سروری خبر داد

مکاتبه شورای عالی استانها با قوه قضائیه برای حل مشکل شورایاری های پایتخت

مکاتبه شورای عالی استانها با قوه قضائیه برای حل مشکل شورایاری های پایتخت حراج کن: نایب رییس شورای شهر تهران از مکاتبه با قوه قضائیه برای حل مشکل شورایاری ها آگاهی داد.


پرویز سروری در گفت و گو با ایسنا، در خصوص سرانجام شورایاران که فعالیت آنها از طرف قوه قضائیه غیر قانونی اعلام شده بود، اظهار داشت: به دنبال آن هستیم که در مورد فعالیت شورایاران با قوه قضائیه مکاتبه و جلسه داشته باشیم تا در صورت امکان در حکم شان تجدید نظر کنند.
وی با اعلان اینکه این مساله را بوسیله شورای عالی استانها نیز پیگیری می نماییم، اشاره کرد: از آنجا که شورایاران نمایندگان مردم در محلات هستند می توانند ظرفیت های خدمت رسانی را با پیوست عدالت در سطح مناطق انجام دهند و این شورایاران هستند که به مسئولان کمک می کنند که نیازهای اهالی را در دل محلات بشناسند و خدمات شهری را شورایاران به عمق شهر می کشانند.
وی با اعلان اینکه شورایاران نمایندگان در محلات هستند، اظهار داشت: مطالبه گری خدمت از شورا و شهرداری توسط شورایاران انجام می گیرد و این شورایاران بودند که با مطالبه دریافت خدمات برای محلات شان سبب توسعه و حل خیلی از مشکلات شدند.
وی با اعلان اینکه یک کار حقوقی درباب شورایاران انجام شده است، اظهار داشت: من بعنوان رییس شورای عالی استانها نامه ای به رییس قوه قضائیه ارسال خواهم کرد و از او می خواهیم که بررسی دقیق تری را در مورد شورایاران انجام دهند.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا در نظر دارید که شورایاری را در سطح کشور توسعه دهید، اظهار نمود: اگر امکانش وجود داشته باشد می توان از پتانسیل شورایاری در کشور استفاده کرد، اما هم اکنون موجودیت شورایاری زیر سوال است و اگر این مسئله حل شود باید لطمه شناسی صورت گرفته و با حل نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت، آنرا گسترش دهیم؛ اما تا وقتی که هویت و موجودیت شورایاران اثبات نشود نمی توان کاری کرد.
ایشان سپس در این زمینه که آیا از ظرفیت دولت و مجلس برای حل مشکل شورایاران استفاده می کنید یا خیر؟ اظهار داشت: مشکل شورایاران حقوقی است و هم اکنون فعالیت شورایاران غیر قانونی می باشد و باید این مسئله را حل نماییم و تا زمانیکه قید غیر قانونی بودن را برنداریم هیچ کس نمی تواند کاری برای شورایاران انجام دهد.
منبع:

1400/11/27
19:37:18
0.0 / 5
392
تگهای خبر: برند , خدمات , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مکاتبه شورای عالی استانها با قوه قضائیه برای حل مشکل شورایاری های پایتخت
نظر شما در مورد مکاتبه شورای عالی استانها با قوه قضائیه برای حل مشکل شورایاری های پایتخت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳