در گزارش حراج كن اعلام شد؛

چرا تخم مرغ ها کوچک شده اند؟

چرا تخم مرغ ها کوچک شده اند؟ به گزارش حراج کن رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران علل کوچک شدن اندازه تخم مرغ ها را شرح داد.


به گزارش حراج کن به نقل از مهر، در ماه های اخیر اندازه تخم مرغ هایی که به بازار عرضه می شوند بسیار کوچک و باعث تعجب خریداران شده است. در همین زمینه یکی از خریداران تخم مرغ به خبرنگار مهر اظهار داشت: تخم مرغ ها، اندازه تخم بلدرچین شده اند و اگر تفاوت روی پوسته آنها نبود، نمی شد این دو را از هم تشخیص داد. این خانم خریدار عنوان نمود که قبلاً یک یا دو تخم مرغ یک فرد بزرگسال را سیر می کرد اما هم اکنون حتی ۵ تخم مرغ برای یک فرد کافی نیست. یکی دیگر از خریداران آقایی است که با مغازه دار بر سر انتخاب تخم مرغ بحث کرده است. وی در این حوزه به خبرنگار مهر اظهار داشت که می خواستم چند عدد تخم مرغ بخرم، فروشنده به من اظهار داشت که از شانه هایی که جلوی در مغازه چیده، تخم مرغ های مورد نیازم را بردارم. زمانی که آغاز به انتخاب کردم متوجه شدم که سایز برخی از تخم مرغ ها بسیار ریز است و قاعدتاً من هم تخم مرغ های درشت را انتخاب کردم اما فروشنده عصبانی شد و عنوان نمود که چرا تخم مرغ های درشت را جدا می کنی؟فروشنده تخم مرغ ها هم در این حوزه به خبرنگار مهر اظهار داشت: اخیراً در یک شانه تخم مرغ، فقط چند تخم مرغ درشت وجود دارد و مابقی بسیار ریز هستند اگر افرادی مانند این آقا تخم مرغ های درشت را جدا کنند کسی آن تخم مرغ های ریز را هم خریداری نمی نماید. وقتی چنین مباحثی پیش می آید به این نتیجه می رسم که فروختن کیلویی و دانه ای تخم مرغ کار درستی نیست و فقط باید شانه ای آنرا بفروشم. در این راستا، ناصر نبی پور، رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره علل کوچک شدن سایز تخم مرغ ها اظهار داشت: دلیل این مسئله آن است که جوجه ریزی زیاد شده و مرغ ها خیلی جوان هستند. زمانی که سن مرغ کم باشد اندازه تخم مرغ هم کوچک می شود و هر چه مرغ پیرتر می شود اندازه تخم مرغ هم بزرگ تر خواهد شد. وی افزود: خیلی از مرغ هایی که هم اکنون تخم می کنند حدود هشت ماه سن دارند و همین مسئله روی اندازه تخم مرغ تولیدی مؤثر است.
این فعال صنعت طیور در گفتگویی دیگر تصریح کرد: از طرفی وقتی وضعیت نهاده خوب نیست و به صورت خاص سویا که منبع پروتئین جیره طیور است کاسته می شود، به علت کمبود پروتئین خود به خود تخم مرغ کوچک تر می شود. وی خاطرنشان کرد: در واقع اندازه تخم مرغ با میزان پروتئین جیره مرغ رابطه مستقیم دارد.


منبع:

1400/11/11
13:07:53
0.0 / 5
453
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد چرا تخم مرغ ها کوچک شده اند؟
نظر شما در مورد چرا تخم مرغ ها کوچک شده اند؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳