وام مسکن ۳۰۰ میلیون تومانی ایثارگران به شعب بانک عامل ابلاغ گردید

وام مسکن ۳۰۰ میلیون تومانی ایثارگران به شعب بانک عامل ابلاغ گردید به گزارش حراج کن بانک عامل بخش مسکن سقف های جدید تسهیلات مسکن ایثارگران و خانواده شهدا را به شعب خود در سرتاسر کشور ابلاغ نمود.به گزارش حراج کن به نقل از بانک عامل بخش مسکن، این تسهیلات در گروه تسهیلات تکلیفی بانک مسکن قرار دارد که این بانک خویش را متعهد به پرداخت آن طبق ضوابط بالادست می داند.
بر این اساس سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن مخصوص خانواده شهدا و ایثارگران در شهرهای با جمعیت بیشتر از یک میلیون نفر و مراکز استان ها به ۳۰۰ میلیون تومان افزوده شده و در سایر شهرستان ها و روستاها هم به ترتیب به ۲۵۰ میلیون و ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است.
این تسهیلات پس از معرفی واجدین شرایط از جانب بنیاد شهید و امور ایثارگران قابل پرداخت می باشد.
در مصوبه بانک تخصصی بخش مسکن برای پرداخت این نوع تسهیلات آمده است: آن دسته از متقاضیانی که معرفی نامه صادره آنها پیش از ابلاغ این نامه عمومی به بانک عرضه و به ثبت رسیده و قرارداد تسهیلاتی آنها در دفترخانه ثبت نشده باشد، در صورت عرضه معرفی نامه جدید از جانب بنیاد شهید و امور ایثارگران (اعتبار ابلاغی سال ۱۴۰۰) می توانند از سقف تسهیلات ابلاغی جدید بهره مند شوند.
با این حال افزایش سقف تسهیلات برای آن دسته از متقاضیانی که قرارداد آنها در سیستم تسهیلاتی بانک ثبت قطعی شده است، قابل تسری نیست.
بر اساس این گزارش تسهیلات جهت خرید و ساخت واحد مسکونی در ارتباط با خانواده شهدا و ایثارگران با نرخ سود ۴ درصد به متقاضیان پرداخت می شود. این تسهیلات با معرفی نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران قابل پرداخت می باشد و حداکثر مدت زمان بازپرداخت آن ۲۰ سال می باشد.
برای دریافت سقف تسهیلات باید ۸۰ درصد ارزش کارشناسی ملک که توسط ارزیاب بانک محاسبه و در گزارش ارزیابی درج می شود، تکافوی تسهیلات را بنماید.
امکان تلفیق وام مسکن ایثارگران با وام های مسکن از سایر محل ها و وام جعاله وجود دارد
همچنین اعطای تسهیلات فروش اقساطی خرید و یا ساخت مسکن در چارچوب تسهیلات مسکن زوجین به معرفی شدگان تسهیلات مسکن ایثارگران امکان پذیر می باشد.
بر این اساس، شخص دارای معرفی نامه، می تواند از سقف تسهیلات مد نظر (در چارچوب ضوابط این تسهیلات و قاعدتاً با لحاظ مبلغ تسهیلات تعیین شده از جانب نهاد ذی ربط در معرفی نامه صادره) استفاده کرده، همسر وی هم از تسهیلات مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم، صندوق پس انداز مسکن، حساب پس انداز مسکن جوانان، اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن و یا توأم بهره مند شود.
اعطای تسهیلات جعاله از محل اوراق ممتاز، با سپرده یا بدون سپرده و یا به صورت توأم تا سقف های مقرر به صورت هم زمان و غیر هم زمان هم امکان پذیر می باشد.
پرداخت تسهیلات ایثارگران منوط به افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز با حداقل مانده ۲ میلیون ریال امکان پذیر است.


منبع:

1400/07/26
08:11:12
0.0 / 5
373
تگهای خبر: ارز , بانك , پرداخت , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد وام مسکن ۳۰۰ میلیون تومانی ایثارگران به شعب بانک عامل ابلاغ گردید
نظر شما در مورد وام مسکن ۳۰۰ میلیون تومانی ایثارگران به شعب بانک عامل ابلاغ گردید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵