آموزش مبانی آلودگی هوا به 9000 معلم و مدیر مدارس تهران

آموزش مبانی آلودگی هوا به 9000 معلم و مدیر مدارس تهران حراج کن: مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آموزش مبانی آلودگی هوا به 9000 معلم و مدیر مدارس تهران همزمان با هفته هوای پاک آگاهی داد.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا سیدمحمدمهدی میرزایی قمی با بیان این خبر اظهار داشت: همچون با اهمیت ترین اقدامات صورت گرفته، برگزاری رویداد مبانی آلودگی هوا و وضعیت آلاینده ها در شهر تهران است. در همین جهت برای اولین بار با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان تهران، دوره های آموزشی مربوط به مباحث آلودگی هوا بصورت آنلاین و آفلاین برای آشنایی ۹۰۰۰ نفر از معلمان و مدیران کلیه مقاطع مدارس شهرستان های استان تهران شرکت کردند.

وی اضافه کرد: آشنایی با آلاینده های معیار و انتشار آن در شهر تهران، آلاینده های اولیه و ثانویه که در هوای پایتخت منتشر می شوند، اثرات آلاینده ها بر سلامت انسان، سهم منابع ثابت و متحرک در انتشار اکسیدها و ذرات آلاینده هوا، روند تغییرات غلظت آلاینده ها که در ارتباط مستقیم با ترافیک است، استانداردها و نحوه محاسبه شاخص کیفیت هوا(AQI)، مقایسه شاخص کیفیت هوای پنج سال اخیر تهران، مسائل استاندارد وسایل نقلیه، معرفی کاتالیست فیلتر دوده و نقش نهادهای مسئول و مردم در کاهش آلودگی هوا بخش هایی بود که در این رویداد به معلمان و مدیران ارائه شد. این برنامه های آموزشی در طول سال نیز ادامه خواهد داشت و فیلم های آموزشی و منابع مختلف بمنظور مطالعه در اختیار معلمان قرار گرفت.

میرزایی قمی اشاره کرد: آموزش رفتارهای شهروندی بر افزایش کیفیت زندگی شهری بسیاراثرگذار است و این آموزه ها به تقویت اخلاق اجتماعی و بسط همبستگی اجتماعی یک جامعه کمک خواهدنمود.

به گفته وی، آموزش شهروندی قسمتی از وظایف مدیریت شهری است که باید برای توسعه آن اقدام جدی صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، برگزاری دوره آموزشی حضوری آلودگی هوا با همکاری شهرداری منطقه ۹ از دیگر برنامه های هفته هوای پاک است که یکشنبه (۳ بهمن ماه) با حضور مسئولان آموزش های ترافیک مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران در بوستان آموزش ترافیک منطقه ۹ برگزار می گردد.

همچنین روز دوشنبه (۴ بهمن ماه) برنامه بازدید سفیران ترافیک از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در بوستان آموزش ترافیک منطقه ۵ انجام خواهد شد. در ایام ۶ و ۷ بهمن هم نشست تخصصی و پنل علمی با موضوع آلودگی هوا و صدا در حاشیه رویداد فرهنگی ترویجی حمل و نقل پاک در بوستان گفتگو برگزار می گردد.

منبع:

1400/11/03
23:38:16
0.0 / 5
472
تگهای خبر: آموزشی , آنلاین , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آموزش مبانی آلودگی هوا به 9000 معلم و مدیر مدارس تهران
نظر شما در مورد آموزش مبانی آلودگی هوا به 9000 معلم و مدیر مدارس تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵