کسب وکار، عنوان «بانک سال ۲۰۲۱ جمهوری اسلامی ایران» را برای هفتمین بار به بانک پاسارگاد اهدا کرد. بانک پاسارگاد قبل تر در سال ۲۰۱۰ و سالهای متوالی ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ موفق به کسب این عنوان شده بود و از این حیث، پرافتخارترین بانک ایرانی شناخته می شود.

قطعه آخر پازل افتخارات جهانی بانک پاسارگاد در سال ۱۴۰۰ انتشار فهرست ۵۰۰ برند بهادار بانکی جهان توسط مؤسسه بین المللی برندفاینانس (Brandfinance) بود. بانک پاسارگاد موفق شد بار دیگر بعنوان تنها بانک ایرانی این لیست، رتبه ۲۵۷ را بین ۵۰۰ برند بانکی برتر به خود اختصاص دهد. بانک پاسارگاد از سال ۲۰۱۵ در این رتبه بندی سالانه که با رویکرد حق امتیاز یا Royalty Relief تهیه و منتشر می شود حضور داشته و بعنوان باارزش ترین برند بانکی ایرانی معرفی شده است. بانک پاسارگاد در سال اخیر موفق شد با۳۳ پله صعود در این رتبه بندی نسبت به دوره گذشته، رتبه ۲۵۷ جهان را به خود اختصاص دهد و بالاتر از بسیاری بانکهای مطرح خاورمیانه و جهان بایستد.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/12/22
22:52:40
0.0 / 5
269
تگهای خبر: ارز , اهدا , بانك , برند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد رتبه502 بین هزاربانک برتردنیا بخش کوچکی از افتخارات بانک پاسارگاد
نظر شما در مورد رتبه502 بین هزاربانک برتردنیا بخش کوچکی از افتخارات بانک پاسارگاد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳