چمران:

نمایشگاهها باید با برنامه ریزی صحیح به شهر آفتاب منتقل شوند

نمایشگاهها باید با برنامه ریزی صحیح به شهر آفتاب منتقل شوند حراج کن: رییس شورای شهر تهران بر لزوم انتقال نمایشگاهها به محل شهر آفتاب با برنامه ریزی و بصورت تدریجی تاکید نمود.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا مهدی چمران در بیست و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران بعد از نطق قبل از دستور تشکری هاشمی درباب انتقال نمایشگاههای پرمخاطب به محل نمایشگاهی شهر آفتاب اظهار داشت: باید با یک برنامه ریزی صحیح نمایشگاهها به محل شهر آفتاب منتقل شوند. ظرف ۴ سال قبل گویی دوستان از این نمایشگاه خوششان نمی آمد چونکه دیگران ساخته بودند. هم اکنون مشخص نیست آنجا چه شرایطی دارد به همین دلیل باید مقداری هزینه کنند تا آنجا روبه راه شود.
وی ادامه داد: در دوره های گذشته شورا، یک دفعه مشکل ترافیکی در شهر تهران و در بزرگراه شهید چمران محل نمایشگاههای بین المللی به وجود آمد که مردم مجبور شدند اتومبیل ها را رها کنند و فردای آن روز به سراغ اتومبیل های خود بیایند. همین موجب شد پیش رییس جمهور وقت آقای خاتمی رفتیم و جلسه ای انجام شد که در آن جلسه آقای احمدی نژاد شهردار بود و بنده نیز رییس شورا و آقای قالیباف نیز فرمانده نیروی انتظامی بودند که همگی در جلسه حضور داشتند.
وی افزود: در این نشست تفاهم نامه دستی نوشته شد که برمبنای آن باید نمایشگاههای پر جمعیت یا پر مخاطب دیگر در محل نمایشگاهی سئول برگزار نشود. در بند دیگری تعیین شد ک شهرداری به دنبال جای دیگری برای فضاهای نمایشگاهی برود. شورای شهر تهران نیز مصوبه ای برای تکلیف شهرداری به این کار داشت.
رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب نیز از آنجا منتقل و به مصلای تهران آمد، اضافه کرد: قرار شد تا راه اندازی نمایشگاه دیگری، نمایشگاه های کوچک و تکی نه بصورت برگزاری چند نمایشگاه با هم اجازه داده شود که در محل نمایشگاههای بین المللی سئول نمایشگاه های کوچک اجرا شود تا سبب ایجاد ترافیک نشود.
وی افزود: در سال ۹۵ نمایشگاه کتاب برای نخستین بار در محل نمایشگاهی شهر آفتاب انجام شد و مورد استقبال زیادی هم قرار گرفت از طرف دیگر هیچ مشکلی درباب تامین پارکینگ و ایجاد ترافیک نیز وجود نداشت و افرادی که از شهرستان ها برای این نمایشگاه می آمدند نیز بدون هیچ مشکلی اگر می خواستند آنجا می ماندند و یا بدون ترافیک به شهرهای خود باز می گشتند. در آنجا دو مجموعه هتل پیش بینی شده و تمام زیر ساختهای لازم فراهم گشته است. هم اکنون سه سالن راه اندازی شده اما حدود ۹ سالن باید ساخته شود که زیر ساختهای لازم آن همگی فراهم گشته است.
وی اشاره کرد: برای اداره آنجا نیز به سبب بهتر اداره شدن تصمیم گرفتیم که این محل را به سازمان نیمه خصوصی واگذار نماییم در همین راستا با بانک شهر قراردادی بسته شد که ۳۰ درصد از آنجا برای شهرداری بماند و مابقی را بانک شهر خریداری کند که دوستان جدید در دوره پنجم آمدند و اعلام نمودند این مساله حرف بیخودی است خودشان آنجا راتحویل گرفتند و بانک شهر را کنار گذاشتند. نتیجه اقدام آنان این شد که آن محل بی استفاده ماند و در شرایطی که برنامه های نمایشگاهی را برای آنجا پیش بینی کرده بودیم همه این برنامه ها خوابید و هم اکنون از ترافیک و آلودگی هوا می نالیم و در محل نمایشگاههای بین المللی سئول چند نمایشگاه با هم در این منطقه پر ترافیک برگزار می گردد و کسی هم چیزی نمی گوید پس همه اعضای شورا باید کمک نماییم و تلاش نماییم شهر آفتاب احیا شود و نمایشگاههای شهری به تدریج از محل سئول برچیده شوند و به شهر آفتاب منتقل شود.
رییس شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبتهای خود به نامه فروزنده معاون شهردار تهران درباب اظهار نظر شهردار تهران در باره برنامه و بودجه در هیات دولت اظهار داشت: آقای فروزنده نامه ای به من دادند درباب اظهار نظر شهردار تهران. بنده چند مدتی است که آقای زاکانی را ندیدم اما ظاهرا ایشان در جلسه هیات دولت موضوع حذف ردیف های اعتباری شهرداری ها از بودجه سال آینده کشور را مطرح نمودند و وزیر کشور نیز به شدت حمایت کردند. که حق هم همین است چونکه این ها بیجا حذف شده و ان شاءالله در دولت اصلاح گردد.
منبع:

1400/09/10
11:50:07
0.0 / 5
547
تگهای خبر: بانك , خرید , كشور , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نمایشگاهها باید با برنامه ریزی صحیح به شهر آفتاب منتقل شوند
نظر شما در مورد نمایشگاهها باید با برنامه ریزی صحیح به شهر آفتاب منتقل شوند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲