استاندار تهران:

محدودیت فعالیت صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری عامل ایجاد لکه های صنعتی در محدوه شهری شده است

محدودیت فعالیت صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری عامل ایجاد لکه های صنعتی در محدوه شهری شده است به گزارش حراج کن استاندار تهران قانون محدودیت استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری را عامل استقرار بی نظمی صنایع و در نتیجه ایجاد لکه های صنعتی در محدوه شهری خواند.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، محسن منصوری در حاشیه بازید از کارخانه کفش و پروژه مترو اسلامشهر ضمن اشاره به این که کارهای بزرگی در شهرستان اسلامشهر شروع شده است که پروژه مترو اسلامشهر جزو پروژه های فاخر، زنده و پیش رونده استان تهران است، اظهار نمود: برای پیشبرد برنامه های شهرستان می بایست بازدیدهای تخصصی و نشست های بررسی و عرضه راهکار صورت گیرد و برخی موارد مثل کشاورزی و صنعت مشکلات عمومی استان است که پیگیری می شود.

وی افزود: قانون محدودیت استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران به جای این که قانونی باشد برای عدم استقرار صنایع در محدوده شهری، عامل استقرار بی نظمی صنایع و در نتیجه ایجاد لکه های صنعتی شده است.

استاندار تهران اظهار داشت: برخی مشکلات همچون عوارض ۸۰ درصدی برای تغییر کاربری بعضی از زمین ها باید در سطح دولت و مجلس حل شود.

منصوری در مورد پروژه های عمرانی شهرستان اسلامشهر اظهار داشت: پروژه ها باید طبق زمان بندی اجرا پیش برود، و هر جایی که لازم باشد چه از لحاظ تأمین منابع و چه از لحاظ حل اختلافات بین دستگاه ها کمک خواهیم کرد.
منصوری در حاشیه بازدید از بندر خشک آپرین ضمن اشاره به این که این بندر از پروژه های مهمی است که منطقه ویژه اقتصادی به حساب می آید، عنوان کرد: هدف از تأسیس این بندر خشک تحول در سامانه حمل و نقل و ترانزیت و جابه جایی بار و کالا در سطح استان تهران است. یکی از بارانداز های اصلی استان تهران در این منطقه شکل گرفته است که با اجرای این طرح حوزه حمل و نقل بار تسهیل و تسریع خواهد شد.

استاندار تهران با اشاره به اینکه متاسفانه برنامه ریزی زمان بندی این طرح طبق برآورد اولیه پیش نرفته و سبب تاخیر در اجرای پروژه شده، اظهار داشت: طی مذاکره با اداره کل راه آهن گمرک، نماینده مجلس و رئیس گمرک کل کشور و بنا به مذاکره های قبلی با وزیر اقتصاد، در اسرع وقت این پروژه تکمیل می شود.

منصوری اضافه کرد: دستاورد اصلی پروژه بندر خشک آپرین ایجاد اشتغال ویژه است که طی آن در فاز اول سطح وسیعی از اشتغال با حدود ۵ هزار نیروی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد خواهد شد و هم از لحاظ اقتصادی یکی از گره های اصلی استان باز می شود. در مباحث انتقال بار از مجموعه های جنوبی کشور از بنادر مشکلاتی را داریم که با راه اندازی این بندر خط راه آهن مستقیم وارد این بندر خشک شده و خیلی از کالاهای اساسی را می توانیم مستقیم وارد این پایانه نماییم و از اینجا به استان تهران و مراکز اصلی کشور منتقل نماییم.

استاندار تهران تصریح کرد: شاید تکمیل این پروژه چندیدن سال به طول انجامد، منتها فاز اول که استقرار گمرک و مجموعه راه آهن و شروع فرآیند تحویل گرفتن کالا و براندازی و ترخیص است باید در اسرع وقت عملیاتی و پیاده نماییم و سپس طرح های توسعه را دنبال نماییم.

براساس گزارش روابط عمومی استانداری تهران، منصوری در بخش دیگری از سفر شهرستانی خود به شهرستان اسلامشهر از روند تکمیل بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی این شهرستان بازدید کرد.1400/09/22
23:36:25
0.0 / 5
1272
تگهای خبر: اقتصاد , صنعت , كالا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد محدودیت فعالیت صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری عامل ایجاد لکه های صنعتی در محدوه شهری شده است
نظر شما در مورد محدودیت فعالیت صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری عامل ایجاد لکه های صنعتی در محدوه شهری شده است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱