افزایش موقتی آلودگی هوای تهران

افزایش موقتی آلودگی هوای تهران بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران از بعدازظهر فردا تا ظهر پنجشنبه (29 تا 30 دی ماه) افزایش موقتی آلاینده های جوی پیش بینی می شود.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، از امروز تا ظهر پنجشنبه (۲۸ تا ۳۰ دی ماه) وضعیت جوی استان تهران، آسمانی صاف تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد پیش بینی می شود که امروز در پاره ای نقاط خصوصاً بخش های جنوبی استان با وزش باد شدید و در ارتفاعات در اوایل روز با بارش پراکنده هم راه است.

از بعدازظهر پنجشنبه تا ظهر جمعه (۳۰ دی ماه تا اول بهمن ماه) با نفوذ سامانه بارشی در پاره ای نقاط خصوصاً بخش های شمالی استان بارش باران و برف گاهی با وزش باد شدید و احتمال وقوع رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف و کولاک مورد انتظار است.

از روز شنبه (۲ بهمن ماه) با استقرار جوی پایدار در مناطق پرتردد شهری افزایش آلاینده های جوی پیش بینی می شود.
بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیروزکوه (امین آباد) با دمای ۹- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.
آسمان تهران نیز فردا (۲۹ دی ماه) صاف تا کمی ابری با بیشترین و کمترین دمای ۸ و ۲- درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
آسمان پایتخت پس فردا (۳۰ دی ماه) کمی ابری همراه با غبار محلی، از بعداز ظهر به تدریج ابری، در اواخر وقت بارش پراکنده و گاهی وزش باد شدید خواهد بود و دمای هوا در گرم ترین و سردترین زمان به ۸ و ۲- درجه سانتیگراد می رسد.

اداره کل هواشناسی استان تهران همین طور با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: پنجشنبه شب تا ظهر جمعه (۳۰ دی ماه تا اول بهمن ماه) در بعضی ساعات بارش برف و باران با احتمال رعدوبرق در ارتفاعات گاهی کولاک برف و تگرگ در نیمه شمالی استان تهران خصوصاً دامنه های کوهستانی و ارتفاعات پیش بینی می شود.

حاکمیت این شرایط جوی لغزندگی معابر و جاده ها و کاهش دید افقی، وقوع مه و کولاک برف، محدودیت تردد در جاده های کوهستانی و احتمال سقوط بهمن در نقاط مستعد را در پی دارد و و اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به احتیاط درتردد درون شهری و جاده ای خصوصاً جاده های کوهستانی و گردنه ها، همراه داشتن زنجیر چرخ و وسایل ایمنی، پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات و پرهیز از پرواز گلایدر سفارش می کند.

در ادامه این هشدار آمده است: وزش باد شدید گاهی خیلی شدید در سطح استان تهران خصوصاً نیمه جنوبی و غربی استان تهران از پنجشنبه شب تا ظهر جمعه (۳۰ دی ماه تا اول بهمن ماه) پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی احتمال شکستن درختان فرسوده، احتمال لطمه به سازه های موقت و سست، احتمال لطمه به پوشش گلخانه ها، خطر سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی وچود دارد و نسبت به محکم کردن سازه های موقت و پوشش گلخانه ها، پرهیز از پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک سفارش می شود.

در اختتام این هشدار آمده است: از پنجشنبه شب تا جمعه (۳۰ دی ماه تا اول بهمن ماه) کاهش دما حدود ۳ تا ۶ درجه سلسیوس در بخش های شمالی استان تهران دور از انتظار نیست. در این شرایط یخبندان سطح زمین در نواحی شمالی، یخبندان شبانه سطح زمین در بعضی نواحی مرکزی و جنوبی استان، احتمال لطمه به لوله های آب و تاسیسات، احتمال لطمه به خودرو ها و ماشین آلات وجود دارد.

در این شرایط اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به محافظت و پوشش لوله های آب و تاسیسات، استفاده از ضد یخ در خودرو ها و ماشین آلات، کنترل دما و مدیریت حامل های انرژی سفارش می کند.

به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1400/10/28
16:07:20
0.0 / 5
474
تگهای خبر: انرژی , تبلیغ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افزایش موقتی آلودگی هوای تهران
نظر شما در مورد افزایش موقتی آلودگی هوای تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱