یك مقام مسئول اعلام كرد؛

انباشت 178 هزار خودروی ظاهرا ناقص در پارکینگ های خودروسازان

انباشت 178 هزار خودروی ظاهرا ناقص در پارکینگ های خودروسازان به گزارش حراج کن بازرس کل امور صمت سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: بر مبنای آخرین آمار، بالغ بر ۱۷۸ هزار خودرو ظاهرا ناقص در پارکینگ ها انباشت شده است.به گزارش حراج کن به نقل از صدا و سیما، اشکان میرمحمدی اظهار نمود: اگر عزم و اراده و روحیه جهادی باشد امکان تأمین قطعات خودرو های ناقص فراهم است. بر مبنای آخرین آمار، بالغ بر ۱۷۸ هزار خودرو ناقص در پارکینگ ها انباشت شده است.
بازرس کل امور صمت سازمان بازرسی کل کشور اضافه کرد: برداشت ما این است که احتیاج به نهادی تنظیم کننده برای تأمین قطعات وجود دارد.
میرمحمدی با بیان اینکه مدیریت زنجیره تأمین مطلوب نبوده است، اظهار داشت: خودروسازان مجبورند پیش فروش کنند، چونکه زیان انباشته و مشکل نقدینگی دارند.
نماینده مجلس: عرضه قطره چکانی خودرو توسط خودروسازها
در ادامه سید علی موسوی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم با انتقاد شدید از انحصار در صنعت خودرو، اظهار داشت: خودروسازها قطره چکانی خودرو ها را عرضه می کنند تا با انباشت تقاضا بتوانند قیمت ها را بالا برند.
موسوی با بیان اینکه مشکل همان مافیای خودروسازی است، اظهار داشت: خودرو افزایش قیمت خورد، اما با وجود تأمین نقدینگی خودروسازها حتی طلب قطعه سازها را هم ندادند.
دبیر هیئت تحقیق و تفحص از صنعت خودرو با انتقاد از مدیران خودروسازی و مدیریت دولتی حاکم بر صنعت خودرو اظهار داشت: طبق گزارش ها فقط ۱۰ درصد خودرو های انباشت شده احتیاج به قطعاتی مثل چیپ ست دارند.
موسوی با انتقاد از سو مدیریت اساسی در صنعت خودرو اظهار داشت: مدیران صنعت خودرسازی ناکارآمد هستند.
مدیرعامل ساپکو: مشکلات خودروسازی ها ناشی از تحریم است
عادل پیرمحمدی مدیرعامل ساپکو هم در ادامه با دفاع از صنعت خودروسازی همه مشکلات را متوجه تحریم ها و کمبود قطعات الکترونیکی در جهان و تعطیلات کریسمس و قیمت پایین خودرو ها دانست و اظهار داشت: از آغاز سال جاری تابحال ۳۳۰ هزار خودر عرضه نموده ایم که به علت زنجیره تأمین بوده است.
پیرمحمدی خواهان پشتیبانی از صنعت خودرو و تولید داخلی شد و اظهار داشت: ما تولید را کاهش ندادیم و برخی از خودرو ها را از پارکینگ ها خارج و تجاری کردیم و تعدادی خودروی جدید تولید و جایگزین آنها شده است.
وی اظهار داشت: قبلاً ۸۵ هزار خودرو در پارکینگ ها بود که هم اکنون به ۹۸ هزار دستگاه رسیده است و همه آنها هم قطعاتی کمبود دارند که امکان تولید آنها در کشور وجود ندارد.
مدیریت صنعت خودرو ناکارآمد است
مجید کاغذگریان کارشناس صنعت خودرو با انتقاد از مدیریت ناکارآمد صنعت خودرو و تعجب از زیان انباشته و کمبود همیشگی نقدینگی در این صنعت، اظهار داشت: اگر بنا بر کمبود قطعه است پس چرا سایر خودروسازهای دنیا مشکل ندارند. بخشی از قطعات خوردوهای خودروسازهای بزرگ دنیا هم وارداتی است و خودشان تولید نمی کنند.
عرضه خودرو در ۵ ماه اخیر کم شده است
سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو هم اظهار داشت: این آشفتگی و نابسامانی در بازار خودرو حاصل عرضه کم خودرو در بازار است.
وی اظهار داشت: در پنج ماه اخیر که عرضه خودرو کم شده است با افزایش قیمت خودرو در بازار روبرو شده ایم.


منبع:

1400/10/16
12:11:07
0.0 / 5
420
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد انباشت 178 هزار خودروی ظاهرا ناقص در پارکینگ های خودروسازان
نظر شما در مورد انباشت 178 هزار خودروی ظاهرا ناقص در پارکینگ های خودروسازان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳