پیشنهاد زاکانی برای تشکیل کارگروه مشترک بین شهرداری و پلیس پایتخت

پیشنهاد زاکانی برای تشکیل کارگروه مشترک بین شهرداری و پلیس پایتخت به گزارش حراج کن شهردار تهران اظهار داشت: شهرداری تهران در زمینه ارائه خدمات مطلوب به شهروندان از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد و رسیدن به افق روشن احتیاج به تعامل بین دستگاهی دارد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی شهردار تهران در جلسه با سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ و معاونان او ضمن تبریک میلاد نبی مکرم اسلام (ص) و امام صادق (ع) و گرامیداشت هفته وحدت اظهار داشت: ما در تهران نگاهی را انتخاب کردیم که نسبت به دوره گذشته مدیریت شهری تفاوت های بسیاری دارد.
او افزود: در ادوار گذشته زحمات بسیاری برای شهر تهران کشیده شده است که بیشتر آنها با نگاه کالبدی بود و کمتر نگاه نرم افزاری به شهر می شد که در نگاه ما، تهران صرفاً شهری بعنوان کلانشهر نیست و به تعبیر مقام معظم رهبری اگر بتوانیم اقدام های موثر و مفیدی انجام دهیم انقلاب را تثبیت کرده ایم.
شهردار تهران ضمن اشاره به تفاوت و فاصله طبقاتی موجود در شهر اضافه کرد: ما با میراثی مواجه هستیم که در آن بی عدالتی نمایان است و شمال و جنوب شهر تفاوت های بسیاری دارد و این تفاوت ابعاد مختلفی دارد و دقت ما بر این بود که توجه خویش را معطوف به تحولی هم سو با گام دوم انقلاب نماییم چونکه ۴۲ سال زحمت برای انقلاب کشیده شده است و ما با یک حرکت جهادی می توانیم تحول در روح و کالبد شهر را به شکل توأمان داشته باشیم
زاکانی افزود: بعضی از شهروندان بر این باورند که کالبد شهر رشد خویش را کرده اما اعتقاد ما این است که کالبد موجود هم بسیار کار برای نگهداشت و توسعه دارد و بعنوان مثال میتوان به طرح جمع آوری آب های سطحی شهر اشاره کنم که اگر ما دقت در نگهداشت شهر نکنیم چه خطرات جدی امکان دارد برای شهروندان ایجاد شود و مقدم بر تمام اقدام ها توجه به روح شهر همچون ترافیک، چهره، آلودگی و دیگر موضوعات است.
او بیان نمود: آنچه که وجه همت همکاران ما در شهرداری است این است که به فضل الهی شهر را متحول نماییم و این اقدام احتیاج به هم افزایی و همکاری دارد و برای این اقدام نیاز است همه دستگاه ها برای هم افزایی کمک کنند و این مسیری است که در ۱.۵ ماه گذشته شروع شد و باید اعلام کنم شروع کاری ما در مدیریت شهری با تنش مالی مصادف شد.
شهردار تهران ضمن اشاره به دغدغه مالی در ۲.۵ سال قبل مدیریت شهری، اضافه کرد: در سال های گذشته تمام دغدغه ها بر این بود که چگونه تلاش نماییم حقوق کارکنان پرداخت گردد و در این راه تلاش شد اقدام های موثر صورت گیرد و بعنوان مثال روز گذشته توانستیم تمام حقوق های شهرداری را پرداخت نماییم و در این حوزه چند روز گذشته به شورا اعلام کردیم که ما از تنش مالی خارج شدیم.
زاکانی افزود: ما برای تأمین مالی کارگروهی تشکیل دادیم و در مرحله دوم وارد مبحث انتصابات شدیم که در این حوزه بدون داشتن دغدغه ذهنی سیستمی تعریف شد که پس از چندین ساعت مصاحبه و ارزیابی اقدام های لازم در بخش انتصابات انجام شد.
او اظهار داشت: ما در مدیریت شهری برای خودمان ۴ سال زمان خدمت را طولانی می دانیم و اعتقاد داریم کارهای بسیاری می تواند صورت گیرد که احتیاج به همکاری بین دستگاهی برای پیشبرد اهداف خود داریم و اعتقاد ما این است شهرداری به شدت احتیاج به کمک دیگر دستگاه ها برای رسیدن به اهداف خود دارد.
شهردار تهران اضافه کرد: اقدامات ما غیر از کارهایی نیست که دل مردم، مقام معظم رهبری و امام زمان (عج) را شاد کند و در این مدار خدمت ۴ خط تلاش را دنبال کردیم که یکی از آنها تعریف درست از وضعیت مطلوب بود و دیگر مبحث رسیدن به اجماع حکومیتی برای تحول، نکته سوم آوردن مردم به صحنه برای تحول و نکته آخر استفاده از حوزه فناوری و هوشمند سازی است که در این راه ناجا از چند جهت اهمیت دارد.
زاکانی افزود: نکته اول تأمین امنیت برای رسیدن به اهداف مدیریت شهری است و رکن امنیت در این بخش مجموعه ناجاست و آنچه دارای اهمیت و سیاست قطعی است انجام کارهای جمعی، گروهی و تعاملی است و باید اشاره کنم سیاست قطعی دیگر ما در مجموعه خدمتگذاری خود این است که از هیچ حمایتی دریغ نخواهیم کرد و این همان تغییر نگاهی است که دنبال می شود.
او بیان نمود: برای تغییر رویکرد موضوعات مختلفی را در دستور کار داریم و نخستین کار خویش را با تشکیل قرارگاه خدمات و کرونا آغاز کردیم و هم اکنون مبحث خدمات شهری و اجتماعی و رسیدگی به چهره شهر شروع شده است و با همکاری معاونان امور مناطق و خدمات شهری و سایر دوستان قرار شد مسیری را بپیماییم که مردم مفهوم تغییر تمیزی را در شهر متوجه شوند.
شهردار تهران اضافه کرد: دومین اقدام که درحال انجام شدن است مبحث پاکسازی و نشان دادن جلوه جدید از شهر است که میتوان به جمع آوری معتادان متجاهر، ساماندهی کودکان کار و... اشاره نمود که ما برای آن پرونده ۳ -۶ ماهه باز کردیم که در این زمان چهره شهر از این چالش ها پاک شود و شهرداری امروز نسبت به بعضی از معضلات مانند خانواده زندانیان و معتادان متجاهر و کودک کار خویش را مسئول می داند.
زاکانی ضمن اشاره به نگاه های موجود برای حل معضلات اجتماعی از جانب مدیریت شهری اظهار داشت: در این راه دو نگاه وجود داشت که یکی از آنها این بود که برخی وظایف در حوزه صدمه های اجتماعی بر دوش شهرداری نیست؛ اما در کنار این حرف ها اعتقاد ما این است که ما وظیفه شرعی داریم و باید در این مسیرها مسئولیت بپذیرم و حرکت دوم ما رسیدگی به موضوعات اجتماعی است.
او بیان نمود: مبحث دیگر که در دستور کار است موضوعات اخلاقی است و شهرداری به دنبال ایفای نقش خود در این راه است و بعنوان مثال بیشتر از ۲۰۰۰ بوستان در پایتخت داریم که بنا به دلایلی خانواده ها در بعضی از آنها امنیت ندارند که با همکاری ناجا و دیگر دستگاه به امنیت در این عرصه دست پیدا خواهیم کرد.
شهردار تهران اضافه کرد: در یکی از بازدید ها مردم اعلام نمودند که ما در این منطقه امنیت نداریم و بررسی ها نشان داد بخشی از مسئولیت بر حوزه شهرداری است که باید تاکید کنم در این حوزه ها ما خویش را موظف به انجام وظایف و کمک به دیگر دستگاه ها می دانیم.
زاکانی افزود: ما در مدیریت شهری پیوستگی اساسی برای جلوگیری و جلوگیری از تخلفات داریم و در این بخش هم نگاه خویش را تغییر دادیم و بعنوان مثال می توانم به ساماندهی دستفروشان اشاره کنم که نگاه مدیریت شهری به آن تغییر کرده است.
او بیان نمود: یکی از مباحثی که احتیاج به برخورد جدی دارد ساخت و سازهای غیرمجاز است و شهرداری تهران به تنهایی نمی تواند جلوی این دست از تخلفات را بگیرد و باید ناجا دست در دست شهرداری بدهد تا این دست از تخلفات هم ریشه کن شود.
شهردار تهران اضافه کرد: یکی دیگر از موارد وظایف در حوزه حمل و نقل و ترافیک است و امید است با همکاری امکانی ایجاد نماییم که این شرایط نسبت به گذشته تغییر کند و در این راه هم اهتمام همکاری بین دستگاهی وجود دارد
زاکانی افزود: باید دست به دست همین دهیم و افق تازه ای در شهر باز نماییم و این سطح دیگری از کار است که ما به شدت احتیاج به تعامل بین دستگاهی داریم و در بخش دیگر از برنامه ها تطهیر داخل سیستم اداری است که بتوانیم با استفاده از ظرفیت های مختلف همچون دقت های لازم ریشه های فساد را بخشکانیم و در این بخش هم به شدت احتیاج به تعامل و همکاری داریم.
او بیان نمود: تحول که پیش چشم ماست کاملا شدنی است و سلسله قرارگاه هایی را دنبال می نماییم که احتیاج به کمک سایر دستگاه همچون ناجا داریم و با افتخار اعلام می کنم که هر کمکی هم از شهرداری تهران بر بیاید دریغ نخواهیم کرد
شهردار تهران اضافه کرد: پیشنهاد من این است تا کارگروهی شکل بگیرد از دوبخش شهرداری و ناجا که منجر به تفاهم دو بخشی شود و به صورت شفاف زحمات انجام شده اعلام گردد و در این حوزه احتیاج به تشکیل کمیته های مختلف زیر مجموعه کارگروه ها داریم که در نهایت برای هر دو طرف وظایف مشخص شود و این مسیر را به صورت جدی در زمان بندی مشخص به نتیجه برسد.
طبق گزارش سایت شهر، زاکانی اظهار داشت: خواهش من این است برای ۲۰ روز تا یک ماه همکارانی از جانب شهرداری برای انجام اقدام های مشترک به ناجا معرفی شوند؛ چونکه ما با بهزیستی، سازمان زندان ها و دیگر دستگاه ها جلسه برای حل خیلی از موضوعات شهری داشتیم تا تبادل نظر شود و تا کار بزرگ صورت گیرد که مجموعه جدیدی از شهر به مردم معرفی و نشان داده شود.
منبع:

1400/07/29
14:33:31
0.0 / 5
771
تگهای خبر: ارز , اهدا , پرداخت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد پیشنهاد زاکانی برای تشکیل کارگروه مشترک بین شهرداری و پلیس پایتخت
نظر شما در مورد پیشنهاد زاکانی برای تشکیل کارگروه مشترک بین شهرداری و پلیس پایتخت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴