هدف گذاری برای تولید ۱۷ هزار دستگاه خودروی تجاری ایران خودرو

هدف گذاری برای تولید ۱۷ هزار دستگاه خودروی تجاری ایران خودرو حراج کن: مدیرعامل شرکت ساپکو ضمن اشاره به عبور از رکورد تولید ایران خودرو دیزل در سالجاری، اظهار داشت: تأمین برای تولید حدود هفت هزار دستگاه خودروی تجاری تا انتهای سال را هدف گذاری کرده ایم.به گزارش حراج کن به نقل از مهر به نقل از ایکوپرس، عادل پیرمحمدی اظهار نمود: در سالهای گذشته و بخصوص بعد از تحریم های دور اول، تولید خودرو های تجاری به علت اینکه قطعات و مجموعه ها از خارج از کشور تأمین می شد، گرفتار صدمه شد، اما با تلاشهای صورت گرفته در دو سال گذشته و با راهبری مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، خودکفایی ها به بار نشسته و عمده قطعات ساخت داخل است.
وی با بیان اینکه هدف گذاری ایران خودرو دیزل برای سال آینده، تولید ۱۷ هزار دستگاه خودروی تجاری سنگین و نیمه سنگین شامل انواع کامیون، کامیونت، کشنده و... است، اظهار داشت: از این طریق به نوسازی ناوگان فرسوده کشور کمک می نماییم. در حوزه تجاری، اقدامات بسیار خوبی در جهت خودکفایی قطعات و مجموعه ها صورت گرفته و امید است این روند استمرار یابد.
پیرمحمدی ضمن اشاره به اینکه داخلی سازی گیربکس ۱۶ سرعته که از مجموعه های کاملا وابسته به خرید خارجی به حساب می آید، با کمک شرکت ساپکو، چرخشگر و سازندگانی که برای تولید اعلام آمادگی کرده اند، شروع شده است، خاطرنشان کرد: مزایای این گیربکس تأثیر بسزای آن در مصرف سوخت و هم به روز بودن است.
وی با بیان اینکه در سرتاسر کشور مجموعه های توانمندی در زمینه تولید قطعات و مجموعه ها وجود دارد که در دو سال قبل توانسته ایم از ظرفیت آنها بهره بگیریم، اظهار داشت: حاصل این همکاری، داخلی سازی بخشی از قطعات مورد نیاز است، مابقی قطعات باقی مانده که تابحال خودکفا نشده، در ارتباط با قطعات الکترونیکی بوده که امیدواریم این بخش هم به خودکفایی برسد.
مدیر عامل شرکت ساپکو با بیان اینکه در بخش تأمین صنایع الکترونیک خودرو نیازمند خرید از منابع خارجی هستیم، اظهار داشت: هم اکنون توانمندی تولید انواع پورت ها در ایران خودرو وجود دارد، اما خودکفایی در قطعاتی که بر روی این پورت ها قرار می گیرد، محقق نشده است. از طرفی، داخلی سازی این قطعات برعهده خودروساز نبوده و باید از جانب صنایع الکترونیک صورت گیرد که تابحال انجام نشده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه آماده همکاری با صنایعی هستیم که توانایی تولید قطعات الکترونیکی را دارند، تصریح کرد: در زمینه تولید انواع پورت ها و بخصوص نرم افزار، پیشرفت های خوبی داشته ایم، اما در سخت افزار الکترونیکی همچنان گرفتار مشکل هستیم. حتما باید سرمایه گذاری های بیش تری در این حوزه صورت گیرد، چونکه در آینده وابستگی صنعت خودرو به صنایع الکترونیک افزون تر خواهد شد.


منبع:

1400/10/24
12:15:04
0.0 / 5
503
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد هدف گذاری برای تولید ۱۷ هزار دستگاه خودروی تجاری ایران خودرو
نظر شما در مورد هدف گذاری برای تولید ۱۷ هزار دستگاه خودروی تجاری ایران خودرو
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳