دفاع شهرداری از افزایش 25 درصدی نرخ کرایه و بلیت حمل و نقل عمومی

دفاع شهرداری از افزایش 25 درصدی نرخ کرایه و بلیت حمل و نقل عمومی به گزارش حراج کن معاون شهردار تهران از افزایش 25 درصدی نرخ کرایه و بلیت حمل و نقل عمومی در سال آینده در صورت تصویب شورا آگاهی داد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، مجتبی شفیعی بامداد امروز در جلسه شورای شهر تهران در دفاع از لایحه شهرداری تهران در مورد تعیین نرخ کرایه و بلیت حمل و نقل عمومی در سال آینده اظهار داشت: ارقام پیشنهادی شهرداری در این لایحه بیشتر از ارقامی است که هم اکنون به صحن شورا آمده و می خواهیم آنرا بررسی نماییم اما باتوجه به سیاست کلی در خصوص افزایش حداکثر ۲۵ درصد نرخ کرایه و بلیت ما نیز حداکثر بلیت و کرایه مترو، تاکسی و اتوبوس را تا سقف ۲۵ درصد افزایش در نظر گرفتیم.
وی با اعلان اینکه ساختار کلی نرخ خدمات را تغییر ندادیم، اظهار داشت: در مترو با اعمال ۲۵ درصد افزایش نرخ بلیت، بلیت تک سفره از ۲۰۰۰ تومان به ۲۵۰۰ تومان افزایش می یابد، بلیت تک سفره نیز از ۲۳۰۰ به ۲۸۵۰ تومان و بلیت تک سفره خط هشتگرد از ۶۰۰۰ تومان به ۷۵۰۰ تومان افزایش می یابد و همین طور بلیت تک سفره فرودگاه امام از ۱۰ هزار تومان به ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان می رسد.
به گفته ی ایشان، البته تخفیفاتی نیز که در گذشته وجود داشت همچنان به قوت خود باقی است اما برای شخصی سازی بلیت مترو ۵ درصد و برای خرید بلیت بصورت غیرحضوری نیز ۵ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است و این در حالیست که تخفیفات ویژه گروههای هدف همچون جانبازان، معلولان، خانواده شهدا، دانش آموزان، دانشجویان و... که از تخفیف ۵۰ درصد بهره می بردند همچنان به قوت خود باقی است.
وی با اعلان اینکه ما در زمینه اتوبوسرانی نیاز داشتیم که کرایه بیشتر از این ها افزایش یابد اما سقف ۲۵ درصد را رعایت کردیم، اظهار داشت: از آنجا که ارقام در اتوبوسرانی متفاوت می باشد نرخ بلیت ۲۵ درصد افزایش می یابد به شکلی که بلیت بی آر تی حداکثر به ۱۷۵۰ تومان می رسد و برای سایر خطوط نیز حدودا از ۱۸۰۰ تومان به حداکثر ۲۲۵۰ تومان می رسد.
وی با اعلان اینکه لازم است در زمینه اتوبوسرانی بحث تقویت و حضور مشارکت بخش خصوصی برای تامین ناوگان به ویژه اتوبوس برقی و یا اتوبوسی با کارکرد کمتر از یک سال باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: در زمینه تاکسی نیز شاهد افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه خواهیم بود اما در تاکسی نیز باید هوشمندسازی ناوگان و حضور بخش خصوصی تقویت شود.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، معاون حمل و نقل شهرداری تهران تنها از لایحه پیشنهادی دفاع کرد و این ارقام و درصدها باید در صحن علنی بررسی شود.
منبع:

1400/12/01
12:44:57
0.0 / 5
563
تگهای خبر: خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دفاع شهرداری از افزایش 25 درصدی نرخ کرایه و بلیت حمل و نقل عمومی
نظر شما در مورد دفاع شهرداری از افزایش 25 درصدی نرخ کرایه و بلیت حمل و نقل عمومی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲