شهردار تهران تاكید كرد

لزوم تحقق مردم سالاری در شهر تهران

لزوم تحقق مردم سالاری در شهر تهران به گزارش حراج کن شهردار تهران بر ضرورت تحقق شعار مردم سالاری در تهران تاکید نمود.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی بامداد امروز در نشست هم اندیشی با نخبگان منطقه ۱۴ که در چارچوب قرار خدمت برگزار شد ضمن اشاره به سالروز ۱۳ آبان اظهار داشت: مبارزه با استکبار یک ارزش است.

وی با بیان اینکه منطقه ۱۴ دارالمومنین است و من در یک مقطعی در این منطقه تحصیل می کردم و با ظرفیت های این منطقه آشنا هستم، اظهارکرد: بنابراین ظرفیت های بالای این منطقه امکان زیادی را فراهم نموده و امید است گام بلندی را در جهت نوکری مردم برداریم.

زاکانی ضمن اشاره به اینکه آنچه که امروز جامعه به آن نیاز دارد، حرکت در راه تحقق آرمان ها و شعارهای انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: اگر شعار استقلال، آزادی و معنویت دادیم باید بتوانیم در مقام عمل آنرا پیاده نماییم و همان طورکه انقلاب اسلامی درعرصه جهانی مورد اقبال قرار گرفت بتوانیم این الگوی الهام بخش را تداوم دهیم.

وی اضافه کرد: از این جهت در گام دوم انقلاب وظیفه جامعه سازی داریم و این امکان میسر نیست الا با همکاری مردم و نخبگان ازاین رو باید از ظرفیت های مردم برای تغییر و تحول بهره بگیریم.

زاکانی با بیان اینکه دو ماه و دو روز است که بعنوان شهردار تهران به مردم خدمت می کنم، اظهارکرد: در این راه به دنبال آن هستیم که تعریف شفافی را از شرایط مطلوبی که انتظار داریم، ترسیم نماییم و برنامه دقیق و شفافی داشته باشیم تا بتوانیم مبتنی بر اهداف دقیق و شفافی که ترسیم کردیم، پیش رویم.

وی ضمن اشاره به ضرورت هم افزایی حاکمیت برای قبول مسئولیت تغییر در شهر تهران اظهار داشت: باید هم افزایی میان مسؤلان کشور رخ دهد چون که حل انباشت مشکلات درشهر تهران تنها به دست شهرداری حل نمی گردد. و همه باید پای کار بیاییم تا این مشکلات حل شود. چونکه شهر تهران به تعبیر مقام معظم رهبری یک کشور است و وقتی تهران بیشتر از ۹ میلیون جمعیت ثابت و قریب ۴ میلیون تردد روزانه دارد، عملا این شهر بیشتر از ۱۴ میلیون جمعیتی نیازمند تحول و تغییر است.

شهردار تهران با بیان اینکه اگر همه مسؤلان برای تحقق اهداف شفاف پای کار بیایند اما مردم مجاب نشوند، کاری پیش نمی رود، اظهارکرد: مردم باید در راه تغییر مجاب شوند و از همه ابزارهای هوشمند سازی باید استفاده نماییم تا هم مردم مجاب شوند و هم شهر هوشمند داشته باشیم.

وی ضمن اشاره به اینکه با چنین مقصودی شهرداری بنا دارد همه مسئولیت های در رابطه با شهرداری را قبول کندد و خودش را از یک نهاد صرفاً خدماتی به نهاد خدمتگزار اجتماعی برساند، اظهار داشت: اگر به سمت حکمرانی شهری برویم شهرداری به نهاد خدمتگزار اجتماعی می رسد.

شهردار تهران با بیان اینکه جنبه های نرم افزاری شهر مورد غفلت قرار گرفته است، اظهارکرد: در این زمان به کالبد شهر توجه شده است در حالیکه باید روح شهر را هم مد نظر قرار دهیم و زمینه را برای تحقق مردم سالاری در شهر فراهم نماییم.

زاکانی ضمن اشاره به اینکه برای تحقق مردم سالاری در شهر بهره مندی از ظرفیت اندیشه ها، نخبگان و فعالان علمی دردستور کار قرار دارد، اظهار داشت: باید به سمتی برویم که بخشی از اداره محلات ما توسط نخبگان و افراد موثر فرهنگی اداره شود و شهرداری هم برای تصمیم سازی و ایده پردازی به این نخبگان کمک می نماید.

وی با بیان اینکه توجه به جامعه بر محور مدرسه مسجد و خانواده مد نظراست، تاکیدکرد: باید هدفگذاری هایی را بر طبق این محورها داشته باشیم تا جریانات جهادی بتوانند آنها را دنبال کنند تا برای همه زمان ها شهر فعال و پویا باشد.

زاکانی در انتها با بیان اینکه برای آن بتوانیم رسالت های مختلفی داشته باشیم باید درمدار مردم حرکت نماییم و به آنها میدان دهیم تا اهدافمان در شهر محقق شود، اظهار داشت: بامداد امروز از پروژه های مختلف منطقه ۱۴ بازدید کردم و امیدوارم طی روزهای آینده نقاط این پروژه های مانده بازگشایی شود.
1400/08/13
12:16:21
0.0 / 5
437
تگهای خبر: ابزار , ارز , اهدا , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد لزوم تحقق مردم سالاری در شهر تهران
نظر شما در مورد لزوم تحقق مردم سالاری در شهر تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳