متقاضیان بلاتکلیف مسکن ملی بخوانند

متقاضیان بلاتکلیف مسکن ملی بخوانند کسانی که از سال قبل در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده و هنوز نتیجه پالایش آنها اعلام نشده به ادارات راه و شهرسازی استان مربوطه، شرکت عمران شهرهای جدید محل سکونت خود و یا بنیاد مسکن رجوع کنند.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، بعد از از اجرای طرح نهضت ملی مسکن دولت سیزدهم، پروژه اقدام ملی مسکن دولت قبل با آن تلفیق شد. این در شرایطی است که خیلی از متقاضیان اقدام ملی عنوان می کنند هنوز پیامک تعیین وضعیت پالایش آنان برایشان ارسال نشده است.
آنطور که محمود محمودزاده - معاون وزیر راه و شهرسازی - گفته است، یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن از سال گذشته و ۳ میلیون و ۱۷۰ هزار متقاضی در سامانه نهضت ملی ثبت نام کرده اند.
وی درباره تکلیف متقاضیانی که پیامک تعیین وضعیت آنها ارسال نشده اضافه کرد: متقاضیانی که پیش از این در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده اند و هنوز نتایج آنها پالایش و اعلام نشده، می توانند به ادارات راه و شهرسازی استان و یا شرکت عمران شهرهای جدید محل سکونت خود و در شهرهای زیر صد هزار نفر هم به بنیاد مسکن رجوع کنند تا از نتیجه ثبت نام خود آگاه شوند.
ازاین رو گزارش، قانون جهش تولید و تأمین مسکن (نهضت ملی مسکن) مصوب ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰ یکی از برنامه های کلان دولت سیزدهم به حساب می آید. دولت با تلفیق دو طرح «نهضت ملی مسکن» و «اقدام ملی مسکن» می خواهد چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال راه اندازی کند. بانکها موظف شده اند سالیانه ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به طرح جهش تولید و تأمین مسکن اختصاص دهند. طبق آخرین آماری که وزارت راه و شهرسازی ارائه داده تا روز ۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۰ تعداد ۲۰۹ هزار و ۲۱۲ واحد نهضت ملی مسکن کلنگ زنی و برای یک میلیون واحد تأمین زمین شده است.
رستم قاسمی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ وعده داده که تا آخر سال جاری ۸۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن به مرحله عملیات اجرایی برسد. وام این واحدها در تهران ۴۵۰ میلیون تومان، دیگر کلانشهرها ۴۰۰ میلیون، مراکز استانها ۳۵۰ میلیون، سایر مناطق شهری ۳۰۰ میلیون و روستاها ۲۵۰ میلیون تومان با نرخ سود حداکثر ۱۸ درصد تعیین شده است. طبق آخرین برآوردها قیمت هر متر مربع واحدهای نهضت ملی مسکن ۴.۷ میلیون تومان خواهد بود.
منبع:

1400/11/26
11:22:53
0.0 / 5
300
تگهای خبر: بانك , تولید , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد متقاضیان بلاتکلیف مسکن ملی بخوانند
نظر شما در مورد متقاضیان بلاتکلیف مسکن ملی بخوانند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴