حراج آخرین اثر داوینچی

حراج آخرین اثر داوینچی به گزارش حراج كن پیش بینی می گردد آخرین اثر «لئوناردو داوینچی» در حراجی معروف كریستیز به رقم ۱۰۰ میلیون دلار به فروش برسد.


به گزارش آبی طرح به نقل از رویترز، آخرین اثر به جامانده از «لئوناردو داوینچی» در دست مجموعه داران شخصی و یكی از حدود ۲۰ اثر به جا مانده از این نقاش نامدار ایتالیایی به زودی در حراجی كریستیز به فروش خواهد رفت.
بر اساس پیش بینی ها، این نقاشی معروف از چهره حضرت مسیح (ع) كه به سال ۱۵۰۰ میلادی بازمی گردد، در حراجی 15 نوامبرِ كریستیز با قیمت ۱۰۰ میلیون دلار به فروش خواهد رفت تا یكی از ارزشمندترین آثار هنری نام گیرد كه تابحال در یك حراجی به فروش رفته است.
«آلن وینترمیوت»، متخصص ارشد حراجی كریستیز در حوزه نقاشان استاد بزرگ معتقد است، این نقاشی یكی از بزرگترین كشفیات آثار هنری است كه گاهی از آن به عنوان نسخه مذكر «مونا لیزا» یاد می گردد و سال ها بود كه گمان می شد گم شده و یا از از بین رفته است.


در این نقاشی حضرت مسیح (ع) با لباسی آبی با نوارهای قرمز و در حالی كه گوی بلورینی در دست دارد به تصویر كشیده شده است. این اثر نقاشی نخستین بار به سفارش مجموعه شخصی پادشاه چارلز اول كشیده شد و در سال ۱۹۷۳ چوب حراج خورد، اما بعد از آن تا سال ۱۹۰۰ ناپدید شد. این نقاشی در سال ۱۹۵۸ در حراجی ساتبی به یك مجموعه دار آمریكایی فروخته شد و مجددا در سال ۲۰۰۵ به فروش رفت.
مالك جدید این اثر نقاشی فرآیند مرمت آن را آغاز كرد و بعد از شش سال آن را به عنوان اثر ۵۰۰ ساله «داوینچی» فروخت و در نهایت این اثر در سال ۲۰۱۱ در یك نمایشگاه در گالری ملی در لندن به نمایش گذاشته شد.
«لئوناردو داوینچی» متولد سال ۱۴۵۲ میلادی در فلورانس ایتالیا بود و در مدت ۶۷ سال از عمر خود، صدها اثر هنری را كه مشهورترین آن ها تابلوی «مونالیزا» یا «لبخد ژكوند» است، خلق كرد.
هرچند بیشتر شهرت «داوینچی» به علت خلق دو شاهكار نقاشی جهان، یعنی «شام آخر» و «مونالیزا» است، اما او علاوه بر تبحر در نقاشی، در مجسمه سازی، طراحی و مهندسی بناهای تاریخی هم یك استاد بود.


 

1396/07/21
15:04:53
5.0 / 5
5404
تگهای خبر: نقاشی , هنر , حراج تابلو , حراج
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد حراج آخرین اثر داوینچی
نظر شما در مورد حراج آخرین اثر داوینچی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴