چمران:

۱۲ بهمن ماه استقبالی فراموش نشدنی از امام راحل انجام شد

۱۲ بهمن ماه استقبالی فراموش نشدنی از امام راحل انجام شد رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: ۱۲ بهمن ماه استقبال فراموش نشدنی از امام راحل انجام شد و اتفاقات بسیاری در فرودگاه مهر آباد دراین روز رخ داد که وصف آن خیلی سخت است.hojv


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، مهدی چمران در ابتدای جلسه امروز سه شنبه شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به دوازدهم بهمن ماه اظهار داشت: سال گشت پیروزی انقلاب اسلامی و ورود امام به میهن یعنی ۱۲ بهمن ماه را تبریک می گویم روزی که برای ملت ما و امت اسلامی سرنوشت ساز شد.
وی ادامه داد: ۱۲ بهمن روزی فراموش نشدنی و استقبالی فراموش نشدنی از حضرت صورت گرفت. در فرودگاه مهر آباد در این روز اتفاقات بسیاری رخ داد که قابل توصیف نیست. روز بسیار بزرگی که دولت وقت دشمن امام بود و هزاران خطر وی را تهدید می کرد اما با کمال شجاعت وارد کشور شد.
وی افزود: امیدواریم همه ما شایستگی داشته باشیم که بخوبی از این انقلاب که فراز و نشیب های بسیاری را طی کرده نگهبانی نماییم.
وی در تشریح اتفاقات ۱۲ بهمن ماه اظهار داشت: تنظیمات بسیاری برای حرکت امام از فرودگاه به سمت بهشت زهرا انجام شده بود اما همه این کارها تنها تا میدان آزادی دوام آورد و مردم ماشین امام را در آغوش گرفتند مقابل دانشگاه تهران هم علما به استقبال حضرت امام آمدند و در نهایت امام به سلامت به بهشت زهرا رسیدند و سخنرانی تاریخی خویش را انجام دادند. بعد برای عیادت افرادی که در آن ایام مجروح شده بودند به بیمارستان رفتند و بعداز آن به مدرسه علوی آمدند.
رئیس شورای شهر تهران افزود: ورود امام با این ابهت و صلابت گویای این بود که انقلاب اسلامی با سرعت زیادی به جلو خواهد رفت و موفقیت های بسیاری را پشت سر گذاشت. علیرغم خواست دشمن، انقلاب به پیش برد، بنابراین باید قدر انقلاب و مردم و رهبر عالی قدر را بدانیم.
چمران در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: امروز آگاه شدیم یکی از مراجع عالی قدر حضرت آیت الله گلپایگانی به دیار باقی شتاف ان شاءالله خداوند ایشان را در جایگاه برین جای دهند. ایشان عمری را در جایگاه مرجعیت و روحانیت به سر بردند. بر مبنای سنتی در شورای شهر تهران هر ساله روزی را به دیدار مراجع قم می رفتیم که ان شاءالله این سنت حسنه باز هم تکرار شود. به خانواده بازماندگان، همه شیعیان و مقام معظم رهبری تسلیت عرض می کنم.1400/11/12
12:25:43
0.0 / 5
367
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ۱۲ بهمن ماه استقبالی فراموش نشدنی از امام راحل انجام شد
نظر شما در مورد ۱۲ بهمن ماه استقبالی فراموش نشدنی از امام راحل انجام شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳