مراسم گرامیداشت و رونمایی از جایزه دکتر عباس شیبانی

مراسم گرامیداشت و رونمایی از جایزه دکتر عباس شیبانی حراج کن: مراسم رونمایی جایزه و گرامیداشت مقام علمی دکتر عباس شیبانی، روز پنجشنبه 20 آبان ماه سال جاری به مناسبت نودمین زادروز این پزشک و فعال حوزه سلامت کشور بصورت آنلاین انجام می شود.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، نشست رونمایی از جایزه و همین طور گرامیداشت خدمات این پزشک با حضور برخی از پزشکان متخصص، دوستداران، خانواده و فعالان رشته قلب و عروق انجام می شود. در این رویداد و نشست، ضمن معرفی جایزه علمی دکتر عباس شیبانی و درج آن در تقویم سالیانه رویدادهای علمی کشور، از نشان این جایزه نیز رونمایی خواهد شد.
این جایزه و نشست که به همت تعدادی از دوستداران و علاقه مندان، پژوهشگران، پزشکان و فعالان رشته قلب و عروق و سلامت کشور بصورت خودجوش و داوطلبانه برنامه ریزی و اجرا می شود، تا ضمن تجلیل از جایگاه علمی این پزشک، از خدمات مدیریتی وی که سالیان متمادی در حوزه خودکفایی کشور در زمینه جراحی های قلب و کمک به تسهیل روند درمان خصوصاً بیماران قلب و عروق کشور کوشیده است، قدردانی شود.
در این برنامه، همکاران عباس شیبانی از خدمات علمی و کوشش های موثر این شخصیت علمی در توسعه خدمات پزشکی کشور در چند دهه گذشته و کوشش های وی برای خودکفایی ارزی در زمینه درمان و توسعه رشته قلب و عروق و تجهیز بیمارستان های کشور سخن خواهند گفت.
در این جلسه علاوه بر رونمایی از جایزه علمی دکتر عباس شیبانی و اعلام فعالیت دبیرخانه دائمی این جایزه، درباره نحوه تاسیس بنیاد علمی دکتر عباس شیبانی و دستور کار آن اطلاعاتی ارائه خواهد شد.
گفتنی است به موازات شروع فعالیت دبیرخانه علمی جایزه و ارسال گسترده مقالات در ایام گذشته و روند بررسی مقالات توسط هیئت داوران، پژوهشگران و پزشکان همچنان میتوانند تا اختتام ۲۰ آذر مقالات و دستاوردهای علمی خود در حوزه قلب و عروق را بوسیله سایت دکتر عباس شیبانی به آدرس www.drsheybaniaward.com ارسال کنند، تا در اولین جایزه ای که در تاریخ ۲۰ دی ۱۴۰۰ به فرد برگزیده اعطا خواهد شد، شرکت کنند.
هدف از اعطای این جایزه پشتیبانی از توسعه علمی و فراهم ساختن زمینه رشد درمان در رشته قلب و عروق کشور است و از امسال بطور دائم به دانشمندی که سهم زیادی در پیشرفت شاخه قلب و عروق، پیشگیری، تشخیص و درمان بیماران این حوزه داشته است، اهدا خواهد شد.
عباس شیبانی، مبتکر طرح خودکفایی درمانی و صرفه جویی ارزی در ایران و بی نیاز کردن کشور از اعزام بیماران قلبی و عروقی به خارج از کشور بوده و طی سال های متمادی مسئولیت های مختلف مدیریتی و اجرائی خود، خدمات درخشانی در این حوزه ارائه کرده است.
وی که متولد ۱۳۱۰ در تهران است، در سال ۱۳۳۰ در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته و در سال ۱۳۴۸ با مدرک دکترای پزشکی فارغ التحصیل شد. او ضمن فعالیت در زمینه سلامت و پزشکی کشور، مسئولیت های گسترده ای نیز داشت از با اهمیت ترین مسئولیت های عباس شیبانی می توان به وزارت کشاورزی و عمران روستایی، در سالهای ۵۸ و ۵۹ و نماینده مجلس خبرگان اشاره نمود. همین طور وی در قسمتی از کارهای سیاسی و اجتماعی عمومی خود ضمن کسب رای اعتماد مردم تهران در دوره های دوم و سوم و چهارم مجلس شورای اسلامی و نخستین و دومین دوره شورای شهر تهران، منشاء خدمات ماندگار و فراوانی بوده است.
همچنین عباس شیبانی در هفتمین همایش چهره های ماندگار علمی و فرهنگی در سال ۱۳۸۷ نیز بعنوان چهره منتخب کشور شناخته شد.
گفتنی است که با وجود سوابق اجرائی و مدیریتی زیاد، با اهمیت ترین جنبه از شخصیت ماندگار دکتر عباس شیبانی، در حوزه علوم پزشکی و خدمات درمانی و دانشورزانه وی در رشته قلب و عروق بوده است و به همین مناسبت، این رویداد و با هدف تقدیر از سال ها کوشش های فراوان وی و قدردانی از چهره های برجسته رشته قلب و عروق کشور انجام می شود.


منبع:

1400/08/18
20:52:37
0.0 / 5
460
تگهای خبر: آنلاین , ارز , اهدا , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مراسم گرامیداشت و رونمایی از جایزه دکتر عباس شیبانی
نظر شما در مورد مراسم گرامیداشت و رونمایی از جایزه دکتر عباس شیبانی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲