در این پنج هتل هوشمند دنیا، فناوری را درک کنید

در این پنج هتل هوشمند دنیا، فناوری را درک کنید حراج کن: در ادامه، پنج هتل هوشمند برتر در دنیا را معرفی خواهیم کرد که نشان میدهد چگونه این نوع اقامتگاه جدید در حال حاضر راه خودرا در صنعت میهمان نوازی جهانی باز کرده است.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، صنعت هتل داری با پیشرفت تکنولوژی، مبادرت به ساخت هتل های هوشمند کرده است. هتل هایی که همه چیز در آن به سادگی ازراه دور، قابل کنترل است. در حقیقت، هتل هایی که برای پذیرایی از میهمانان خود از نهایت ابزارهای الکترونیکی استفاده می نمایند و حتی ابزارهای معمولی و دستگاه های آنها نیز قادر خواهند بود داده ها را دریافت یا ارسال کنند، به هتل هوشمند معروف هستند. در حقیقت، ابزارها و وسایلی که در این مکان استفاده می شوند، تعامل و ارتباط بالایی با یکدیگر ایجاد می کنند. ق درت این ابزارها به حدی است که افراد و کاربران فقط از یک نقطه با استفاده از اسپیکر هوشمند، تبلت، کنترل ازراه دور، لپ تاپ و... می توانند ارتباط برقرارشده را به سادگی کنترل کنند. حتی تعدادی از ابزارهای فوق می توانند اطلاعات موردنیاز را از اینترنت دریافت نمایند و در نهایت پاسخگوی درخواست کاربران باشند. این پاسخ گویی بصورت هوشمند انجام می شود.
از مهم ترین مزایای هتل هوشمند می توان به کاهش نیروی انسانی، کاهش هزینه، کاهش قیمت خدمات، سرویس رسانی بهتر، ارائه خدمات در کمترین زمان، کاهش خطای انسانی و تسریع در خدمت رسانی اشاره نمود. ساخت این مدل هتل در دستور کار بیشتر کشورهای دنیا قرار دارد. در حقیقت، هتل های هوشمند جزو دسته بندی هتل های جدیدی هستند که مطمئناً در سال های آتی رشد خواهند کرد و الگوی جدیدی را درباب مشخصات و ارائه خدمات هتل ایجاد خواهند کرد.
این روزها معرفی خانه ها و هتل های هوشمند از محبوبترین و اخبار هوش مصنوعی است، بدین سبب ما نیز در ادامه، پنج هتل هوشمند برتر در دنیا را معرفی خواهیم کرد که نشان میدهد چگونه این نوع اقامتگاه جدید در حال حاضر راه خودرا در صنعت میهمان نوازی جهانی باز کرده است:
هتل هوشمند وین
هتل وین (Wynn) در لاس وگاس شبیه شهر کوچکی است که برای مهمانانش امکانات میهمان نوازی هوشمند، مراکز خرید با فروشگاه های معتبر، مکان های تفریحی، مناظر باشکوه و حتی تئاترها و کنسرت هایی فراهم می آورد که میهمانان می توانند تجربه اصیل لاس وگاس را داخل این هتل تجربه کنند.

استراحتگاه هتل، برای راحتی بیشتر مهمانان، برنامه هایی روی تلفن های همراه و تبلت ها با تمام اطلاعات موردنیاز آنها راجع به مغازه ها، رویدادهای جاری، کنسرت ها و... به وجود آورده است.
دستیار صوتی الکسا در هتل وین
با این حال، آنچه این هتل را از رقبای خود متمایز می کند، وجود دستیار صوتی شرکت آمازون به نام «الکسا» است که در تمام اتاق های این هتل، فعال است. الکسا بوسیله دستورات صوتی به نیازهای میهمانان گوش می دهد و آن دستورات را فوراً انجام می دهد. در حقیقت، این سرویس، طیف وسیعی از امکانات را پوشش می دهد؛ امکاناتی همچون انتخاب کانال ها در تلویزیون هوشمند اتاق، تنظیم نور، انتخاب موسیقی مناسب، کشیدن پرده ها و تنظیم دمای اتاق.
حتی این سرویس، اطلاعاتی درباب آب و هوا، ترافیک، اخبار روزانه و غیره را نیز به میهمانان ارائه می دهد. در هتل وین، میهمانان می توانند بوسیله دستورات صوتی اتاق خود به هتل اطلاع دهند. در حقیقت، خدمات هتل وین، بالاترین امتیاز پنج ستاره را از طرف Fores Travel Guide در سال ۲۰۱۹ دریافت کرده است.
هتل های یوتل
هتل های زنجیره ای یوتل (YOTEL Singapore Orchard Road)، مدام میهمانان خودرا با امکانات نوآورانه خود غافلگیر می کند. در هتل یوتل، کیوسک های هوشمند چک این (خروج از اتاق ها) وجود دارند. کابین های هتل، آینده نگر، ارگونومیک و مجهز به خاصیت های هوشمندی مانند SmartBed TM هستند که قابل تنظیم اند و نیز Technowal با نوری که متناسب با حالت روحی شخص، قابل تنظیم است.
ربات های خدماتی در هتل یوتل
با این وجود، نوآوری های فناوری در این هتل فراتر از این هاست؛ به شکلی که میهمان در طول اقامت خود، با ربات های خدماتی مواجه می شود که وظایف سرویس اتاق را انجام می دهند و امکانات را مستقیماً به درب کابین تحویل می دهند! این در حقیقت نخستین هتلی است که از ربات ها در خدمات خود استفاده می نماید و اخیراً در بخش «رباتیک برای میهمان نوازی و اوقات فراغت» مقام اول جوایز برتری فناوری ۲۰۱۹ را کسب کرده است.
هتل W Singapore – Sentosa Cove
هتل پنج ستاره ای در جزیره سنتوزا در سنگاپور با نام W Singapore – Sentosa Cove، وجود دارد که امکانات رفاهی با استاندارد بالایی را در اختیار میهمانان قرار می دهد و در حقیقت، از خدمات آینده نگرانه و شخصی سازی شده برای آنها استفاده می نماید. تعدادی از امکاناتی که میهمانان می توانند از آن لذت ببرند عبارت اند از:
کنترل عملکردهای اصلی نور و موسیقی
بلندگوهای زیر آب
تلویزیون هوشمند با سیستم صوتی Bose
فضاهای عمومی با حداقل طراحی و نصب نورپردازی پنل LED که پس زمینه ای آینده نگرانه را به وجود می آورد.
لازم به ذکر است پیاده روی عصرگاهی در فضاهای داخلی این هتل، به شکلی است که فناوری های LED که در کنار مینیمال بودن هتل به کار رفته اند، مناظری بسیار متفاوت و جذاب را ایجاد کرده اند.
علاوه بر این، سوئیت هایی وجود دارد که غرفه های خصوصی دی جی با منظره تماشایی استخر یا اقیانوس ارائه می دهند.
هتل Eccleston Square
بوتیک هتل Eccleston Square در لندن در پشت یک نمای تاریخی چشم گیر قرن نوزدهمی در قلب شهر قرار دارد و شما مطمئناً در نخستین نگاه، جذب این هتل خواهید شد. وقتی شما در فضای باز و عمومی هتل قدم می زنید، احساس می کنید که در قرن دیگری هستید. با این وجود، زمانی که در اتاق خود می باشید، از امکاناتی که با تکنولوژی بالا فراهم گشته است، لذت خواهید برد، بطوریکه همه اتاق های هتل از فناوری های هوشمندی مانند کنترل عملکرد اتاق اصلی بوسیله تلفن همراه، تلویزیون های تخت تعبیه شده در آینه های حمام، آی پدهای ویژه ای که خدمات دربانی ارائه می دهند، تلفن های هوشمند مفیدی که تماس تلفنی رایگان با کشورهای بین المللی را ارائه می دهند و... برخوردار می باشند.
این هتل علاوه بر امکانات اتاق هوشمند، امکانات فنی دیگری مانند روش رزرو «هوشمند» را نیز در نظر گرفته است. این را می توان به آسانی و به سرعت بوسیله وب سایت رسمی آنها با کمک چت بات ها تکمیل کرد که بهترین قیمت موجود و همین طور خدمات تکمیلی و هدایای خوشامدگویی را ارائه می دهند.

هتل آلفت کوپرتینو
هتل آلفت کوپرتینو (Aloft Cupertino) در کالیفرنیا یک ربات پیشخدمت برای دریافت سفارشات سرویس اتاق مستقیماً به اتاق شما استفاده می نماید. این ربات می تواند از آسانسور استفاده نماید و مانند یک نفر دیگر از جنگ ستارگان، صبورانه از بیرون اتاق شما می گذرد. او Botlr نام دارد و شرکتی به نام Savioke آنرا ساخته است و در ازای خدماتش فقط از رابط تبلت مانند خود، امتیاز ستاره می خواهد، نه یک مشت دلار! آلفت کوپرتینو همین طور از سیستم SPG Keyless استفاده می نماید که به شما امکان می دهد، اتاق خودرا با یک برنامه آیفون یا اندروید بجای کارت کلید، باز کنید.
نتیجه گیری
فناوری های هوشمند بطور فزاینده ای در زندگی ما نفوذ می کنند. یکی از این فنآوری ها، هتل های هوشمند هستند که مسافران را از امکانات به روزشان بهره مند می کنند. در حقیقت، همه هتل های هوشمند یک هدف مشترک دارند: ایجاد یک تجربه شخصی و پاسخ سریع به نیازهای مهمانانشان. تعدادی از هتل ها برای کنترل تمام عملکردهای ارائه شده، تبلت هایی را به میهمانان خود ارائه می دهند، برخی دیگر برنامه های کاربردی خاص خودرا دارند که می توانند بوسیله تلفن همراه بارگیری شوند، در صورتیکه برخی هستند که سرمایه گذاری بیشتری در فناوری های هوش مصنوعی و روباتیک برای خدمات پیشخدمت و باربر دارند. در حقیقت، هتل های زنجیره ای با دارایی های مرکز شهر، سرمایه گذاری زیادی بر روی این فناوری ها می کنند و سرعت زندگی شهری را ارزیابی می کنند.
منبع: https: //hooshio.com
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/10/12
13:33:24
0.0 / 5
709
تگهای خبر: ابزار , ارز , برند , تجربه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد در این پنج هتل هوشمند دنیا، فناوری را درک کنید
نظر شما در مورد در این پنج هتل هوشمند دنیا، فناوری را درک کنید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳