حراج آثار هنری سهراب سپهری

حراج آثار هنری سهراب سپهری به گزارش حراج كن هفتمین حراج هنر تهران در دو بخش مدرن و كلاسیك آثار هنری برگزار گردید و دو اثر از سهراب سپهری گرانترین آثار این حراج بودند.


هفتمین حراج آثار هنری تهران در هتل آزادی با فروشِ ۲۶ میلیارد و ۱۱۳ میلیون در حالی پایان یافت كه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با خرید دو اثر از كمال الملك و بهجت صدر به مبلغ یك میلیارد و چهار صد و ده میلیون تومان به جمع خریداران این حراجپیوست.
مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این خبر افزود: این دو اثر برای گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران و با هدف حمایت از بخش خصوصی خرید و فروش آثار هنری خریداری شده است.
 هفتمین  حراج  تهران در دو بخش مدرن و كلاسیك آثار هنری در حالی برگزار شد كه آثار سهراب سپهری به عنوان گران ترین آثار این   حراج  فروخته شدند.
اثر نخست سهراب سپهری یك میلیارد و 200 میلیون تومان و دومین اثر وی سه میلیارد و 100 میلیون تومان چكش خورد. در رتبه بعدی آثار پرویز تناولی نشست.
مجسمه« شاعر و قفس» او به قیمت ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان چكش خورد و نیز اثردیگری از او به قیمت ۳۶۰ میلیون تومان، در مجموع پرویز تناولی را در رتبه دوم نشاند. در دوره هفتم  حراج ۱۳ اثر در بخش كلاسیك شامل آثار هنرمندانی چون آقا بالا(نقاش باشی)، محمد غفاری، علی محمد حیدریان، حسین شیخ، حسین ارژنگی، علی اكبر صنعتی، حسین طاهرزاده، بهزاد تبریزی، محمد علی زاویه، جواد رستم شیرازی، محمود فرشچیان، میرزا آقا امامی، حسین خطایی و مجید مهرگان عرضه شد.
در بخش مدرن این حراج هم ۵۹ اثر ارائه شده كه آثار هنرمندانی چون عباس كیارستمی، منوچهر یكتایی، پرویز كلانتری، حسین محجوبی، پرویز تناولی، سهراب سپهری، بهمن محصص، محمد احصایی، كوروش شیشه گران، حسین زنده رودی، منیر فرمانفرماییان، جعفر روح بخش در این بخش دیده می شد.
اولین اثری كه در این حراج چكش خورد مربوط به زنده یاد عباس كیارستمی به قیمت ۲۲۰ میلیون تومان فروخته شد.
در میان آثار بالای یك میلیارد به فروش رفته هفتمین  حراج تهران؛ بعد از سهراب سپهری، پرویز تناولی و كمال الملك نام هایی همچون بهمن محصص و منوچهر یكتایی به چشم می خورد.
آثار هنرمندانی همچون منیر فرمانفرماییان، حسین زنده رودی، محمد احصایی، محمود فرشچیان و حسین زنده رودی بین 700 تا 850 میلیون تومان به فروش رفته است.
سهم فروش آثار كلاسیك از حراج   هفتم سه میلیارد و ۱۳۶ میلیون تومان بود.در مجموع هفتمین   حراج  تهران با فروش ۲۶ میلیارد و ۱۱۳ میلیون تومان به كار خود پایان داد.در حالی پرونده هفتمین دوره  حراج  تهران بسته شد كه باز هم سهراب سپهری ركورددار شد.
عنوان دو اثر گرانقیمت این دوره به سهراب سپهری با رقم فروش ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان و پرویز تناولی با فروش ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تعلق گرفت.
در این دوره تعداد ۶ اثر بیش از یك میلیارد تومان، تعداد ۷ اثر بین ۵۰۰ تا یك میلیارد تومان و ۴۰ اثر صد میلیون تومان به بالا به فروش رسید.
1396/04/17
15:18:14
5.0 / 5
5511
تگهای خبر: حراج , حراج تابلو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد حراج آثار هنری سهراب سپهری
نظر شما در مورد حراج آثار هنری سهراب سپهری
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵