بارش باران و برف در تهران

بارش باران و برف در تهران اداره کل هواشناسی استان تهران از بارش برف و باران و وزش باد شدید و مه رقیق آگاهی داد و نسبت به کاهش دما و یخبندان هشدار داد.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، برمبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران امروز(۲۲دی ماه) تا ظهر فردا آسمان نیمه ابری گاهی همراه با غبار محلی در بعضی ساعات خصوصاً امروز ظهر تا شنبه (۲۵دی ماه) همراه با وزش باد و کاهش ابر گاهی وزش باد نسبتا شدید در جنوب و غرب پیش بینی می شود.

از عصر فردا (۲۳دی ماه) با نفوذ سامانه بارشی به تدریج افزایش ابر و از اوایل وقت جمعه (۲۴دی ماه) تا اواخر وقت شنبه (۲۵دی ماه)، بارش باران در نیمه جنوبی، بارش باران و برف در نواحی شمالی و بارش برف و کولاک در ارتفاعات مورد انتظار است.

طی این مدت در بعضی ساعات مه و کاهش دید، گاهی وزش تندباد موقتی و رگبار و رعدوبرق با احتمال تگرگ پیش بینی می شود همین طور به سبب بارندگی متوسط تا شدید در بعضی ساعت ها، آبگرفتگی معابر و جاری شدن رواناب خصوصاً در نیمه شمالی استان مورد انتظار است.

روز یکشنبه(۲۶دی ماه) آسمانی نیمه ابری همراه با وزش باد و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

از جمعه(۲۴دی ماه) تا یکشنبه(۲۵دی ماه) شب کاهش محسوس دما به طور متوسط بین ۵ تا ۸ درجه سلسیوس و یخبندان شبانه سطح زمین در بیشتر نواحی خصوصاً در نیمه شمالی مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیروزکوه با دمای ۴- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

آسمان تهران فردا (۲۳دی ماه) قسمتی ابری گاهی همراه با غبارمحلی، به تدریج نیمه ابری با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و جمعه ( ۲۴ دی ماه) ابری بارش باران و مه رقیق وگاهی وزش باد و رگبار باران با احتمال وقوع رعد و برق با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۱درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به بارش شدید باران و برف گاهی همراه با مه و کولاک هشدار داد.

به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار نارنجی رنگ از نفوذ و فعالیت سامانه بارشی و بارش متوسط و گاهی شدید باران و برف، گاهی همراه با مه و در مناطق مرتفع کولاک در استان تهران خصوصاً در نیمه شمالی آگاهی داد. این وضعیت جوی از بامدادان جمعه(۲۴دی ماه) آغاز می شود و تا بامداد یکشنبه(۲۶ دی ماه) ادامه دارد.

به سبب حاکمیت این شرایط جوی لغزندگی معابر و جاده ها، آبگرفتگی و جاری شدن رواناب در بعضی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، مه و کاهش دید، کولاک برف و خطر سقوط بهمن در ارتفاعات، خطر رعدوبرق و صاعقه و بارش تگرگ در نقاط مستعد، احتمال محدودیت تردد در بعضی راه ها خصوصاً در جاده ها و گردنه های کوهستانی پیش بینی می شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران احتیاط در تردد درون شهری و پرهیز از مسافرت های بین شهری خصوصاً در مسیرهای کوهستانی، همراه داشتن زنجیر چرخ و امکانات ایمنی در گذر از بخش های کوهستانی، عدم توقف و اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از کوهنوردی، صعود به ارتفاعات، خودداری از پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک، آمادگی دستگاه های اجرائی برای پیش گیری از خسارات احتمالی را سفارش می کند.

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به نفوذ سامانه بارشی و بارش برف و باران و کاهش محسوس دما هشدار داد.

در پی این هشدار کاهش محسوس دما در نیمه شمالی استان ۷ تا ۱۲ درجه سانتیگراد، در نیمه جنوبی استان ۵ تا ۸ درجه سلسیوس مورد انتظار است که این شرایط جوی از جمعه (۲۴ دی ماه) شروع و یکشنبه شب (۲۶ دی ماه) تمام می شود.

در این شرایط جوی یخبندان سطح زمین در نواحی شمالی، یخبندان شبانه سطح زمین در بعضی نواحی مرکزی و جنوبی استان، احتمال لطمه رسیدن به لوله های آب و تاسیسات، احتمال لطمه به خودرو ها و ماشین آلات دور از انتظار نیست و سازمان هواشناسی محافظت و پوشش لوله های آب و تاسیسات، استفاده از ضد یخ در خودرو ها و ماشین آلات، کنترل دما و مدیریت حامل های انرژی را سفارش می کند.

به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.
1400/10/23
11:46:21
0.0 / 5
519
تگهای خبر: انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بارش باران و برف در تهران
نظر شما در مورد بارش باران و برف در تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲