مزایا و معایب حمل و نقل بار به صورت دربستی

مزایا و معایب حمل و نقل بار به صورت دربستی به گزارش حراج کن یکی از سوالاتی که در هنگام حمل و نقل بار و یا محموله برای خیلی از افراد مطرح می شود این است که این محموله مقرر است چگونه جابجا شود تا در بهترین موقعیت ممکن به دست گیرنده آن برسد.


به گزارش حراج کن به نقل از مهر، یکی از نکات و سوالاتی که در هنگام حمل و نقل بار و یا محموله برای خیلی از افراد مطرح می شود این است که این محموله مقرر است چگونه و با چه روشی جابجا شود تا در بهترین موقعیت ممکن به دست گیرنده آن برسد و از سوی دیگر در این راه، گرفتار صدمه و خدشه هم نشود. همچون روش هایی که برای حمل بار مورد استفاده قرار می گیرد روش حمل و نقل به صورت دربستی و یا روش حمل به صورت خرده بار است. در این مقاله می خواهیم حمل و نقل بار به صورت دربستی را مطرح نماییم و بعضی از مزایا و معایب این روش جابجایی محموله را بیان نمایید.

حمل و نقل بار به صورت دربستی چیست؟

همان گونه که پیش از این هم گفته شد یکی از روش های حمل و نقل انواع بار، حمل و جابجایی محصولات و کالاهای مورد نظر شما به صورت دربستی است. در واقع میتوان گفت حمل بار به صورت دربستی به این معنا است که بار و یا محموله مورد نظر شما، به تنهایی به محل مورد نظرتان ارسال خواهد شد. ازاین رو یک خودرو به صورت دربست به شما بعنوان صاحب بار عرضه می گردد. در این روش حمل و نقل بار، مقصد محموله و هم چنین مبدأ آن توسط صاحب و یا مالک محموله تعیین می شود. از سوی دیگر بیمه نامه این نوع از بارگیری هم بسیار جامع است. هفته قبل یک مرتبه به که مشتری باربری تهران به اصفهان رابصورت دربست قیمت می گرفت. نخستین مشکلش قیمت بالای آن بود.
بنابراین در صورتیکه بار و یا محموله شما به اندازه ای است که کانتینر یک کامیون را پر می کند و یا برای پر کردن باربند یک وانت، کافی است می توانید از این روش ارسال و حمل و نقل بار استفاده کنید. از سوی دیگر خیلی از افراد علاقه دارند یک خودروی کامل و ویژه را برای حمل و نقل محموله خود تدارک ببینند ازاین رو باید این روش را برای حمل و نقل بار خود انتخاب کنند. حمل و نقل بار دربستی با اسامی دیگری هم معروف و شناخته شده است. به این روش در خیلی از مواقع، باربری دربستی و یا حمل و نقل دربستی، ماشین دربستی و یا بار دربستی هم گفته می شود.

مزایای حمل و نقل بار به صورت دربستی
حمل و نقل محموله شما به صورت دربستی دارای چندین مزیت عمده است. در ادامه به بیان بعضی از این مزایا خواهیم پرداخت.

کمتر شدن ریسک صدمه های بین راه
یکی از مهم ترین مزایایی که روش حمل بار به صورت دربستی برای شما بوجود می آورد این است که این محموله در مسیر، گرفتار خطرات و یا صدمه نخواهد شد. همچون صدمه های بین راهی میتوان به گم شدن بار و یا جابه جا شدن با دیگر کالاهای سایر مشتریان اشاره نمود.
در این روش حمل و نقل بار، شما کالاهای خویش را از مبدأ تا مقصد حمل می کنید. ازاین رو به تخلیه و یا بارگیری بین راهی نیازی نخواهید داشت و همین عامل هم سبب می شود تا این ریسک و خطر که به کالاهای شما صدمه برسد وجود نداشته باشد و یا کاهش پیدا کند. ازاین رو از راه این روش حمل و نقل بار زمینی می توانید اجناس شکستنی و حساس از قبیل چینی جات، بلورجات و… را حمل و نقل کنید. چونکه این نوع از کالاها از انواع محصولاتی هستند که امکان دارد در هنگام بارگیری و یا تخلیه های مکرر بین راه گرفتار صدمه شوند.
سرعت انتقال محموله
در خیلی از موارد کالاها و محموله مورد نظر شما لازم است با سرعتی بسیار بالا و مناسب به دست گیرنده و یا مصرف کننده آن برسد. در چنین شرایطی هم می توانید از روش حمل بار به صورت دربستی استفاده کنید. چونکه این روش حمل و جابجایی محموله، زمان خیلی کم تری را می طلبد تا از مبدا به مقصد و از فرستنده به گیرنده ارسال شود.
برخورداری از بیمه تکمیلی
یکی از دغدغه های صاحبان بار و افرادی که قصد دارند به حمل و نقل انواع محموله دست بزنند این است که بار و کالاهای آنها به صورت کاملاً صحیح و بدون هیچ گونه صدمه و یا نگرانی به مقصد مورد نظرشان انتقال داده شود. لازم به ذکر است که در بیشتر موارد، بارهایی که به صورت دربستی و زمینی منتقل می گردند از پوشش بیمه برخوردار می شوند. ازاین رو کالاهای مورد نظر شما به صورتی کاملاً ایمن منتقل خواهند شد.
حمل بار به ارومیه یکی از انهاست اگر نبود بیمه با عنایت به سنگینی خسارت صاحب بار از کوره در می رفت.
از دیگر مزایای روش حمل بار به صورت دربستی میتوان به این عامل اشاره نمود که در این روش، محل تحویل محموله توسط شما تعیین می شود.
استفاده از انواع وسائل نقلیه
در هنگام حمل و نقل بار در روش دربستی، از انواعی از خودرو ها و کامیون های سنگین و نیمه سنگین از قبیل: انواع ترانزیت ها، نیسان، خاور، تریلی، تک، جفت، کمرشکن، بوژی، اتاق دار، لبه دار و… استفاده می شود. ازاین رو می توانید با عنایت به نوع و حجم بار، خودروی مورد نظر خویش را انتخاب کنید
معایب حمل و نقل بار به صورت دربستی
لازم است بدانید که عیب عمده روش حمل و نقل بار به صورت دربست، قیمت بالای آن است. در حالت کلی و از نظر اقتصادی، سفارش حمل و نقل بار به صورت دربست، گران قیمت تر از روش حمل و نقل به صورت خرده بار است.
باربری تهران به اهواز با اتوبوس ۲۰۰ هزار تومان و با نیسان حدود ۲۰۰۰۰۰۰ توان یعنی یک دهم نیسان اما کدام حمل را می پسندید قضاوت با شما؟؟

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1400/09/21
14:26:08
0.0 / 5
548
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مزایا و معایب حمل و نقل بار به صورت دربستی
نظر شما در مورد مزایا و معایب حمل و نقل بار به صورت دربستی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵