اجبار معاونان شهرداری به شناسایی و هوشمندسازی فرایندهای خدمت رسانی به شهروندان

اجبار معاونان شهرداری به شناسایی و هوشمندسازی فرایندهای خدمت رسانی به شهروندان شهردار تهران همه معاونان را ملزم کرده که فرایندهای خدمات رسانی به مردم شناسایی و در گام دوم این خدمات بلافاصله هوشمند شود که با برنامه زمان بندی که در اسناد بالادستی پیشبینی شده، تهران به یک شهر هوشمند تبدیل گردد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، لطف الله فروزنده، معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران بااعلام این خبر، هوشمندسازی را سبب خدمت گرفتن آسان تر شهروندان، ایجاد شفافیت، افزایش سرعت ارائه خدمات و عمق و کیفیت خدمات ارائه شده شهرداری به شهروندان عنوان نمود و اظهار داشت: راهبرد و رویکرد اصلی شهرداری تهران هوشمندسازی است و مهم ترین محور برنامه های شهردار جدید هم هوشمندی شهر است. به صورتی که شهردار تهران اجبار کرده که در خود شهرداری هوشمندسازی را پیاده و برپایه آن خدمت رسانی به شهروندان شود.
وی افزود: شهروندانی که کم و بیش با فضای مجازی آشنا هستند از «تهران من» استفاده می نمایند. از سوی دیگر خیلی از خدمات شهرداری غیرحضوری و الکترونیک شده است و تا جایی که میتوان باید خدمات را به صورت الکترونیک ارائه و حضور فیزیکی را کاهش داد چون که این اقدام تأثیر زیادی روی ترافیک، صرفه جویی در وقت و خدمات شفاف می شود.
معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه رویکرد هوشمندسازی به شکل جدی در شهرداری دنبال می شود، اظهار داشت: خوشبختانه شهردار تهران همه معاونان را ملزم کرده که در اولین گام فرایندهای خدمات رسانی به مردم شناسایی و در گام دوم هم بلافاصله هوشمند شود که با برنامه زمان بندی که در اسناد بالادستی پیشبینی شده، تهران به یک شهر هوشمند تبدیل گردد.
معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری تهران، ضمن اشاره به خدمت رسانی هوشمند در شهرداری بیان نمود: تصمیم گیری در شهرداری و مدیریت شهر باید بر اساس آمار باشد که خود، مبنای برنامه ریزی است و حتما بخش های مختلف منابع انسانی باید سرآمد این کار باشند و تعامل جدی با رصدخانه شهری تهران داشته باشند. سایر معاونت ها هم از این امر مستثنا نیستند.
برپایه گزارش شهر، فروزنده اظهار داشت: باید از این ظرفیت بالایی که بوجود آمده استفاده نماییم و هرجا نقص و اشکالی وجود داشته باشد که به سمت هوشمند کردن نرفتیم، دنبال نماییم. درواقع تحول را باید در شهرداری آغاز و شهرداری متحول را برای خدمت رسانی به شهروندان آماده کرد.
منبع:

1400/08/08
08:58:31
0.0 / 5
2192
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اجبار معاونان شهرداری به شناسایی و هوشمندسازی فرایندهای خدمت رسانی به شهروندان
نظر شما در مورد اجبار معاونان شهرداری به شناسایی و هوشمندسازی فرایندهای خدمت رسانی به شهروندان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴