عضو شورای معاونان وزارت راه و شهرسازی:

ایجاد 608 هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید

ایجاد 608 هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید به گزارش حراج کن سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: 608 هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید ایجاد می شود که 250 هزار واحد آن مکان یابی و عملیات اجرائی شان شروع شده است.به گزارش حراج کن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علیرضا جعفری با اعلان اینکه تعهد شرکت عمران شهرهای جدید در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم ۶۰۸ هزار واحد مسکونی است، اظهار داشت: برای راه اندازی ۶۰۸ هزار واحد مسکن طرح نهضت ملی بیش از ۱۴ هزار هکتار زمین موردنیاز است که درحال رایزنی برای تامین آنها و آماده سازی هستیم.
وی اضافه کرد: تا حالا اراضی بیش از ۲۵۰ هزار واحد پیش بینی و مکان یابی شده است. سایر برنامه ها در زمینه مکان یابی و شناسایی اراضی بیشتر برای انجام تعهد شرکت عمران شهرهای جدید در طرح نهضت ملی مسکن در دستور کار قرار دارد. همین طور کار مطالعاتی و کارشناسی الحاق اراضی جدید به بافت های شهری نیز در برنامه قرار دارد.
جعفری توضیح داد: در اجرای طرح نهضت ملی مسکن و ایجاد شرایط مطلوب زندگی برای شهروندان، موضوع ایجاد شهرک های جدید و آماده سازی آنها نیز در برنامه قرار دارد. بدین منظور در شرکت عمران شهرهای جدید در تلاش هستیم تا ظرفیت جدیدی با ایجاد شهرک های مسکونی برای تولید مسکن در کشور ایجاد شود. در ایجاد شهرک های جدید تامین سرانه های خدماتی مورد نیاز جهت زندگی شهری نیز مورد تاکید قرار دارد.
وی در پاسخ به این پرسش که چه تعداد واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن اجرائی و عملیاتی شده است؟ افزود: شرکت عمران شهرهای جدید آمادگی دارد تا آخر سال جاری ۲۵۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن را وارد فاز اجرا نماید که برای این تعداد واحد مسکونی در مرحله انعقاد قرارداد و انتخاب پیمانکار هستیم.
سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید اشاره کرد: با تاکید وزیر راه و شهرسازی در صدد هستیم تا ۲۵۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن تا آخر سال وارد فاز اجرا شود.
جعفری افزود: برای مابقی تعهدات که حدود ۴۰۰ هزار واحد است، انجام مطالعات و گرفتن مصوبات برای الحاق و تغییر کاربری و تعریف شهرک های جدید تا آخر سال کارسازی خواهد شد و برای اجرای پروژه از سال جدید اقدام می شود.


منبع:

1400/10/26
21:10:05
0.0 / 5
353
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ایجاد 608 هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید
نظر شما در مورد ایجاد 608 هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳