همه چیز در مورد گچبری پیش ساخته سقف بدون رابیتس

همه چیز در مورد گچبری پیش ساخته سقف بدون رابیتس حراج کن: در این مطلب به مفهوم گچبری پیش ساخته بدون رابیتس و توضیح کاربردهای مهم آن می پردازیم.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، پیش از هر چیزی بد نیست توضیحی مختصر در مورد کلمه رابیتس عرضه دهیم و بگوییم که تلفظ آن به شکل کلمه؛ راویز اشتباه است. در زبان انگلیسی کلمه رابیتس معادل Expanded Metal Lath بوده و نوعی ورقه فولادی است که برای ساخت سقف کاذب از آن استفاده می گردد.
در ساخت این تورهای مشبک فلزی (رابیتس) از ورق های گالوانیزه استفاده می گردد که این امر، سبب شده تا علاوه بر پیشگیری از زنگ زدگی در محیط هایی که مرطوب هستند ساختار آن هم در سازه های مختلف و ساختمان ها، در طولانی مدت حفظ شده و در نهایت طول عمر بالایی داشته باشد.
البته رابیتس فقط از فولاد ساخته نمی گردد بلکه گاهی از ماده پلیمری هم برای ساخت آن استفاده می گردد؛ بیشترین کاربرد آن هم در معماری کلاسیک و به شکل توری هایی است که روی آن گچکاری انجام شده است.
همچنین از رابیتس و گچ برای گچبری پیش ساخته سقف یا مکان های دیگر و گچکاری و دکوراسیون داخلی منازل و برای نمای ساختمان ها، ساخت مجسمه و پوشاندن بتن سیمانی استفاده می گردد از مزیت های مهم سقف کاذب رابیتس وگچ این است که مصالح آن، در دسترس بوده و سرعت کار با آن بالا است و میتوان آنرا در انواع طرح های مختلف اجرا نمود.
در کنار این مزایا سقف کاذب رابیتس و گچ دارای معایبی هم است که سبب شده گاهی گچبری سقف بدون رابیتس، گزینه بهتری باشد همچون این که در قیاس با سقف کاذب کناف دارای وزن بیشتری است و اغلب دستمزدی که باید بابت آن، به گچ کار پرداخته شود نسبتاً بالا بوده و برای عمل نازک کاری هم باید مقادیر زیادی گچ مصرف نمود. به کار بردن رابیتس و گچ در شرایط مختلف آب و هوایی هم دارای محدودیت هایی است چون که به علت تفاوتی که در همرفت گرمایی گچ و رابیتس است احتمال ترک خوردن لایه گچی وجود دارد.

مزایای گچبری پیش ساخته بدون رابیتس چیست؟
گفتیم رابیتس دارای مزایای زیادی است و در کنار این مزایا معایبی هم دارد که این امر سبب شده، گاهی اوقات معماران و متخصصانی که در این حوزه تبحر دارند به گچبری پیش ساخته یا مکان های دیگر بدون استفاده از رابیتس، بپردازند. گفتیم به دلایلی همچون ایجاد ترک در گچ در اثر اختلاف همرفت گچ و رابیتس و وزن بالای آن، همینطور عایق صدا نبودن در بعضی موارد نمی توان از رابیتس استفاده نمود و در طولانی مدت هم امکان ایجاد خورگی، در مکان هایی که مرطوب است وجود دارد و محدود بودن فضای گچکاری هم سبب می شود تا طرح نهایی، به شکل ایده آل که مد نظر است در نیاید.
اما در گچبری سقف بدون رابیتس علاوه بر این که از این معایب در امان هستید بدون این که از رابیتس و میلگرد، استفاده گردد و تنها با استفاده از فوم فشرده پلی یورتان یا پلی استایرن می توانید از مزیت های زیادی؛ همچون مواردی که در ادامه به آن اشاره می نماییم بهره مند شوید. مواردی مثل وزن کم آن، که در نهایت به جهت کاهش فشار به سازه نهایی می گردد همینطور عایق صدا و حرارت بوده و دیگر، شاهد خورگی در محیط های مرطوب نخواهیم بود و تنوع طرح بندی آن بالاست و به صرفه است. علاوه بر این، نصب آن آسان است.
از دیگر مزایای مهم گچبری سقف اتاق خواب بدون رابیتس این است که در مقابل حوادثی مانند زمین لرزه که ساختمان و بنای مورد نظر را، به شدت درمعرض تخریب و ایجاد خسارت قرار می دهد مقاومت بالایی داشته و ایمنی ایجاد می کند؛ همینطور برای عبور سیم ها و یا لوله ها مشکلی ایجاد نمی کند و به سادگی امکان پذیر است. گچبری با پلی یورتان برای انواع طرح های هالوژنی و گلویی در اوپن آشپزخانه هم گزینه مناسبی بوده و به لطف آن، شاهد ترک و نشست بنای مورد نظر نخواهید بود و اگر بنا به دلایلی ساختمان مربوطه درحال استفاده باشد هم میتوان به سادگی آنرا در محل مورد نظر نصب نمود.
خصوصیات پلی یورتان
با در نظر گرفتن نوع تولید و موادی که برای این نوع پلیمر اضافه می شود، می تواند رفتارها و توانایی های این مواد کارآمد را دید که در ادامه برای شما خوصیصات ابزار پلی یورتان را به صورت خلاصه بیان کرده ایم.
دیر سوز بودن و نسوز بودن آنها یکی از خصوصیات این ابزارها می باشند.
عایق حرارتی بسیار مناسبی هستند.
قابلیت انعطاف پذیری و فرم گیری بسیار راحت
در برابر رطوب و جذب آب بسیار مقاوم هستند.
دارای مقاومت فشاری محصول متناسب با دانسیته تولید است.
دارای طول عمر بالا
به هیچ عنوان گرفتار ترک خوردگی در شرایط محیطی و درز پذیری نمی گردد.
دارای وزنی سبک می باشد
در لایه های پوششی از چسبندگی بالایی برخوردار می باشد.
ابزار پیش ساخته پلی یورتان چیست؟
با گسترش دانش در ساخت و ساز و همینطور وجود دغدغه های تولید کنندگان و مصرف کنندگان در صنعت ساختمانی، به جهت اینکه سرعت اجرای پروژه های عمرانی بیشتر شود و همینطور زمان اجرای پروژه های عمرانی کمتر شود و در مصرف هزینه ها صرفه جویی شود و از نیروی انسانی کمتری در طول زمان اجرای یک پروژه استفاده گردد و همینطور در عین حالا جزئیات و کیفیت تولید هم بیشتر شود، توانستند ابزار پلی یورتان را تولید کنند.
پلی یورتان ها به علت داشتن خوصوصیات خیلی خوب و قابلیت های بی نظیر به سادگی توانستند برای رفع این مشکلات استفاده شوند. با تولید ابزار پیش ساخته پلی یورتان هم تحولی بزرگی در این حوزه به وجود آمد. آنها توانستند در یکی از حساس ترین و همینطور زمان گیرترین بخش های پرژه های ساختمانی کمک بسیار زیادی کنند.
ابزار پیش ساخته پلی یورتان به علت داشتن وزن کم و همینطور کیفیت بالای تولید، انعطاف پذیری و آسان بودن نصب و جابجایی توانستند امروزه به بهترین و موثر ترین دمحصول برای جاگزین گچبری پیش ساخته در زمینه دکوراسیون تبدیل شوند.
ابزار پلی یورتان به صورت پیش ساخته به علت داشتن رفتارهای نزدیک به متریال سنتی و گچ و کناف در واکنش های انبساط و انقباض های دائمی، توانسته اند کیفیت نهایی و عمر طولانی تری را به مصرف کنندگان عرضه کنند و همینطور اعتماد مشتریان به خود جذب کنند.
امروزه یکی از مواردی که جزو موارد جدایی ناپذیر در عملیات های بازسازی و به روز رسانی پروژه های عمرانی تبدیل گشته اند، همین ابزار پیش ساخته ی پلی یورتان می باشند. چونکه این ابزار اجرا را آسان تر می کند و زمان در ارتباط با اجرای پروژه را بسیار کوتاه تر می کند. علاوه بر این موارد با استفاده از ابزار پلی یورتان ها استفاده از نیزوی انسانی بسیار کمتر می شود همینطور تولید ضایعات در زمان اجرا بسیار کاسته می شود. به علت وجود همین خصوصیت ها به یکی از محبوب ترین اجزا در دکوراسیون داخلی تبدیل گشته است.

توانای بالای ابزر پلی یورتان در رنگ پذیری یکی دیگر از خصوصیت های این محصول بشمار می رود. چونکه میتوان برای هر نوع اجرا رنگ متناسب با همان مکان را استفاده نمود. برای رنگ آمیزی این محصول میتوان از رنگ روغن، پلاستیک، اکرلیک و همینطور تکنیک های پتینه و ورق طلا و نقره کاری استفاده نمود.
ابزار پیش ساخته پلی یورتان در مدلهای مختلف با کارایی های متعدد تولید می شوند که نمونه از آنها عبارتند از:
ابزارهای قاب سازی و هزاره سازی پلی یورتان
گل سقف های پلی یورتان
ابزارهای گلویی و نورمخفی ابزارپلی یورتان
براکت ها و کربل های پیش ساخته پلی یورتان
ستون ها و سرستون های پیش ساخته پلی یورتان
قطعات دکوراتیو و موتیف های پلی یورتان
قرنیزهای پلی یورتان
ابزارهای پیش ساخته نمای ساختمان پلی یورتان
راه های ارتباطی برای سفارش از دکارت استور
اتوبان صدر شرقی خیابان قلندری جنوبی کوچه دهم پلاک ۱ واحد ۸
شماره تماس ۰۲۱-۲۲۶۴۵۰۸۴ ۰۲۱-۲۲۶۴۵۰۸۶ ۰۹۱۲-۵۱۹۰۹۸۲
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/08/18
11:18:25
0.0 / 5
492
تگهای خبر: ابزار , پرداخت , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد همه چیز در مورد گچبری پیش ساخته سقف بدون رابیتس
نظر شما در مورد همه چیز در مورد گچبری پیش ساخته سقف بدون رابیتس
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱