اخطار هواشناسی تهران نسبت به کاهش دما و بارش باران و برف

اخطار هواشناسی تهران نسبت به کاهش دما و بارش باران و برف به گزارش حراج کن با بیان اخطار زردرنگ اداره کل هواشناسی استان تهران، از سه شنبه (۲۵ آبان ماه) تا بامداد پنجشنبه(۲۷ آبان ماه)، نفوذ توده هوای سرد و کاهش دما قابل انتظار است همینطور بارش باران و برف پیشبینی می شود.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از سه شنبه (۲۵ آبان ماه) تا بامداد پنجشنبه (۲۷ آبان ماه) نفوذ توده هوای سرد قابل انتظار است. بر اثر حاکمیت این شرایط جوی کاهش قابل ملاحظه دما بین ۶ تا ۱۰ درجه سلسیوس در نیمه شمالی و ۵ تا ۸ درجه سلسیوس در نیمه جنوبی استان پیشبینی می شود و مخاطراتی همچون یخبندان سطح زمین در دامنه ها و ارتفاعات، یخبندان شبانه سطح زمین درنواحی شمالی و بعضی نواحی جنوبی استان، احتمال صدمه رسیدن به لوله های آب و تاسیسات و احتمال صدمه به خودرو ها و ماشین آلات به دنبال دارد.

اداره کل هواشناسی استان تهران محافظت و پوشش لوله های آب و تاسیسات، استفاده از ضد یخ در خودرو ها و ماشین آلات و کنترل دما و مدیریت حامل های انرژی را سفارش می کند.

در ادامه این اخطار هواشناسی آمده است: بارش باران و برف، گاهی با مه و کاهش دید در دامنه ها و ارتفاعات گاهی کولاک و برف از روز سه شنبه (۲۵ آبان ماه) تا چهارشنبه (۲۶ آبان ماه) در استان تهران بخصوص در نیمه شمالی و شرقی پیشبینی می شود.

بر اثر این پدیده لغزندگی جاده ها و معابر و کاهش دید افقی، احتمال آبگرفتگی موقت برخی معابر، احتمال سیلابی شدن مسیل ها و مه و کولاک و برف در دامنه ها و ارتفاعات شمال و شمال شرقی وجود دارد.

بر اساس سفارش اداره کل هواشناسی احتیاط در تردد درون شهری و جاده ای بخصوص جاده های کوهستانی و گردنه ها، خودداری از توقف و اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات و همراه داشتن زنجیر چرخ و امکانات ایمنی در سفر های بین شهری الزامیست.

در بخش پایانی اخطار اداره کل هواشناسی استان تهران ضمن اشاره به افزایش شیوفشاری آمده است: در این شرایط جوی وزش باد نسبتاَ شدید و گاهی شدید انتظار می رود و احتمال شکسته شدن درختان فرسوده، احتمال صدمه رسیدن به سازه های موقت و سست، احتمال صدمه به پوشش گلخانه ها، خطر سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی و احتمال کاهش دید بر اثر خیزش موقتی گرد و خاک در استان تهران بخصوص در نیمه جنوبی و غربی وجود دارد. این پدیده از روز سه شنبه(۲۵ آبان ماه) تا چهارشنبه(۲۶ آبان ماه) رخ می دهد.

بر اساس سفارش اداره کل هواشناسی استان تهران محکم کردن سازه های موقت و پوشش گلخانه ها و پرهیز از پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک مدنظر قرار گیرد.

همچنین بعد از عبور این سامانه با توسعه پایداری در منطقه از چهارشنبه شب تا یکشنبه آینده (۲۶ تا۳۰ آبان ماه) شرایط انباشت آلاینده های جوی و غبار محلی در نواحی پرتردد شهری وجود دارد.

به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا اخطار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1400/08/24
21:02:01
0.0 / 5
483
تگهای خبر: انرژی , تبلیغ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اخطار هواشناسی تهران نسبت به کاهش دما و بارش باران و برف
نظر شما در مورد اخطار هواشناسی تهران نسبت به کاهش دما و بارش باران و برف
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳