شروع ساماندهی دستفروشان بازار برای نوروز از شنبه

شروع ساماندهی دستفروشان بازار برای نوروز از شنبه حراج کن: شهردار منطقه 12 از شروع عملیات ساماندهی دستفروشان و بساط گستران خیابان 15 خرداد و اطراف بازار تهران از شنبه به درخواست مردم، کسبه و معتمدین این بازار آگاهی داد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، امیر یزدی، دراین باره اظهار داشت: برمبنای درخواست مردم، کسبه و معتمدین محترم بازار تهران همچون سالهای قبل بمنظور برخورد با عوامل بساط گستر در معابر غیرقانونی و ساماندهی آنان در مکان های مجاز، طرح مشترکی با حضور نیروی انتظامی، یگان امداد، شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران، شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران و شهرداری منطقه ۱۲ در محور پانزده خرداد و اطراف بازار تهران برقرار می شود.

یزدی با اشاره به این که این طرح از روز شنبه ۲۳ بهمن ماه بطور مستمر برگزار می شود، تصریح کرد: برمبنای ماده ۶۹۲ قانون مجازات اسلامی که هرگونه سد معبر، تجاوز به حقوق مشروع دیگران است، بساط گستری از نظر قانون، ممنون می باشد؛ به این جهت به دنبال اطلاع رسانی که طی هفته جاری انجام شده، هشدارها و تذکرهای لازم، طبق قوانین و ضوابط اجرائی به همه دست فروشان و بساط گستران داده شد و برمبنای دستوری که از مقام قضایی گرفتن گردید، از روز شنبه، نسبت به جمع آوری بساط دست فروشان اقدام می شود که در صورت مقاومت آنها، طبق قانون با متخلفین برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به تلاش شهرداری منطقه برای شناسایی و راهنمایی خانواده هایی که به سبب مشکلات معیشتی به دست فروشی روی آورده اند، افزود: برنامه هایی که برای ساماندهی این افراد داریم، از دو ماه پیش شروع شده و تا آخر سال ادامه خواهد داشت. با شروع سال آینده نیز در محل هایی خارج از محوطه بازار و با تشکیل روز بازارها برای امرار معاش آنها اقدام خواهیم کرد؛ ضمن آنکه عده ای از آنان (در حدود ۸۰ میز) در محور باب همایون از مدتی پیش ساماندهی شده اند و هر روز از ساعت سه بعدازظهر به بعد مشغول کار و کاسبی خود هستند.

شهردار منطقه ۱۲ با اعلان اینکه بیشتر اجناسی که بوسیله دست فروشی عرضه می شود، بدین سبب که از تولیدکننده و فروشگاه مشخصی تهیه نشده اند، اسباب نارضایتی و گلایه مردم را فراهم می سازند، اضافه کرد: شاید در ظاهر امر، جنس خریداری شده، ارزان تر از اجناس مغازه دارهاست، ولی از نظر سلامت جنس و خدمات بعد از فروش گرفتار ضعف است. متأسفانه برمبنای مطالعات انجام شده از بازار تهران در موارد مختلفی، علت ارزانی این کالاها این است که یا این اموال مسروقه است یا به سبب نقص و دوخت نامناسب و بی کیفیتی، ارزان تر به فروش می رسند.

وی همین طور تشریح کرد: باتوجه به ظرفیت محدودی که در پیاده راه خیابان ۱۵ خرداد وجود دارد و محل عبور عابران است، به هیچ روی امکان حضور دست فروشان در این فضا وجود ندارد؛ چونکه حضور آنان به روشنی، دخل و تصرف در حقوق عامه است و مشکلات زیادی را در رفت وآمد و حضور شهروندان در بازار به وجود می آورد.1400/11/20
22:26:40
0.0 / 5
383
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد شروع ساماندهی دستفروشان بازار برای نوروز از شنبه
نظر شما در مورد شروع ساماندهی دستفروشان بازار برای نوروز از شنبه
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴