رییس شورای شهر تهران تاكید كرد:

شورای شهر تهران برای همه موارد شهر مطابق قانون تصمیم می گیرد

شورای شهر تهران برای همه موارد شهر مطابق قانون تصمیم می گیرد رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: شورای شهر تهران مطابق قانون برای همه موارد شهر تصمیم می گیرد و مبحث انتقال نمایشگاه بین المللی تهران به شهر آفتاب هم از همین موارد است.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، مهدی چمران در انتها سی وسومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در مورد انتقال نمایشگاه بین المللی تهران به مجموعه شهر آفتاب اظهار داشت: این مورد در جلسه امروز بعنوان اولین دستور کار مورد بررسی قرار گرفت. مبحث این است که نمی خواهیم بگوییم نمایشگاه امروز باید جابه جا شود این اتفاق پیشتر افتاده و طبق قوانین و مصوبه هیات دولت و تفاهم های قبلی قرار بوده که نمایشگاه به تدریج از محل سئول به شهر آفتاب منتقل شود.

وی اظهار نمود: به هر علتی در دوره قبلی مدیریت شهری به این مورد پرداخته نشد و امروز هرچند که در نمایشگاه شهر آفتاب نمایشگاه هایی برگزار می گردد اما تعداد آنها کم است بنابراین ما می خواهیم تعداد برگزاری نمایشگاه ها در مجموعه شهر آفتاب را افزایش دهیم.

وی افزود: بنابراین زمانی برای انتقال وجود ندارد چون که از قبل این مورد شروع شده و مقرر است به تدریج افزایش پیدا کند البته امکان دارد در قراردادهایی در این راستا نمایشگاه بین المللی تهران بسته باشد که برای آنها ایجاد مشکل کند بنابراین مقرر شد کمیته ای با حضور رئیس نمایشگاه بین المللی تهران، رئیس پلیس راهور، استاندار، نمایندگان شورا، شهرداری و اتاق بازرگانی تشکیل گردد که بعد از بررسی تصمیم بگیرند کدام نمایشگاه ها قابل انتقال و کدام یک از آنها فعلاً قابل انتقال نیست.

وی افزود: برنامه این است که برای سال آینده قرارداد جدیدی بسته نشود مگر شرایط ویژه ای که در تقویم های بین المللی نمایشگاه ها ذکر شده باشند تا به تدریج انتقال نمایشگاه ها به مجموعه شهر آفتاب اتفاق بیفتد. البته شهر آفتاب هم باید نسبت به تکمیل مجموعه اقدام نماید و خویش را برای نمایشگاه کتاب آماده کند.

چمران تصریح کرد: نمایشگاه کتاب به فضایی حدود ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار مترمربع فضا نیاز دارد تا کار خویش را به درستی انجام دهد البته در گذشته ما این تجربه را داشته ایم و همه راضی بودند بخصوص ساکنان محدوده نمایشگاه بین المللی تهران که از ترافیک این محدوده خلاص شدند. امیدواریم با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت این کار به خوبی صورت گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود در تشریح علت اینکه نمی توان یک دفعه نمایشگاه ها را به مجموعه شهر آفتاب منتقل کرد، اظهار داشت: نمایشگاه ها تقویم یکساله دارند اما برخی نمایشگاه های بزرگ تقویم های چند ساله و گاها چهار ساله دارند برهمین اساس قراردادهایی بسته می شود بخصوص قراردادهای خارجی که انتقال نمایشگاه ها را با مشکل مواجه می کند بنابراین این کار باید به صورت تدریجی صورت گیرد.

وی با تکیه بر اینکه شورا برای همه موارد شهر مطابق قانون تصمیم می گیرد، افزود: در جلسه امروز مبحث بلیت الکترونیک با عنایت به اینکه باید در کمیسیون برنامه و بودجه شورا ابتدا بررسی می شد از دستور کار خارج شد و بعد از آن هم اعضاء بررسی پلاک ثبتی های مختلف را درباره باغ بودن یا نبودن در دستور کار خود داشتند که حدود ۱۰ مورد از این پلاک ثبتی ها بررسی شدند.1400/09/30
22:32:35
0.0 / 5
419
تگهای خبر: پرداخت , تجربه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد شورای شهر تهران برای همه موارد شهر مطابق قانون تصمیم می گیرد
نظر شما در مورد شورای شهر تهران برای همه موارد شهر مطابق قانون تصمیم می گیرد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵