مدیركل روابط عمومی شورای عالی استان ها خبر داد

آغاز ششمین دوره شورایعالی استانها درآینده نزدیک

آغاز ششمین دوره شورایعالی استانها درآینده نزدیک حراج کن: مدیرکل روابط عمومی شورایعالی استان ها از آغاز ششمین دوره شورایعالی استانها در آینده نزدیک و بعد از برگزاری انتخابات هیات رییسه این شورا توسط وزارت کشور اطلاع داد.


حسن رضایی در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند تشکیل شورایعالی استانها در دوره ششم و برگزاری انتخابات هیات رییسه این شورا اظهار داشت: تابحال ۲۹ استان نمایندگانشان را برای عضویت در ششمین دوره شورایعالی استانها معرفی کرده اند و تنها دو استان خوزستان و کردستان باقی مانده اند که بزودی ترکیب انتخابی خویش را معرفی خواهند کرد؛ اما با این وجود انتخابات هیأت رئیسه شورایعالی استان ها طبق روال همیشگی با حضور وزیر کشور و در محل این وزارت خانه در آینده نزدیک برگزار می شود.
وی به تغییرات عمده ترکیب نمایندگان شورایعالی استان ها در دوره ششم نسبت به دوره های پیشین اشاره نمود و اضافه کرد: شورایعالی استان ها متشکل از ۷۵ نفر است و عصاره ای از ۱۲۵ هزار نفر جامعه شوراهای شهر و روستاهای کشور قلمداد می شود و مصوبات آن هم لازم الاجراست. این شورا ظرفیت های بسیار خوبی همچون ارسال لایحه و طرح به دولت و مجلس را در جهت حل مشکلات شهرها و روستاهای کشور و جامعه شورایی کشور فراهم می آورد.
وی افزود: در واقع بر مبنای اصل ۱۰۲ قانون اساسی، شورایعالی استان ها حق دارد در حدود وظایف خود طرحهایی تهیه و مستقیماً یا از راه دولت به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کند که این طرحها باید در مجلس بررسی شود.
مدیرکل روابط عمومی شورایعالی استان ها در بخش دیگری از صحبت های خود به راه اندازی سامانه ثبت تخلفات و شکایات مردمی که در دوره پنجم شورایعالی استانها با حضور آیت الله رئیسی، در زمان ریاستش بر قوه قضاییه صورت گرفت اشاره نمود و اضافه کرد: راه اندازی سامانه جامع شوراهای سراسر کشور یکی دیگر از اقدامات مهم شورایعالی استانها در دوره پنجم بود که تمامی اطلاعات در ارتباط با شوراهای شهر و روستا و شهرداران در سامانه جامع شوراها گردآوری می شود و اعضا را موظف می کند تا اطلاعات شخصی و فعالیتهای شورایی شان را در این سامانه بارگذاری کنند.
وی تصریح کرد: در سامانه ثبت تخلفات و شکایات مردمی بیشتر از ۱۵۰۰ تخلف مختلف ثبت و به عمده این تخلفات ثبت شده رسیدگی شده است.
منبع:

1400/10/11
16:48:45
0.0 / 5
516
تگهای خبر: طلا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آغاز ششمین دوره شورایعالی استانها درآینده نزدیک
نظر شما در مورد آغاز ششمین دوره شورایعالی استانها درآینده نزدیک
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵