در گزارش حراج كن اعلام شد؛

بدعهدی دولت در تسویه مطالبات تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد

بدعهدی دولت در تسویه مطالبات تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد به گزارش حراج کن رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد با انعقاد از تعلل دستگاههای مسئول در پرداخت مطالبات تولیدکنندگان و همینطور تعیین نوع ارز مواد وارداتی، اظهار داشت: ادامه این روند ما را گرفتار چالش جدی می کند.


هانی تحویل زاده، رییس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد در گفتگو با خبرنگار مهر با انتقاد از بدقولی دستگاه های مسئول در انجام تعهدات خود، اظهار داشت: سال قبل یکی از شرکت های تولید کننده ما تعهد داشته که ۴ میلیون تن شیرخشک تولید نماید و آنرا در اختیار سازمان غذا و دارو قرار دهد. وی با اعلان اینکه شرکت مذکور به تعهد خود تمام و کمال عمل کرده است، اضافه کرد: متأسفانه سازمان غذا و دارو فقط ۴۰ درصد مطالبات این شرکت را پرداخت کرده و طی یکسال گذشته ۶۰ درصد این مطالبات پرداخت نشده و کوشش های ما برای حل این مسأله بی نتیجه مانده است.
تحویل زاده با اشاره به این که طی این مدت سازمان غذا و دارو عنوان می کند که برای تسویه بدهی این شرکت پول ندارد، اضافه کرد: شرکت تولیدکننده نیز از نظر نقدینگی گرفتار مشکل شده است. تحویل زاده همین طور در بخش دیگری از سخنان خود با اعلان اینکه مواد اولیه شیرخشک نوزاد نیز همچنان از لحاظ تعیین نوع ارز بلاتکلیف مانده است، مانده و اتفاق خاصی دراین زمینه رخ نداده است، اظهار داشت: اقدامات دستگاه مسئول دراین زمینه بسیار کند است و واردکنندگان حتی نمی توانند کالای خودرا به گمرک اظهار کنند چونکه این کالا باید با ارز ۴۲۰۰ تومانی ترخیص شود (با توجه به قیمت گذاری دستوری شیرخشک نوزاد) و اگر تولیدکنندگان اکنون آنرا به گمرک اظهار کنند ناچار به ترخیص با ارز نیمایی (با قیمت ۵ برابر بیشتر) است. وی اشاره کرد: بدین سبب کالا وارد گمرکات شده اما امکان اظهار آن به گمرک وجود ندارد. این فعال صنفی اشاره کرد: ادامه این روند در ماه های آتی کشور را در تولید شیرخشک نوزاد گرفتار چالش جدی خواهدنمود.


منبع:

1400/08/01
09:24:56
0.0 / 5
373
تگهای خبر: ارز , پرداخت , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بدعهدی دولت در تسویه مطالبات تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد
نظر شما در مورد بدعهدی دولت در تسویه مطالبات تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵