رقم اقساط وام مسکن بدون اوراق

رقم اقساط وام مسکن بدون اوراق به گزارش حراج کن بر مبنای طرح جدید وام مسکن، مجموع اقساط این تسهیلات به ماهانه ۹ میلیون و ۳۰۵ هزار تومان می رسد.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، به دنبال افزایش شدید قیمت اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن در ایام اخیر و رسیدن میانگین نرخ این اوراق در معاملات دو روز گذشته به ۱۱۳ هزار تومان که در برخی از معاملات، برخی نمادهای زیرمجموعه «تسه» تا ۱۲۰ هزار تومان هم به فروش رسید، بانک عامل بخش مسکن تصمیم گرفت تا برای ساماندهی هزینه های دریافت این تسهیلات تمهیدات جدیدی بیندیشد.
هزینه دریافت تسهیلات ۴۸۰ میلیون تومانی مسکن (ویژه زوجین تهرانی) از محل خرید اوراق تسهیلات مسکن در حالت فعلی احتیاج به خرید ۹۶۰ برگه دارد که هزینه آن به حدود ۱۱۰ میلیون تومان می رسد، بنابراین بانک عامل بخش مسکن تصمیم گرفت شرایطی فراهم آورد که نیمی از این تسهیلات از محل اوراق تسهیلات مسکن و نیمی دیگر از محل منابع داخلی بانک (از محل منابع تسهیلات بدون سپرده) پرداخت گردد.
عضو هیئت مدیره بانک تخصصی بخش مسکن: برای وام مسکن زوجین خرید ۴۸۰ برگه کافی است
محمد حسن علمداری، عضو هیئت مدیره بانک عامل بخش مسکن به خبرنگار مهر اظهار داشت: متقاضیان دریافت تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی از محل اوراق در شهر تهران که پیش از این برای دریافت این تسهیلات باید ۸۰۰ فقره اوراق خریداری و به بانک عرضه می کردند الان تنها با خرید و عرضه ۴۰۰ فقره اوراق می توانند تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی را دریافت نمایند.
علمداری تصریح کرد: این امتیاز در نظر گرفته شده برای متقاضیان تسهیلات مسکن، شامل تسهیلات جعاله مسکن هم می شود. تسهیلات جعاله مسکن الان در سرتاسر کشور ۸۰ میلیون تومان است. متقاضیان تا پیش از این برای دریافت این تسهیلات باید ۱۶۰ فقره اوراق خریداری می کردند اما الان با خرید و عرضه ۵۰ درصد از این تعداد یعنی ۸۰ فقره اوراق می توانند مبادرت به دریافت تسهیلات جعاله کنند.
مقایسه اقساط تسهیلات مسکن در دو حالت با خرید اوراق و بدون خرید اوراق
۱. در حالت دریافت همه تسهیلات از محل اوراق: ۸.۷ میلیون تومان
با توجه به این که وام مسکن از محل اوراق تسهیلات مسکن با نرخ سود ۱۷.۵ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله است، مبلغ اقساط تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی ماهانه ۶ میلیون و ۶۶۱ هزار تومان است.
تسهیلات ۸۰ میلیون تومان جعاله مسکن هم با نرخ سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۵ سال محاسبه می شود که درنتیجه رقم اقساط آن ماهانه ۲ میلیون و ۳۱ هزار تومان است.
مجموع اقساط این تسهیلات ۸ میلیون و ۶۹۲ هزار تومان است.
۲. در حالت دریافت نیمی از تسهیلات از محل اوراق و نیمی از منابع داخلی بانک: ۹.۳ میلیون تومان
در صورتی که متقاضی دریافت تسهیلات خرید مسکن بخواهد از طرح جدید بانک تخصصی بخش مسکن استفاده نماید، برای نیمی از تسهیلات (۲۰۰ میلیون تومان) باید ۴۰۰ برگه گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن خریداری کند که با نرخ سود ۱۷.۵ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله محاسبه می شود؛ رقم اقساط این تسهیلات ماهانه ۳ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان خواهد بود.
همچنین نیم دیگر این تسهیلات (۲۰۰ میلیون تومان) از محل منابع داخلی بانک (بدون سپرده)، با نرخ سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۸ ساله اعطا می شود که رقم اقساط آن ماهانه ۳ میلیون و ۹۴۴ هزار تومان است.
وام ۸۰ میلیون تومانی جعاله مسکن هم در دو وضعیت نیمی با اوراق و نیمی از منابع داخلی بانک (وام بدون سپرده) است که البته هر دو وام با نرخ سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۵ ساله اعطا می شوند که رقم اقساط این تسهیلات مانند حالت خرید با اوراق ماهانه ۲ میلیون و ۳۱ هزار تومان است.
مجموع اقساط پرداختی از جانب دریافت کننده این وام برای کل وام (۴۸۰ میلیون تومان) ماهانه ۹ میلیون و ۳۰۵ هزار تومان خواهد بود. نوع وامرقم اقساط در حالت اولرقم اقساط در حالت دوموام ۴۸۰ میلیونی با اوراق۸.۷ میلیون تومان۹.۳ میلیون تومان


منبع:

1400/09/24
16:36:00
0.0 / 5
423
تگهای خبر: بانك , پرداخت , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد رقم اقساط وام مسکن بدون اوراق
نظر شما در مورد رقم اقساط وام مسکن بدون اوراق
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳