اثر گذاری و کاربردهای فوق روان کننده های بتن

اثر گذاری و کاربردهای فوق روان کننده های بتن حراج کن: فوق روان کننده ها از مهم ترین افزودنی های بتن هستند که تاثیر بسیار قابل توجهی بر روی کارایی و عملکرد بتن می گذارند، برای آشنایی بیشتر با کاربرد روان کننده های بتن با این مطلب همراه شوید.


به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، فوق روان کننده ها از مهم ترین افزودنی هایی بتن هستند که تأثیر بسیار قابل توجهی بر روی کارایی و عملکرد بتن می گذارند. این مواد دارای انواع مختلفی می باشند و تأثیرات متفاوتی نیز بر روی بتن ها می گذارند. ما در این مقاله به بررسی کاربرد روان کننده های بتن می پردازیم البته می توانید جهت آشنایی بیشتر مقاله روان کننده بتن چیست را هم در سایت کپکو مطالعه بفرمایید. و شما را با نحوه عملکرد و اثر گذاری هر کدام از آنها آشنا خواهیم کرد. در نتیجه برای آشنایی بیشتر با کاربرد روان کننده های بتن، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.کاربرد روان کننده های کربوکسیلاتی: فوق روان کننده های کربوکسیلاتی، یکی از پر مصرف ترین و کاربردی ترین اعضای خانواده فوق روان کننده ها می باشند. این افزودنی ها دارای عملکرد متفاوتی با سایر روان کننده ها می باشند و خاصیت های منحصر به فردی دارند. اتر، پایه بیشتر این فوق روان کننده ها می باشد. کاربرد فوق روان کننده کربوکسیلاتی، متعادل سازی عدد اسلامپ بتن می باشد. بطوریکه شما می توانید با کمک این مواد، عدد اسلامپ بتن را تا حدود ۲۰ درصد افزایش دهید. لازم به ذکر است که عدد اسلامپ، یک معیار بسیار مهم در حین ساخت سازه های بتنی مختلف است.کاربرد روان کننده های نفتالینی: فوق روان کننده های نفتالینی دارای کاربردهای مختلف و گوناگونی می باشند، بنا بر این از این فوق روان کننده ها نیز بعنوان یک افزودنی بسیار پرکاربرد بتن یاد می شود. کاربرد اصلی فوق روان کننده های بتنی، کاهش آب موجود در بتن می باشد. این فوق روان کننده ها موجب کاهش میزان آب به سیمان موجود در بتن می شوند و تأثیرات شایان توجهی بر روی عدد اسلامپ بتن می گذارند. امروزه از این فوق روان کننده ها بیشتر در مناطق معتدل و گرمسیر استفاده می شود. فوق روان کننده نفتالینی می توانند موجب افزایش ۲۰ درصدی عدد اسلامپ و ۸ درصدی درصد وزنی سیمان شود.کاربرد روان کننده های لیگنو سولفات: تأثیر اصلی فوق روان کننده لیگنو سولفات بر روی ذرات موجود در بتن می باشد. این فوق روان کننده بتنی بعنوان یک عامل روان کنندگی بسیار قوی و تأثیر گذار، موجب تغییر در ساختار ذرات موجود در سیمان می شود. تأثیر این فوق روان کننده بر روی عدد اسلامپ بتن، بیش از سایر فوق روان کننده های بتنی است. بعلاوه این فوق روان کننده همانند فوق روان کننده های نفتالینی، موجب افزایش میزان درصد وزنی سیمان می گردد.
اثر گذاری و کاربردهای کلی فوق روان کننده بتن: تأثیر بر روی مقاومت فشاری بتن: مقاومت فشاری بتن، مهم ترین خاصیت بتن به کار رفته در تمام سازه های ساختمانی است. اهمیت این مسئله به قدری زیاد است که کارشناسان و متخصصان این حوزه از آن بعنوان معیار اصلی کیفیت بتن یاد می کنند. عوامل گوناگونی مثل سن بتن، عیار بتن، میزان آب به سیمان و … بر روی مقاومت فشاری بتن تأثیر می گذارند. شما با کمک فوق روان کننده ها می توانید بر روی تعدادی از این عوامل اثر بگذارید و موجب تغییر در مقاومت فشاری بتن شوید.کاهش میزان آب به سیمان: کاهش میزان آب به سیمان و به دنبال آن کاهش میزان رطوبت بتن، تأثیر قابل توجهی بر روی کارایی و مقاومت بتن می گذارند. فوق روان کننده ها با کمک ترکیبات شیمیایی خود می توانند موجب کاهش میزان آب به کار رفته در بتن شوند و نسبت سیمان به آب را بالا برند. به این نکته دقت داشته باشید که میزان این اثرگذاری برای هر روان کننده ای فرق می کند و در برای تمامی آنها به یک شکل نیست.تغییر عدد اسلامپ: عدد اسلامپ یک خاصیت بسیار مهم دیگر بتن ها است که در هنگام ساخت پروژه ها و سازه های بتنی بسیار اهمیت دارد. این معیار نشانه ی اصلی جریان پذیری بتن ها می باشد. هم اکنون از فوق روان کننده ها بعنوان عوامل مستقیم تأثیر گذار بر روی عدد اسلامپ یاد نمی گردد. اما به خاطر اینکه کاربرد اصلی فوق روان کننده ها، کاهش میزان آب به سیمان بتن می باشد و این کاهش آب سبب تغییر عدد اسلامپ می شود، تغییر عدد اسلامپ هم در فهرست کاربرد فوق روان کننده ها قرار می گیرد. شرکت کپکو تولید کننده انواع افزودنی بتن است که می توانید جهت اطلاع از تنوع محصولات و قیمت محصولات با شماره ۸۹۳۳۱-۰۲۱ تماس بگیرید و یا به سایت شرکت کپکو مراجعه بفرمائید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/12/08
11:33:26
0.0 / 5
339
تگهای خبر: برند , تولید , شركت , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اثر گذاری و کاربردهای فوق روان کننده های بتن
نظر شما در مورد اثر گذاری و کاربردهای فوق روان کننده های بتن
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲