طی تابستان امسال؛

ساخت ۲ و نیم میلیون متر مسکن در تهران، مجوز گرفت

ساخت ۲ و نیم میلیون متر مسکن در تهران، مجوز گرفت حراج کن: مرکز آمار ایران در گزارشی از صدور پروانه ساختمانی برای ساخت 12 هزار و 500 واحد مسکونی در شهر تهران طی تابستان امسال آگاهی داد.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، مرکز آمار ایران نتایج طرح گردآوری اطلاعات پروانه های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری های کشور در تابستان ۱۴۰۰ را منتشر نمود که برمبنای آن کاهش ۹.۶ درصدی واحدهای مسکونیِ پیش بینی شده در پروانه های صادر شده برای راه اندازی ساختمان توسط شهرداری تهران و ۳۱.۹ درصدی آن در شهرداری های کل کشور در تابستان ۱۴۰۰ نسبت به تابستان ۱۳۹۹ مشهود است.
بررسی نتایج طرح گردآوری اطلاعات پروانه های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری های کشور در فصل تابستان سال ۱۴۰۰ برای دو آیتم تهران و کشور به شرح زیر است:
الف- شهر تهران
در تابستان سال ۱۴۰۰، تعداد ۱۲‬ هزار و ۴۹۳ واحد مسکونی در پروانه های صادرشده برای راه اندازی ساختمان از طرف شهرداری تهران، پیش بینی شده است که نسبت به فصل گذشته ۱۳ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته‬ (تابستان‬ ۱۳۹۹)‬ ۹.۶ درصد کاهش داشته است.
متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه های راه اندازی ساختمان ۷.۸ واحد بوده که رشد ۱۴.۸ درصدی نسبت به فصل پیش از آن افزایش و افت ۱۲ درصدی نسبت به فصل مشابه سال قبل داشته است.
مجموع مساحت زیربنا در پروانه های راه اندازی ساختمان صادر شده از طرف شهرداری تهران در تابستان ۱۴۰۰ بیش از ۲۴۸۶ هزار متر مربع بوده است که نسبت به فصل گذشته ۱۹.۳ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲.۵ درصد افزایش داشته است.
متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه ها در دوره مورد بررسی ۱۵۵۳ متر مربع بوده است.
مجموع مساحت زمین در پروانه های صادرشده برای راه اندازی ساختمان از طرف شهرداری تهران در حدود ۶۱۲ هزار متر مربع بوده است که نسبت به فصل گذشته ۳۴.۴ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۵.۷ درصد افزایش داشته است.
متوسط مساحت زمین در پروانه های راه اندازی ساختمان ۳۸۲ متر مربع بوده است.
ب- کل نقاط شهری کشور
در تابستان سال ۱۴۰۰، تعداد ۹۳‬ هزار و ۵۷۸ واحد مسکونی در پروانه های صادرشده برای راه اندازی ساختمان از طرف شهرداری های کشور پیش بینی شده است که نسبت به فصل گذشته ۹.۵‬ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳۱.۹ درصد کاهش داشته است.
متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه راه اندازی ساختمان ۳.۲ واحد بوده که نسبت به فصل پیش از آن (بهار ۱۴۰۰) رشد ۱۴.۷ درصدی و نسبت به فصل مشابه سال قبل کاهش ۴۰.۱ درصدی داشته است.
متوسط مساحت زیربنا در این پروانه ها ۶۲۱ مترمربع بوده که نسبت به فصل گذشته (بهار ۱۴۰۰) کاهش ۱۰.۴ درصدی و نسبت به فصل مشابه سال قبل (تابستان ۱۳۹۹) کاهش ۲۹.۱ درصدی داشته است.
مجموع مساحت زمین در پروانه های صادرشده برای راه اندازی ساختمان در حدود ۱۷۴۷۲ هزار متر مربع بوده است که نسبت به فصل گذشته ۵۲.۸ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۸.۵ درصد افزایش داشته است.
متوسط مساحت زمین در پروانه های راه اندازی ساختمان ۵۸۹ متر مربع بوده است.


منبع:

1400/10/19
20:13:09
0.0 / 5
361
تگهای خبر: طلا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ساخت ۲ و نیم میلیون متر مسکن در تهران، مجوز گرفت
نظر شما در مورد ساخت ۲ و نیم میلیون متر مسکن در تهران، مجوز گرفت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴