شناخت کاغذ دیواری و تأثیر آن در دکوراسیون منزل و محل کار

شناخت کاغذ دیواری و تأثیر آن در دکوراسیون منزل و محل کار به گزارش حراج کن از گذشته تا به امروز پوشش های متنوعی برای دیوارهای داخلی در ساختمان، ابداع شده است. یکی از این پوشش های تزئینی پرکاربرد، کاغذ دیواری است.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، در بعضی از ساختمان ها گاهی تمام یا بخش زیادی از دیوارها را با استفاده از این دیوارپوش، پوشش می دهند. البته پوشش سرتاسری بیشتر در اروپا رایج بود. شاید بتوان گفت با ورود معماری مدرن به طراحی ساختمان و فضاهای داخلی آن، دیگر کمتر کسی از کاغذ دیواری اتاق به شکل گسترده استفاده نمود. چونکه در این نوع معماری بی نظمی و شلوغی به هیچ عنوان جایگاهی ندارد. چون همانطور که می دانید خیلی از انواع این نوع پوشش دارای طرح های شلوغ و پرتکرار هستند. البته یک الگوی ثابت برای تولید پوشش های تزئینی وجود دارد. بعنوان مثال یک طرح در کل سطح کار تکرار می شود. این تکرار بگونه ای است که باعث یکنواختی نخواهد شد. اما در روش مدرن تنها بخشی از یک کاغذ دیواری در قسمت خاصی از ساختمان استفاده می شود. مثلا یک دیوار با قطر کم یا یک ستون، مکان مناسبی برای نصب کاغذ دیواری است. کاغذ دیواری شیک را می توانید برای فضاهای مختلفی مانند اتاق خواب، پذیرایی و نشیمن به کار ببرید. برای کاربری های دیگر مانند اداری و تجاری هم انواع متنوعی از این پوشش وجود دارد.
تفاوت کاغذ دیواری با پوستر دیواری
همانطور که در ابتدا گفته شد برای پوشش دیوار میتوان از انواع دیوارپوش ها استفاده نمود. پوستر دیواری که با نام کاغذ دیواری سه بعدی شناخته شده است، دارای ساختار کاملاً متفاوتی با کاغذ دیواری است. از نظر قیمت، طریقه ی نصب و نوع متریال، بین این دو محصول تفاوت های بسیار زیادی وجود دارد. شاید بتوان گفت تنها خصوصیت مشابه این دو در پوشش دهی دیوار باشد. با خرید کاغذ دیواری و نصب آن شما می توانید یک پوشش دائمی را به صورت ثابت روی دیوار ایجاد کنید. چونکه این پوشش با استفاده از چسب روی دیوار نصب می شود. برخلاف پوستر دیواری این پوشش از دیوار جدا نمی گردد. در واقع تنها زمانی می توانید آنرا از دیوار جدا کنید که قصد داشته باشید به صورت کلی پوشش دیوار را تغییر دهید. در واقع این دیوارپوش پس از جدایی از دیوار دیگر قابل استفاده ی مجدد در مکان دیگر نیست. کاغذ دیواری ساده طرفداران زیادی دارد. چونکه با نوع چیدمان و دکوراسیون داخلی امروزی تطابق بیشتری دارد. البته خیلی از فضاها هنوز هم به صورت کلاسیک طراحی می شوند. بنابراین میتوان برای پوشش دیوار این نوع فضاها از کاغذ دیواری طرح دار یا گل دار استفاده نمود.
میزان دوام کاغذ دیواری نسبت به سایر دیوارپوش ها
شاید بتوان اظهار داشت که کاغذ دیواری یکی از با دوام ترین انوع پوشش تزئینی برای دیوار است. در واقع این پوشش امروزه با قابلیت های جدیدی مانند ضد آب بودن ساخته شده است. همین خصوصیت باعث می شود که انواع کاغذ دیواری شیک و جدید با خصوصیت های متنوعی به بازار عرضه شوند. البته نمی توان اظهار داشت که کاغذ دیواری اتاق از دیوارپوش چوبی یا پارچه ای مقاومت بیشتری دارد. اما تجربه نشان داده است که دوام و طول عمر این پوشش هم با سایر پوشش ها برابری می کند. امکان دارد روی سطح آن در اثر گذر زمان، آلودگی ایجاد شود. در صورتیکه پوشش ضد آب باشد، میتوان به سادگی آنرا با استفاده از دستمال نمدار تمیز کرد. کاغذ دیواری اتاق خواب با پذیرایی از نظر طرح امکان دارد دارای تفاوت هایی باشند. اما از نظر کیفیت این دو با یکدیگر مشابه هستند. دوام و عمر کاغذ دیواری ساده یا طرح دار بستگی به برند تولید کننده دارد. گاهی یک برند ایرانی هم می تواند یک پوشش بسیار مقاوم را تولید نماید. در این صورت مخاطب برای خرید کاغذ دیواری هزینه بسیار کمتری را پرداخت خواهد نمود. همین مساله باعث صرفه جویی در هزینه های طراحی و دیزاین ساختمان خواهد شد.
کاغذ دیواری ارزان برای پذیرایی
یکی از فضاهایی که کاغذ دیواری در آن بسیار کاربرد دارد، فضای پذیرایی در منازل مسکونی است. در این بخش می توانید در قسمت های مختلف، از انواع کاغذ دیواری ساده یا طرح دار استفاده کنید. انتخاب طرح یک پوشش برای دیوار کاملاً سلیقه ای و با عنایت به سلیقه ی طراح انجام می شود. گاهی یک فضا بزرگ است و برای تقسیم فضا از این نوع پوشش استفاده می شود. چونکه یکی از خصوصیت های انواع دیوارپوش، تقسیم فضاها با وسعت زیاد است. همین مساله سبب می شود که فضای مورد نظر بدون استفاده از پارتیشن یا دیوار به دو فضا با کاربری مختلف، تقسیم شود. در واقع میتوان اظهار داشت که این خصوصیت یکی از مزیت های مهم این نوع پوشش است که امروزه کاربرد بیشتری پیدا کرد است. ارزان بودن یک پوشش مانند کاغذ دیواری اتاق، بستگی به جنس، نوع برند تولید کننده و کیفیت محصول دارد. مثلا محصولات ایرانی از قیمت کمتری برخوردار می باشند. همین مساله سبب شده است که طراحان از این نوع برندهای برای دیزاین دیوار بیشتر استفاده کنند. پذیرایی دارای بخش های مختلفی است که میتوان با استفاده از کاغذ دیواری ارزان و شیک، این بخش ها را پوشش داد. معمولا طرح های شیک و جدید هر ساله توسط برندهای مختلف تولید می شوند.

بهترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب
شاید انتخاب بهترین کاغذ دیواری برای هر فضایی مانند اتاق خواب، امری دشوار باشد. اما باید به این نکته دقت کنیم که هر فضایی باید متناسب با نوع عملکردش دارای دیزاین خاصی باشد. معمولا در انواع کاغذ دیواری اتاق از رنگ های ملایم استفاده می شود. ازاین رو بهتر است برای پوشش اتاق خواب هم این نوع رنگ کاربرد بیشتری داشته باشد. طرح مورد نظر روی این پوشش هم نباید بسیار پیچیده و شلوغ باشد. ایجاد آشفتگی بصری در فضایی مانند اتاق خواب که برای استراحت طراحی شده است، چندان مناسب نمی باشد. حتی میتوان از این پوشش در ابعاد خیلی کم هم استفاده گردد. همانطور که می دانید در روش مدرن از کاغذ دیواری به صورت کلی استفاده نمی گردد. مثلا دیوار پشت تخت خواب، فضای مناسبی برای نصب کاغذ دیواری ساده است. منظور از سادگی طرح، عدم طرح و یا نقش نیست. البته امروزه از نوع بسیار ساده و بدون نقش هم برای پوشش دیوار استفاده می شود. شاید بتوان تنها تفاوت این نوع طرح ها با یک دیوار ساده، در دوام و عمر طولانی کاغذ دیواری است. دوام و عمر این پوشش می تواند روی قیمت کاغذ دیواری تأثیر مستقیم داشته باشد. فضای خواب معمولا با استفاده از کاغذ دیواری ساده پوشش داده می شود.
خرید اینترنتی کاغذ دیواری
در گذشته برای خرید انواع پوشش های مورد استفاده در ساختمان، به صورت حضوری به فروشگاه مورد نظر رجوع می شد. اما هم اکنون با استفاده از اینترنت، میتوان بدون رجوع ی حضوری، نسبت به خرید کاغذ دیواری اقدام نمود. گاهی یک طرح مورد نظر در محلی که ما در آن زندگی می نماییم، کمیاب است. ازاین رو با جستجو در اینترنت می توانیم آنرا در هر نقطه از ایران که باشد خریداری نماییم. این روش برای مخاطب، هزینه ی کمتری را دارد. خرید اینترنتی و آنلاین امروزه یکی از روش های پرطرفدار است. شما با مشاهده ی خصوصیت های محصول و نظرات خریداران قبلی می توانید یک کاغذ دیواری باکیفیت و با دوام را خریداری کنید. یکی دیگر از خصوصیت هایی که میتوان در مورد خرید آنلاین محصولاتی مانند کاغذ دیواری اتاق مطرح نمود، خرید در هر ساعت از شبانه روز است. معمولا محصولات خریداری شده در مدت زمان بسیار کمی به دست مشتری خواهند رسید. انواع کاغذ دیواری با طرح های متنوع در فروشگاه اینترنتی قابل سفارش هستند. این پوشش بسیار باکیفیت است و شما می توانید بر مبنای برند تولید کننده نسبت به خرید کاغذ دیواری مورد نظر اقدام کنید. تنوع محصولات اینترنتی هم بسیار بالا است.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/08/15
21:12:24
0.0 / 5
467
تگهای خبر: آنلاین , ارز , بازار , برند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد شناخت کاغذ دیواری و تأثیر آن در دکوراسیون منزل و محل کار
نظر شما در مورد شناخت کاغذ دیواری و تأثیر آن در دکوراسیون منزل و محل کار
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳