افتتاح نقاهتگاه جدید سگ ها در سرخه حصار

افتتاح نقاهتگاه جدید سگ ها در سرخه حصار حراج کن: مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران درباره آخرین وضعیت و اقدامات انجام شده درباره مبارزه با موش ها و جمع آوری سگ های ولگرد در سطح شهر تهران توضیحاتی را ارائه داد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، قدرت الله محمدی درباره آخرین وضعیت سگ های ولگرد در تهران و عقیم سازی آنها اظهار داشت: در زمینه سگ های ولگرد درحال اقدامات و جابجایی های بین بخشی هستیم. به همین دلیل هم عده ای که در این زمینه منافعی دارند درحال جریان سازی هستند و کلیپ هایی مانند تجمع سگ ها در ورودی یک بانک، حاکی از این جریان سازی هاست. البته که ما می دانیم که این جریان سازی ها از کجا پیش آمده است.
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اعلان اینکه در حال درنوردیدن روند مناسبی درباره سگ ها و جمع آوری آنها از مناطق مختلف تهران هستیم، اضافه کرد: زنده گیری این سگ ها و انتقال آنها به نقاهتگاه همچنان انجام می شود. نقاهتگاهی در چیتگر با ظرفیت نگهداری ۴۰۰ سگ وجود دارد که توسط حامیان حیوانات مدیریت می شود. درباره نقاهتگاه سرخه حصار نیز که با ظرفیت نگهداری حدود ۴۰۰ سگ آماده افتتاح است در اطلاعیه ای اعلام کردیم که حامیان حیوانات درصورتی که دارای NGO ثبت شده هستند می توانند این نقاهتگاه را مدیریت کنند. علاوه بر این یک نقاهتگاه دیگر نیز در آرادکوه وجود دارد.
محمدی افزود: هیچ وقت نمی توان همه سگ های تهران را جمع آوری کرد و البته جمع آوری همه سگ ها کاری است غیر اصولی. چونکه خیلی از این سگ ها در زیستگاه های طبیعی خود مانند پارک جمشیدیه، سرخه حصار و چیتگر درحال زیست هستند. این سگ ها هر گاه به سطح شهر ورود کنند جمع آوری و عقیم سازی شده و واکسن هاری به آنها تزریق می شود و بعد از آن در نقاهتگاه ها نگهداری می شوند. در صورتیکه اگر همه آنها را جمع آوری و در یک نقطه تجمیع نماییم بیماری بین سگ ها بیشتر و شرایط دشوارتر می شود.

او افزود: عقیم سازی سگ ها باید بطور مداوم صورت گیرد تا آن زمان که جمعیت آنها در تهران به حد نرمال و طبیعی برسد. البته گاهی شاهد می باشیم که شهرستان های اطراف تهران سگها را به محدوده شهر تهران آورده و رها می کنند که در این رابطه نیز با وزارت کشور هماهنگ کردیم که ابلاغیه سراسری را برای شهرستان های اطراف تهران در نظر بگیرد که این سگ ها در همان شهرستان ها عقیم سازی شوند.
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اعلان اینکه به رغم مشکلات اعتباری اما در این عرصه به سبب اهمیت مسائل بهداشتی در شهر، اعتبارات بصورت کامل جذب می شود، عنوان کرد: طبق تنظیم برنامه تزریق واکسن هاری به سگ ها، این واکسیناسیون باید سالی یک دفعه صورت گیرد. درباره رنگ بندی های پلاک سگ ها نیز پلاک های زرد برای سگ های عقیم سازی شده و پلاک قرمز نیز برای سگ های واکسینه شده در نظر گرفته شده است.
سم مورد استفاده برای موش ها با نظر سازمان حفظ نباتات تغییر کرد
او با اشاره به این که برنامه مدون درباره مبارزه با موش ها داریم، تصریح کرد: هر روز اکیپ های پیمانکاری در مناطق ۲۲ گانه به تفکیک اقداماتی را در خصوص طعمه گذاری و مسدود سازی منافذ انجام می دهند و در آخر هر هفته گزارش این اقدامات را بررسی می نماییم. در نتیجه این اقدامات و تغییراتی که در سم مورد استفاده انجام شده، شاهد کاهش این موش ها هستیم. در حقیقت هم خرید سم از ۳ تن به ۶۰۰ کیلو کاهش پیدا کرده و هم اثر بخشی آن بسیار بیشتر شده است، چونکه سازمان حفظ نباتات سم قبلی مورد استفاده را بدون اثر و دارای مشکل دانست.
بنا براعلام سایت شهر، مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در آخر اظهار داشت: خاصیت سم جدیدی که مورد استفاده قرار می گیرد این است که اثرات آن یک هفته بعد روی موش شروع می شود و بر اثر فعل و انفعالاتی که در جریان خون موش ها به وجود می آورد موجب رقیق شدن خون آنها و رساندن سن موش ها به سن پیری و در نتیجه مرگ زودرس آنها می شود. در حقیقت با بهره گیری از این سموم ظرف یک هفته تا ۱۰ روز این موش ها از بین می روند البته این روند باید بدون وقفه ادامه داشته باشد تا نتیجه مورد نظر و مناسب در باره کاهش موش ها حاصل شود. با این اقدامات تا حالا شاهد کاهش ۱۲ درصدی تماس شهروندان درباره وجود موش ها در سطح شهر هستیم. بررسی های میدانی نیز حکایت از کاهش ۳۰ تا ۳۵ درصدی جمعیت موش ها می دهد.
منبع:

1400/10/20
23:57:14
0.0 / 5
288
تگهای خبر: ارز , بانك , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افتتاح نقاهتگاه جدید سگ ها در سرخه حصار
نظر شما در مورد افتتاح نقاهتگاه جدید سگ ها در سرخه حصار
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳