باید ها و نباید ها در آموزش زبان انگلیسی به کودکان

باید ها و نباید ها در آموزش زبان انگلیسی به کودکان حراج کن: بااینکه که در هر سنی که باشید می توانید یادگیری یک زبان جدید را شروع کنید اما نباید این نکته را نیز از یاد ببرید که بهترین دوره برای یادگیری هر چیزی، کودکی است.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، انگلیسی زبانی بین المللی است و یادگیری آن برای همه به یکی از ملزومات زندگی تبدیل گشته است. امروزه به هیچ عنوان نمی توان از اهمیت یادگیری این زبان در زندگی افراد جامعه چشم پوشی کرد.
بااینکه که در هر سنی که باشید می توانید یادگیری یک زبان جدید را شروع کنید اما نباید این نکته را نیز از یاد ببرید که بهترین دوره برای یادگیری هر چیزی، کودکی است.
اهمیت آموزش زبان انگلیسی به کودکان
ذهن کودکان در سنین ۷ تا ۱۲ سالگی بیشترین آمادگی را برای یادگیری دارد، بنا بر این در این بازه یادگیری با سرعت و کیفیت بسیار بالایی انجام می شود.
با این حال مهم ترین و پرچالش ترین بازه یادگیری نیز همین دوره است. اگر کودک شما در این دوره آموزش اشتباهی ببیند، این اشتباه پایه تمام مشکلات یادگیری آینده او خواهد بود و به سختی می تواند اطلاعات غلطی را که آموخته است، فراموش کند.
یا اگر فرزند دلبندتان با برخورد مناسبی از جانب معلمانش مواجه نشود، ممکنست از یادگیری زبان زده شود و علاقه خودرا برای یادگیری بطور کامل از دست بدهد.
پس باتوجه به همه این مسائل، انتخاب یک کلاس زبان کودکان خوب و معتبر نخستین و مهم ترین قدم برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان شما است. در ادامه این مطلب نکاتی را ذکر می نماییم که می تواند در این انتخاب به شما کمک نماید. نکاتی مهم درباره انتخاب کلاس زبان کودکان
در نظر گرفتن نکاتی که در ادامه به آنها می پردازیم، به شما کمک می نماید تا بتوانید بسادگی آموزشگاهی پیدا کنید که در آن کودک شما با علاقه و خاطری آسوده به یادگیری زبان بپردازد.
قدم اول تعیین سطح
همه آموزشگاه های زبان معتبر برای ثبت نام افراد ابتدا از آنها آزمون تعیین سطح می گیرند. نتیجه این آزمون تعیین می کند زبان آموز در چه سطحی قرار دارد و باید یادگیری زبان را از کجا شروع کند.
آزمون های تعیین سطح باید طبق اصول آموزش زبان انگلیسی به کودکان طراحی شده باشند و توسط کارشناسان متخصص انجام شوند. در غیر این صورت ممکنست کودک در فضای آموزشی کلاسی قرار بگیرد که برای او مناسب نمی باشد.
توجه داشته باشید که کودکان در سنین پایین روحیه حساسی دارند و اتفاقاتی که در این دوران رخ می دهند، تاثیر عمیقی بر شخصیت و روحیه افراد در بزرگسالی خواهند داشت.
اگر آزمون تعیین سطح توسط افراد حرفه ای و مجرب انجام نشود و کودک شما در کلاسی که سطح بالاتر یا پایین تری دارد یادگیری را شروع کند، تاثیرات منفی از همین ابتدا نقش خودرا نشان می دهند.
برای مثال کودکی که در کلاسی با سطح پایین تر قرار گیرد، ممکنست از شنیدن مباحثی که بلد است و به نظرش آسان می آیند، خسته شود یا در وضعیت برعکس آن، با متوجه نشدن مطالبی که سر کلاس عنوان می شود، احساس سرخوردگی کند و از یادگیری انصراف دهد. پس اهمیت این مرحله را نادیده نگیرید.
استفاده از روش های به روز
فرایند آموزش زبان انگلیسی به کودکان پویا و در حالت حرکت است. آموزشگاهی که انتخاب می کنید باید دائما خودرا به روز کرده و از تازه ترین روش های تدریس در سطح بین الملل استفاده نماید.
از طرفی آموزش زبان کودکان با بزرگسالان تفاوت های بسیاری دارد. یادگیری زبان به کودکان با یک جا نشستن و روش های معمول آموزش امکان پذیر نیست. در حقیقت استفاده از این روش ها ممکنست موجب شود کودکان علاقه خودرا به یادگیری زبان برای همیشه از دست بدهند.
به همین دلیل امروزه یادگیری زبان برای کودکان به شکل غیر مستقیم و در سطح استانداردهای بین المللی انجام می شود. در این روش کودکان بوسیله آموزش غیرمستقیم و بهره گیری از کارهای سرگرم کننده مثل نقاشی، انیمیشن، شعر و بازی به یادگیری زبان می پردازند.
استفاده از آموزش غیرمستقیم موجب می شود کودکان از یادگیری خسته نشوند و مباحث را به آسانی فراموش نکنند. همین طور این روش ها خلاقیت و نوآوری کودکان را نیز تقویت می کنند.
یادگیری زبان هنگامی که فقط به کتاب محدود شود، نتیجه زیادی ندارد و استفاده از این روش برای کودکان حدودا منسوخ شده است. موسسه سفیر گفتمان همچون مراکز برگزارکننده کلاس زبان کودکان است که با به کارگیری به روزترین روش ها به یادگیری هرچه بهتر کودکان کمک می نماید.
مهارت معلم
هنگامی که کودک نتواند با معلم خود ارتباط برقرار کند، روند یادگیری حدودا متوقف خواهد شد. معلمی که به کودکان درس می دهد باید علاوه بر داشتن توانایی برقراری ارتباط با کودکان، با روانشناسی کودکان نیز آشنا باشد.
معلم زبان کودکان باید بتواند در کنار تدریس محیطی شاد و صمیمی را برای زبان آموزان فراهم آورد تا آنها را به فعالیت در کلاس ها تشویق کند و به آنها یاد دهد سوالاتی را که دارند، به آسانی بپرسند.
معلم کودکان باید بداند در هر شرایطی چگونه با کودک رفتار کند و چگونه او را به شرکت در بحث های کلاسی و در نتیجه یادگیری بیشتر تشویق کند.
کادر اساتید سفیر باتوجه به تجربه ای که این تیم طی سالهای تدریس خود کسب کرده است انتخاب می شوند. همه اساتید علاوه بر دوره های تدریس زبان، روانشناسی کودکان را نیز گذرانده اند. در نتیجه با کودکان و روحیات آنها آشنایی دارند و به خوبی می توانند وظیفه تدریس کودکان شما را برعهده بگیرند.
آموزش آنلاین
مشکلاتی مانند نبودن کلاس زبان در نزدیکی محل زندگیتان یا خجالتی بودن فرزند شما نباید مانعی برای ثبت نام فرزندتان در کلاس زبان باشد.
دسترسی به کلاس های حضوری با محدودیت های زمانی و مکانی که دارند، برای والدین و کودکان دشوار است. این مساله ممکنست موجب شود والدین یادگیری زبان کودکان را به تعویق بیندازند.
از طرفی همه گیری ویروس کرونا و تعطیلی کلاس های حضوری نیز سبب شده است عده زیادی روند یادگیری را رها کنند و از آن دست بکشند. همه این موارد دلیلهای محکمی هستند به جهت اینکه موسسه ای را انتخاب کنید که کلاس های آنلاین را نیز ارائه می دهد.
آموزش های آنلاین برای کودکان این امکان را فراهم می کنند که در هر زمان و مکانی به کلاس های خود دسترسی داشته باشند و به یادگیری زبان بپردازند. موسسه زبان سفیر نیز با برگزاری کلاس ها به شکل آنلاین این امکان را در اختیار زبان آموزان می گذارد.
والدین نیز با خیالی راحت می توانند کودکان خودرا را در کلاس ثبت نام کنند و دیگر لازم نیست نگران سلامتی و امنیت جسمی و روانی فرزندشان باشند.
گسترش تکنولوژی در دهه های گذشته امکان آموزش آنلاین را برای خیلی از مراکز فراهم نموده است. اما باز هم باید در نظر داشته باشید آموزشگاهی که انتخاب می کنید زیرساخت های مناسبی برای این آموزش داشته باشد.
آموزش آنلاین نباید موجب شود سطح و کیفیت آموزش پایین بیاید. برعکس، هدف آن بهبود شرایط و صرفه جویی در وقت زبان آموزان است. توجه داشته باشید این مدل از آموزش نیز باید برای کودک جذاب و سرگرم کننده باشد.
سخن نهایی
یافتن یک موسسه مناسب برای آموزش زبان جدید به فرزند شما موضوع بسیار مهمی است و باید به آن توجه بسیاری کرد. رفتار معلم ها، روش ها و منابعی که برای تدریس کودکان استفاده می شوند، تاثیر قابل توجهی در یادگیری بهتر زبان انگلیسی در کودکان دارند.
موسسه زبان سفیر گفتمان بهترین و با تجربه ترین استادان زبان انگلیسی را در کادر آموزشی خود جمع کرده است تا بتواند به بهترین شکل ممکن زبان انگلیسی را به کودکان شما آموزش دهد.
مدیران این مرکز آموزشی در کنار کلاس های حضوری، امکان آموزش غیرحضوری را نیز فراهم نموده اند تا بتوانند شرایط دسترسی به بهترین اساتید و به روزترین روش های تدریس را ازراه دور و به شکل آنلاین برای زبان آموزان فراهم آورند.
شما برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کلاس ها، می توانید به بخش سوالات متداول سایت موسسه مراجعه کنید. همین طور می توانید از قسمت مشاوره رایگان با مشاوران موسسه در ارتباط باشید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/08/07
14:48:18
0.0 / 5
689
تگهای خبر: آموزشی , آنلاین , تجربه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد باید ها و نباید ها در آموزش زبان انگلیسی به کودکان
نظر شما در مورد باید ها و نباید ها در آموزش زبان انگلیسی به کودکان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱