چرا باید بیمه بدنه خودرو آنلاین بخریم؟

چرا باید بیمه بدنه خودرو آنلاین بخریم؟ حراج کن: در ادامه به بررسی شرایط دریافت بیمه بدنه، پوشش های بیمه بدنه خودرو و همچنین نحوه محاسبه نرخ بیمه بدنه خودرو می پردازیم.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، افزایش قیمت خودرو، قیمت قطعات جانبی و هزینه های تعمیرات سبب شده تا مالکان خودرو توجه بیشتری به دریافت بیمه بدنه خودرو داشته باشند. با وجود این که بیمه بدنه خودرو مانند بیمه شخص ثالث الزامی نیست اما قاعدتاً دریافت آن مزایای بیشماری برای مالک خودرو به همراه خواهد داشت که همچون مهم ترین آنها جبران خسارات مالی وارده خواهد بود. در ارتباط با بیمه بدنه خودرو پوشش های مختلفی تعریف می شود که هر یک از مالکان بنا به صلاحدید می توانند پوشش های پایه یا اصلی را برگزیده و یا در صورت تمایل پوشش های دیگری را نیز به بیمه نامه اضافه و در نهایت بیمه بدنه خودرو کامل را دریافت کند. در ادامه به بررسی شرایط دریافت بیمه بدنه، پوشش های بیمه بدنه خودرو و همچنین نحوه محاسبه نرخ بیمه بدنه خودرو می پردازیم.
شرایط دریافت بیمه بدنه خودرو
برای این که شخص بیمه گزار بتواند در یک حادثه رانندگی خسارت وارده به خودرو را از شرکت بیمه گر دریافت کند باید شرایطی داشته باشد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.
بیمه گزار در جریان حادثه رانندگی مقصر شناخته شود.
بیمه گزار در جریان حادثه رانندگی مقصر نباشد.
راننده مقصر صحنه تصادف را ترک کرده و در نتیجه بیمه گزار برای دریافت خسارت به راننده مقصر دسترسی نداشته باشد.
خودروی بیمه گزار نامتعارف بوده و در نتیجه بیمه شخص ثالث راننده مقصر تمامی خسارات را نمی تواند جبران کند. در این شرایط بیمه بدنه خودروی نامتعارف راهگشا خواهد بود.
طبق قوانین بیمه بدنه، خسارت خودرو های متعارف بصورت کامل با بیمه شخص ثالث پرداخت می شود. خودرویی متعارف است که ارزش آن کمتر یا مساوی نصف دیه مرد مسلمان در ماه های حرام باشد. پس خودروی متعارف در سال ۱۴۰۰ دارای ارزش برابر یا کمتر از ۳۲۰ میلیون تومان خواهد بود. اگر قیمت خودروی شما بیش از این مبلغ بود، خودروی شما نامتعارف یا لوکس محسوب خواهد شد. در این شرایط می توانید از بیمه بدنه خودرو ی نامتعارف برای جبران میزان خسارتی استفاده نمائید که بیمه شخص ثالث راننده مقصر تصادف قادر به جبران نیست. شما می توانید با کسب اطلاعات از بهترین بیمه بدنه خودرو، با دیدی باز نسبت به خرید این بیمه ماشین اقدام نموده و از پوشش های متنوع آن برای کاهش ریسک خسارات حوادث طبیعی و تصادفات جلوگیری نمائید.

پوشش های بیمه بدنه خودرو
پوشش های بیمه بدنه خودرو به دو دسته کلی پوشش های اصلی بیمه بدنه و پوشش های اضافی یا الحاقی بیمه بدنه خودرو تقسیم می شوند. پوشش های اصلی بیمه بدنه خودرو مواردی را شامل می شود که در یک حادثه محتمل تر هستند. پوشش های اصلی شامل موارد زیر خواهند بود:
سرقت کلی خودرو
جبران خسارات وارده به این نجات سرنشینان یا انتقال خودرو به پارکینگ و تعمیرگاه بعد از حادثه رانندگی
رخ دادن حادثه برای خودرو
جبران خسارات ناشی از حوادث چون آتش سوزی، انفجار و صاعقه
جبران خسارات وارده به لاستیک، باتری و چرخ های خودرو بیمه شده
در مورد جبران خسارت وارده به لاستیک و باتری، شرکت بیمه گر موظف است مبلغی معادل ۵۰% قیمت لاستیک و باتری نو را به بیمه گزار پرداخت کند.
پوشش های اضافی یا الحاقی بیمه بدنه خودرو را می توانید با پرداخت هزینه بیشتر دریافت کنید. این پوشش ها در تکمیل پوشش اصلی بیمه بدنه خودرو خواهند بود و شخص بیمه گزار می تواند یکی یا همه آنها را انتخاب نماید. پوشش های الحاقی یا اضافی بیمه بدنه خودرو به شرح زیر هستند:
سرقت لوازم خودرو شامل رینگ، لاستیک، رادیوپخش و غیره بدون سرقت کلی خودرو
شکسته شدن شیشه های خودرو بنا به دلایلی غیر از خطرات اصلی
غرامت عدم استفاده از خودرو در زمان تعمیرات
خسارات ناشی از بروز حوادث طبیعی مانند سیل، آتشفشان و زلزله
خسارات ناشی از پاشیده شدن برخی مواد شیمیایی مانند رنگ و اسید به بدنه خودرو
نحوه دریافت بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر
در تعریف بیمه، خودروی صفر کیلومتر به خودروی داخلی و وارداتی گفته می شود که از زمان تحویل توسط شرکت و شماره گذاری آن بیشتر از سه ماه نگذشته باشد. البته شرکت های بیمه گر معیارهای دیگری را نیز برای تعیین خودروی صفر کیلومتر در نظر می گیرند که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.
تاریخ شماره گذاری خودرو
تاریخ پلاک کردن خودرو
مسافت طی شده با خودرو بر حسب کیلومتر
زمان سپری شده از تاریخ ساخت خودرو
شرکت های خودروسازی بمنظور فروش بیشتر خودرو های خود همیشه در صدد جلب رضایت خریداران خودرو هستند. بدین سبب تلاش می کنند تا با اعطای امتیازات مختلف هنگام فروش خودرو میزان فروش سالانه خودرا بالا برند. یکی از امتیازاتی که شرکت های خودروسازی در نظر گرفته اند ارائه بیمه بدنه برای خودرو های صفر کیلومتر است. بنابراین بیمه بدنه ارائه شده روی خودروی صفر کیلومتر از جانب شرکت های خودروساز به طور معمول با قیمت پایین یا بصورت رایگان ارائه می شود. اما این نوع بیمه حداقل پوشش ها را شامل می شود و در نتیجه اگر شما بخواهید پوشش های بیشتری دریافت کنید باید بصورت جداگانه اقدام کنید. برای انتخاب بهترین بیمه بدنه برای اتومبیل صفر کیلومتر عوامل مختلفی تأثیرگذار هستند که از آن جمله می توان به پوشش های بیمه بدنه دریافتی، خاصیت های خودرو، میزان توانگری شرکت بیمه گر، میزان پرداخت خسارات و تخفیف های بیمه بدنه خودرو اشاره نمود.
نحوه محاسبه بیمه بدنه خودرو
در محاسبه بیمه بدنه خودرو مولفه ها و معیارهای مختلفی تأثیرگذار هستند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.
مشخصات خودرو: مشخصات خودرو شامل سال ساخت، نوع خودرو، ارزش خودرو، تعداد سیلندرها و کاربری خودرو عامل مهمی در تعیین و محاسبه نرخ بیمه بدنه خودرو هستند.
پوشش های اضافی (تبعی) بیمه بدنه: انتخاب هریک از پوشش های اضافی مورد اشاره، مبلغی بر نرخ پایه بیمه بدنه اضافه می کند. به بیان دیگر، انتخاب پوشش های بیمه ای بیشتر با افزایش قیمت بیمه همراه است.
تخفیف های بیمه بدنه: تخفیفات این بیمه خودرو شامل: تخفیف های عدم خسارت، تخفیف خودروی صفر، تخفیف خرید نقدی، تخفیف ارزش خودرو هستند.
پیشنهاد می شود که برای راحتی خیال حین رانندگی در خیابان ها و کاهش ریسک خسارات اتومبیل ها، نسبت به تمدید یا خرید ارزان ترین بیمه بدنه اقدام نمائید:
https: //bimeh.com/carbody
خرید آنلاین بهترین بیمه بدنه خودرو در کوتاه ترین زمان ممکن
با توجه به افزایش بیش از پیش قیمت خودرو و قطعات و هزینه تعمیرات، دریافت بیمه بدنه خودرو به امری ضروری تبدیل گشته است. بدین سبب پیشنهاد می نماییم برای جبران خسارات و دریافت آنلاین بیمه بدنه خودرو از خدمات کارگزاری آنلاین بیمه دات کام استفاده کنید.

این کارگزاری شرایطی را فراهم نموده تا بتوانید علاوه بر استعلام آنلاین بیمه بدنه خودرو، بررسی و مقایسه دقیقی روی خدمات شرکت های مختلف بیمه گر داشته و در نهایت نیز بصورت آنلاین بیمه مورد نظر خودرا خریداری کنید. در نظر داشته باشید که شرایط برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان نیز فراهم بوده و از سویی بعد از خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو از سایت bimeh.com، بیمه نامه بصورت رایگان برای شما ارسال خواهد شد. بدین سبب برای جلوگیری از تحمیل هزینه های هنگفت تصادفات رانندگی پیشنهاد می نماییم برای خرید بیمه بصورت آنلاین از سایت بیمه دات کام استفاده کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/09/22
12:49:55
0.0 / 5
513
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد چرا باید بیمه بدنه خودرو آنلاین بخریم؟
نظر شما در مورد چرا باید بیمه بدنه خودرو آنلاین بخریم؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱