مدیر امور عشایر استان تهران خبر داد

تولید ۳۰ درصدی گوشت قرمز تهران توسط عشایر

تولید ۳۰ درصدی گوشت قرمز تهران توسط عشایر به گزارش حراج کن مدیر امور عشایر استان تهران با تاکید بر این که جمعیت عشایر استان تهران در 40 سال قبل حدودا ثابت بوده است اضافه کرد: 30 درصد گوشت قرمز استان تهران توسط عشایر تولید می شود.


فرشید ذبیحی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح جمعیتی عشایر استان تهران اظهار داشت: ۱۴ هزار و ۳۱۵ نفر از عشایر کشور در استان تهران زندگی می کنند و طبق گزارش مرکز آمار ایران، جمعیت عشایر استان در ۴۰ سال قبل تا حدودی ثابت بوده و دلیل ثبات جمعیتی عشایر در این استان نیز این است که ظرفیت مراتع جوابگوی جمعیت بیشتر نیست. عشایر استان تهران، قشلاق را در جنوب شرقی استان و در شهرستان های ورامین و پاکدشت و فصل ییلاق را در ارتفاعات البرز و در شهرستان های دماوند و فیروزکوه مستقر می شوند.
وی ادامه داد: عشایر استان تهران با دارابودن ۷۰۰ هزار دام سبک ۳۰ درصد گوشت قرمز پایتخت را تامین می کنند. در حقیقت جامعه عشایری استان تهران، ترکیبی از عشایر سایر استانهای کشور است که حدود ۳۰۰ سال پیش در قالب چهار ایل و ۲۷ طایفه در مناطق عشایری استان سکونت پیدا کردند.
وی افزود: جامعه تولیدکننده توسط هشت شرکت تعاونی و یک تعاونی استانی خدمات دریافت می کنند و عمده ترین خدمات این شرکتها در بخش تامین نهاده های دامی و آبرسانی سیار در مناطق عشایری است. در بخش تامین نهاده های دامی عشایر در یک سال اخیر با مشکلاتی مواجه گشتند که به همت وزارت جهاد کشاورزی، سازمان عشایر کشور و سازمان جهاد کشاورزی استان تهران این مشکل و کمبود درحال برطرف شدن است.
منبع:

1400/11/09
23:53:34
0.0 / 5
427
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تولید ۳۰ درصدی گوشت قرمز تهران توسط عشایر
نظر شما در مورد تولید ۳۰ درصدی گوشت قرمز تهران توسط عشایر
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴